1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Win 7 Mac'leri de uçurdu!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Yeni iMac'te Windows 7 daha sorunsuz.

  Windows 7'nin yeni iMac'lerde MacOS X'den daha hızlı olacağını rüyanızda görseniz inanır mıydınız?

  Yeni 27 inçlik iMac'lerin ekran kartlarıyla ilgili büyük bir sorun yaşanıyor. Snow Leopard ile yaşanan sorunlar Windows 7 ile yaşanmıyor.

  Apple'ın forumlarında kullanıcılar ekran kartı yüzünden yaşanan sorunlardan şikayetçi. Mac'in yeni geniş ekranında internet tarayıcı içerisinde çalışan filmler, inanılmaz yavaş ve sistemi zorlayarak çalışıyor. Bu problemi daha önce bir haberinde sizlere duyurmuştuk. Sadece flash videolar değil, iPhoto slaytları, Pandora streaming müzik hizmeti ve iMovie videoları da takılmalarla kullanılmaz hale geliyor.

  Sorunun kaynağı

  Apple'ın durumla ilgili bir çözümü henüz ortaya çıkmadığı için Mac kullanıcıları sorunu kendi başlarına tespit etmeye ve kendi çözümlerini geliştirmeye çalıştı. Bunun sebebinin iMac'teki ucuz Çin işi bir parçadan kaynaklandığı bile öne sürüldü.

  Ancak sorunun donanımda olmadığı sonradan anlaşıldı. Zira Windows 7 kurulu yeni 27 inç iMac'lerde bu sorun yaşanmadı. Mac kullanıcıları Windows 7'nin iMac'te, Mac OS X 10.6 Snow Leopard'dan daha hızlı ve daha sorunsuz çalıştığını görerek dehşete düştüler.

  Bundan çıkartılan sonuç, Snow Leopard'ın ekran kartı sürücüleriyle bir sorunu olduğu yönünde. Konuyla ilgili Apple'ın resmi bir açıklaması veya yaması olduğunda sizlerle paylaşacağız.