1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Wikileaks'ten Paypal,MasterCard ve Visa'ya büyük darbe !


 1. PwneD

  PwneD olduser

  Kayıt:
  2 Aralık 2008
  Mesajlar:
  659
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci.
  Şehir:
  Jolly Joker.
  Wikileaks'i destekleyen bilgisayar korsanları, MasterCard’ın internet üzerinde ödeme sistemini saatlerce kullanım dışı bırakarak, Wikileaks’e hizmet vermeyi kesen şirkete misillemede bulundu.

  Dünya gündeminin nabzı Planet'te atıyor  “İntikam Operasyonu” adı altında gerçekleştirilen saldırılar, Anonymous (isimsiz) adıyla bilinen, bilgisayar korsanlarından oluşan bir grubun öncülüğünde yapıldı.

  Wikileaks “hacktivistleri” aynı zamanda Wikileaks’le bağlantıları kesen şirketlere ait internet sitelerini de çökertti. Bu sitelerin arasında kredi kart ağı Visa’da bulunuyor. Visa’nın ana sayfası yaklaşık bir saat kullanılamaz hale gelirken, şirket ödeme sistemlerinin saldırıdan etkilenmediğini belirtti.

  MasterCard, ilk başta yaşanan sıkıntıyı çok fazla kullanıcının siteye erişim hızını düşürmesi olarak gösterdi ancak, sonradan bazı SecureCode güvenlik kodunda sorunlar yaşandığını belirtti. Şirket, temel ödeme sistemlerinde bir sorun yaşanmadığını ve kart sahiplerinin bilgilerinin tehdit altında kalmadığını açıkladı.

  Öte yandan, İngiltere merkezli internet üzerinden ödeme hizmeti sunan SecureTrading şirketinden Jon Prideaux, SecureCode’un neredeyse altı saat boyunca devre dışı kaldığını belirtti. Prideaux, “İnternet alışveriş takviminin en yoğun olduğu günlerde böyle bir şeyin yaşanmış olması çok olumsuz” ifadesini kullandı.

  Teknoloji uzmanlarıysa, binlerce saldırgan tarafından internet üzerindeki ticari hizmetlerin çökertilmesinin, internet hizmet sağlayıcılarının güvenlik aşamasında daha aktif rol alması gerektiğini ortaya koyduğunu belirtti.

  ABD büyükelçiliklerine ait 250 bini aşkın gizli belgeyi yayımlamasının ardından, Wikileaks üzerindeki baskının giderek artması, sitenin internet üzerindeki destekçilerinin de hızla çoğalmasına yol açtı.

  Wikileak’in hesaplarını kapatmayan Twitter’da ise Anonymous’a ait olduğu düşünülen mesajlarda, grubun eylemlerini sürdürebileceğini belirtildi.

  PALİN DE NASİBİNİ ALDI
  AFP haber ajansının bildirdiğine göre, Anonymous, ABD'de Cumhuriyetçilerin son başkan yardımcısı adayı olan Sarah Palin'in internet sitesini de çökertti.

  Eski Alaska Valisi Palin, Obama Yönetimi’ni sızıntıya yeterli tepkiyi vermemekle eleştirmiş ve Assange’ı hedef göstermişti.

  Palin, "WikiLeaks’i kalıcı olarak dağıtmak için tüm siber araçları kullanıyor muyuz? Julian Assange gazeteci değil. El Kaide’nin Inspire dergisinin editörü ne kadar gazeteciyse, o da o kadar gazeteci. Ellerinde kan olan Amerikan karşıtı bir eylemci. Neden onun peşine de El Kaide ve Taliban liderlerinin peşine düştüğümüz gibi düşmüyoruz?" diye konuşmuştu.

  SALDIRILAR DEVAM EDECEK
  CNBC'nin haberine göre, MasterCard ve Visa'ya saldırılar düzenleyen gruplar, bugün yaptıkları açıklamada Wikileaks'i çökertmeye yönelik girişimler gösteren şirketlere, internet özgürlüğünü korumak için misilleme saldırı yapmaya devam edeceklerini belirtti.

  Saldırıların başını çeken Anonymous grubu adına BBC'ye açıklamalarda bulunan "Acımasız" kod adlı sözcü, "Her türlü nedenden dolayı Wikileaks'i hedef alan
  şirketlere saldırıyoruz. Ana hedeflerimiz arasında MasterCard, Visa ve PayPal bulunuyor" dedi.

  Sözcü, "Başlattığımız eylem bitmiş değil, tersine giderek güçleniyor. Bize katılan insan sayısı ve Dos (hizmet reddi) saldırıları yapabilecekleri uygulamalar indiriyorlar" dedi.

  İngiliz aksanına sahip olan "Acımasız", yazılım mühendisi olduğunu belirtti. 22 yaşındaki aktivist, "Bir veri savaşı başladığını görebiliyorum. İnterneti özgür ve herkese açık tutmaya çalışıyoruz" ifadesini kullandı.

  Kaynak :http://www.hurriyet.com.tr

  PS: Adamlar gerçekten büyük işler yapıyolar helal olsun vallahi ne diyeyim. Adamlar MasterCard'ın 128 hanelik şifresini patlatmışlar 8O
   
 2. Lemus

  Lemus  

  Kayıt:
  18 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.500
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Camiden Sola Dön,İtfaiyenin Karşısı
  Çok yaşamaz bunlar ^^
   
 3. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.411
  Beğenilen Mesajlar:
  353
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Büyük iş mi yapıyorlar ? Geçiniz.DDOS ne zamandır büyük iş olarak görülüyor ?
   
 4. PwneD

  PwneD olduser

  Kayıt:
  2 Aralık 2008
  Mesajlar:
  659
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci.
  Şehir:
  Jolly Joker.
  Hiç bişey yapabiliceklerini sanmıyorum. Adamlar elindeki belgelerle tehdit ediyor ^^
   
 5. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.411
  Beğenilen Mesajlar:
  353
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  saldırıymış geçiniz bunları 3-5 ufak numara hepsi hadi patlatsınlar ya visa-master-pp'yi komple görelim.
   
 6. KatilBamya

  KatilBamya rank8

  Kayıt:
  1 Haziran 2010
  Mesajlar:
  297
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  'u Önemli olan dostluktur denilen yerde...
  Bazı aktivitelerde ve protestolarda nedenin sonucu illa iyi veya etkili olacak diye bir şey yok önemli olan burada protestoyu duyurabilmektir Türkiyede gazete ve internet haber sitelerine hatta bazı kanallara bile düşmüşse bu olay bilinki adamlar amacına ulaşmış demektir
   
 7. whanque

  whanque rank8

  Kayıt:
  4 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  331
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  true :)