1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

WikiLeaks’i bile satıyorlar!


 1. Ben de

  Ben de rank8

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  4.541
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  WikiLeaks'i sunucularından kovan Amazon'un İngiltere şubesi, sitede ilk 5 bin belgeyi 'Kindle dosyası' olarak satmaya başladı.

  [​IMG]

  WikiLeaks’e sunucularının kapısını kapayıp zor durumda bırakan alışveriş sitesi Amazom.com’un İngiltere ayağı, 1-5000 numaralar arası, etiketlenmiş gizli belgeyi sitede satmaya başladı! Belgeler Kindle e-okuyucuya 7.37 sterlin karşılığında indirilip okunabiliyor.

  Bir Amazon kullanıcısı tarafından siteye eklenen dosya pakedinin Amazon tarafından mağazaya kabul edilmesi, firmanın kullanıcıları arasında infial yarattı. Firmayı çifte standart uygulamakla suçlayan pek çok kişi, mağazayı protesto çağrısı yapıyor.

  Belgelerin satışını protesto eden kullanıcılardan biri, ilgili sayfadaki müşteri yorumları bölümüne “bu belgeler ticari mal değildir. İnsanlar bu belgeleri kamuoyuyla paylaşmak için hayatlarını tehlikeye atıyor. Sunucularını WikiLeaks’e kapatan Amazon’un bu belgeleri parayla satılmasına izin vermesi kabul edilemez bir çifte standart örneğidir” diye yazdı.

  Amerika merkezli alışveriş sitesi Amazon, aynı anda pek çok sunucu üzerinden yayın yapan WikiLeaks'i, iddialara göre ABD hükümetinin baskısı, kendi açıklamasına göreyse 'sunucularda yük oluşturduğıu' gerekçesiyle geçen hafta sunucularından atmıştı.

  WikiLeaks taraftarı hackerların oluşturduğu en büyük 'hacktivist' grubu Anonymous, dün Amazon'a siber saldırı gerçekleştireceğini açıklamış, ancak altyapısı çok büyük ve güçlü olan siteyi çökertecek gücü bulamadığından saldırıları bir süre ertelediğini duyurmuştu.​