1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Western Digital, 2 TB diskleri Caviar Black serisine taşıdı!


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Western Digital, 2 TB diskleri Caviar Black serisine taşıdı!


  [​IMG]


  Western Digital, 2 TB kapasiteli sabit diskleri dünyada ilk duyuran firmalardan biri olmasına rağmen, şimdiye kadar bu diskleri daha düşük performaslı Caviar Green serisi içinde sunmayı tercih etmişti. Firma sonunda yüksek performans bekleyen kullanıcıları da hatırladı ve 2 TB diskler, firmanın üst düzey disk serisi Caviar Black'e de eklendi.

  Firmanın yeni diski WD2001FASS model numarasını taşıyor ve üzerinde 64 MB tampon bellekle geliyor. SATA arabirimiyle sunulan diskin üzerinde iki kontrolcü bulunması gibi ilginç bir özelliği de var. Western Digital'in Dual Actuator Technology adını verdiği başka bir sistemse, disk kafasını kayıt yüzeyi üzerine konumlandırmada yenilikçi bir sistem kullanıyor. Bu sistemde kafayı yönlendiren iki ayrı ünite var, bunlardan birisi kafayı hedeflenen bölgeye kabaca yaklaştırıyor, ikinci ünitesyse sonra görevi devralıp, kafanın hedeflenen ize erişmesi için tam ince ayarı yapıyor.

  Beş yıl garantiyle sunulan yeni Caviar Black 2 TB'ın ABD'deki satış fiyatı 299$. Diskin ülkemizde satışına yakında başlanması bekleniyor.


  [​IMG]  Saygılarımızla,