1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Webstar Türkiye’den fikir haritası çıktı


 1. Unforgiven

  Unforgiven rank8

  Kayıt:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.506
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Türkiye’nin en büyük dijital fikir yarışması Webstar Türkiye’ye için başvurular tüm hızıyla devam ederken, illerden gelen başvuru sayılarına göre Türkiye Fikir Haritası oluşturuldu.

  [​IMG]

  Şu ana kadar Türkiye’nin 80 ilinden 2000’den fazla fikrin katıldığı yarışamaya sadece Kilis’ten başvuru gelmedi.

  İstanbul fikir başkenti, Diyarbakır Güneydoğu’nun yıldızı oldu
  Yarışmanın web adresi olan http://www.webstarturkiye.com sitesinde gelen başvuruların illere göre dağılımın kolayca görülmesi için bir “Türkiye Fikir Haritası” oluşturuldu. Haritada liderliği 704 başvuruyla İstanbul elde ederken, onu 173 başvuruyla Ankara ve 149 başvuruyla İzmir izledi. Karadeniz Bölgesi’nden yarışmaya en çok fikir gönderen il 21 başvuruyla Samsun olurken, Akdeniz’de 48 başvuruyla İçel, Doğu Anadolu’da 38 başvuruyla Erzurum ve Güneydoğu Anadolu’da 21 başvuruyla Diyarbakır, şu ana kadar gönderilen oylara göre bölgelerinde liderliklerini sürdürüyor.

  1’inciye Turkcell’den Netbook
  Webstar’a Türkiye’nin her yerinden büyük ilgi gösterilmesi, sponsorların da ilgisini artırırken son olarak yarışmanın ana destekçilerinden Turkcell, finalde 1’inci gelen projenin sahibine 1 Netbook hediye edeceğini açıkladı. Yarışmada 1’inci olan proje sahibi ayrıca 5000 TL para ödülü kazanırken, projesinin ön yüz tasarımını da ücretsiz olarak yaptırabilecek. İlk 20’ye kalanlar ise Inovent tarafından üç gün sürecek toplam 20 saatlik iş planı hazırlanması ve yatırımcı bulma eğitimi alacak.

  Webstar Türkiye’ye son başvuru tarihi 12 Ekim Pazartesi günü olarak açıklanırken, 15 Ekim Perşembe günü basın mensuplarına açık olacak bir toplantıda bir araya gelecek Ön Jüri yarışmada finale kalan fikirleri seçecek. 27 Ekim Salı günü toplanacak Final Jürisi ise 6 Kasım Cuma günü düzenlenecek törende ödül almaya hak kazanan isimleri belirleyecek.