1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

"Web'de sörf yapmak için daha hızlı bir yol"


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]
  Firefox, IE veya Safari: Hangisini kullanırsanız kullanın; Chrome sizi bir yerlerde mutlaka yakalar!

  Macintosh kullanıcı son zamanlarda , bilgisayarlarının varsayılan tarayıcısı Safari ile Google'ın ana sayfasını ziyaret ettiklerinde ufak bir reklamla karşılaşıyorlar. Pencerenin sağ üst köşesinde yer alan reklamda Google, "internette sörf yapmak için daha hızlı bir yol" başlığı ile kendi tarayıcısı Chrome'u tanıtıyor. Fakat bu reklam Mac kullanıcılarının bir kısmı için şaşırtıcı olabilir çünkü aynı Google'ın Chrome için iddia ettiği gibi, Apple da Safari için "en hızlı tarayıcı" iddiasında bulunuyor.

  Fakat buradaki ufak fark Safari'nin en hızlı olduğuna dair gösterdiği rakamların geçtiğimiz Ağustos ayına ait olması. O dönemde Firefox'un daha eski bir sürümü piyasadaydı ve henüz Chrome ortalıkta yoktu.

  Fakat Google, Chrome'un kullanıcı sayısını arttırmak için hedef aldığı tek kitle Safari değil, çünkü Firefox kullanıcıları Google ana sayfasında benzer bir tanıtım görüyorlar. Google daha önceden, Windows PC'lerdeki Internet Explorer kullanıcılarını da kendi saflarına çekebilmek için aynı yöntemi kullanmıştı.​