1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Webber: 'Biraz daha yağmur yağsa yarış dururdu'


 1. Platiny

  Platiny rank8

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.256
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Martingen Straße
  Şehir:
  S.Agustin/Madrid

  [​IMG]

  Mark Webber, Şangay'da yağmurlu hava şartlarında bir yarış olmasına sevindiğini ancak hava koşullarının biraz daha şiddetli olması halinde neredeyse sürüşün imkansız hale gelebileceğini söyledi.

  Çin Grand Prix'yi takım arkadaşı Sebastian Vettel'in arkasında ikinci sırada tamamlayan Avustralyalı sürücü,, tüm F1 sürücülerinin yağmurlu hava koşullarında yarışma kapasitesine sahip olması gerektiğini işaret ederek, Şangay'da; Malezya'da olduğu gibi yarışı erkenden durdurmaya neden olabilecek bir durum olmadığını belirtti.

  Webber, "Oldukça zordu, pistteki su birikintileri açısından tam limitteydik diyebilirim. Geçtiğimiz yıl (2007) da benzerini Fuji'de yaşadık. Kolay olmamıştı. O yüzden bu durumlara alışmamız lazım" dedi.

  Dünyanın en iyi sürücüleri olarak kabul edildiklerini vurgulayan Webber, bu tür hava şartlarının sürücülerin kabiliyetlerini ön plana çıkardığını ifade etti.

  Webber, "Biz tüm şartlarda yarışıyoruz. 17 farklı pistte mücadele ediyoruz. Test edilmeyi istiyoruz. Fakat bazen yarış yapılamayacak şartlar da oluşuyor, bugün yaşamadık ama eşiğine geldik" dedi.

  Yarış hakemlerinin mücadeleye ara vermeme kararına da sevindiğini kaydeden Webber, güvenlik aracı arkasında başlanmasının doğru bir karar olduğunu savundu.

  Red Bull Racing pilotu ayrıca, "Yarışa ara verilmemesi iyi oldu. Çünkü yeniden başlamak, bir sürü karmaşıklığı beraberinde getiriyor, araçlar duruyor, tekrar çalışıyor. Pist suyla kaplıydı ama en azından aracı pistte tutabiliyorduk. Fakat dediğim gibi biraz daha ağır olsa bunu da yapamızdık" diye konuştu.