1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Warrıor /Cleric vs Warlock Yapılandırma


 1. ChaOs_TR

  ChaOs_TR rank8

  Kayıt:
  7 Ocak 2009
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Arkadaşlar , SilkroadForums sitesinden ALINTI yapılmıştır . [İngilizceydi Çevirimi Bana Aittir]
  Öncelikle Merhaba

  Bu Rehber Warrior/Warlock [1handed]

  Hadi başlayalım ,

  I.Build
  II.Ne Giymeli? Ne Kullanmalı ?
  III.Pot Problemi
  IV.Warrior Skilleri
  V.Warlock Skilleri
  VI.Warlock/Warrior Videoları
  VII.PvP Durumu
  VIII.Gerekli Sp


  I.Build

  Str Olması gereklidir.Çünkü Int'e pek fazla gerek duymayacaksınız , diyeceksiniz ki neden duymayalım.Çünkü biz burada Warlock'un Mag. Attacklarını değil DeBufflarını kullanacağız.


  II.Ne Giymeli ? Ne Kullanmalı ?  Robe giyilmeli çünkü nuker/wizard ların düzgün damage vermesini engeller.En az +3 itemler kullanılmalı Mümkünse %100 Blue olmalı (Mümkünse Mp veya Int basılmalı çünkü DeBufflar için Mp mize yükleniyoruz.)

  Silah Seçimi

  Warlock Rod:Pek "+" ya gerek yok çünkü ana silah olarak kullanmayacağız.Mümkünse kendi lvınızın Rod'unu kullanın.[Mesela lv 78 sin 76 lık vs]  Sword:Mümkünse en az +5 ve %100 Blueli olmalı.Çünkü ana silah olarak bunu kullanacağız ve Critical ve Physical damageleri bu silahla vereceğiz.


  shield:Mümkünse en az +5 ve 16+ Block Ratio olmalı.Full Blue çok gerekli çünkü yüksek physical defansa ihtiyacımız çok.  III.Pot Problemi

  Avrupalı Karakterlerin 15 snlik bir pot problemi vardır, bu bizim için büyük bir problem...

  Çözümü:
  Vigor Kullanmak

  %25 Lik vigorları öneriyorum

  Çünkü en zor durumda sizi Vigor kurtarabilir.(4 Saniyelik bir süresi var)

  4 Saniyelik bir süre ise 11 saniyelik bir kâr vardır.Chinese charlarının pot süreleri ise 3 saniyedir.Onlardan bir farkımız kalmıyor.

  Çok Fazla Paranız yok ise normal potlar kullanabilirsiniz.Çünkü birçok DeBuff ile rakibinizden zaman kazanabilirsiniz.Bu süre zarfında pot kullanabilirsiniz.

  IV.Warrior Skilleri  Bütün skiller gerekli ...

  Taunting Target: Taunting target ise tankların kullandığı bir skilldir ve hedefi yanına çekmek için kullanılır.

  Vital Increase:Wizardlar için gerekli .(Hp'nizi artırıyor.Ama Physical ve Melee damagenizden düşürüyor.)

  Descry:Roqueleri tespit eder Roquelerle savaşlarda çok yardım sever bir büyü ...

  Sprint Assault: Rakibin yanına çabuk bir biçimde gelir ve rakibe Stun & Knock back damageleri verir.

  Iron Skin: Lvine göre Physical Defans verir.

  Howling Shout:Taunting target skillinin aynısı demiş ama bir ayrıntıyı unutmuş. 60 lv de açılan bu skill alan etkilidir, yani atıyorum bir huntersaniz npc thiefleri daha rahat toplarsınız. Yada partyde kasarken etraftaki mobları daha rahat toplarsınız.
  Mana Skin: Size oldukça yüksek Magical Defans verir.  Pain Quota:Ismindende anlaşılabilceği gibi acıyı yani alınan zararı azaltmak için kullanılır. Gelen zararı paylaştırır. Bir partyde kafanızda beliren sarı rakamlar ve düşen Hp buna örnektir..Belirli bir sn icinde alınan HP miktarı (kendinizden alınır)2 kişi arasında paylaştırılır tabi skil 100m içerisinde etkilidir skili uyguladığınız kişiler bu mesafeyi geçerlerse skil işe yaramaz skil uplandıkça hasar paylaşımı artar (Lv1 damage dispersion 35% - Lv3 (Max.) damage dispersion 45%).
  PQ olarakda gecen skillde bir Party e sadece bir buffer olarakta girebilirsiniz.Sizden alınan HP Pt de bulunan 2 karaktere paylastırılır.
  Physical Fence, Magical Fence, Protect:Gelen zararları absorb eder, lvi arttıkça absorb edilen miktar artar.Protect ise örnek bir wizardin aggrodan etikilenmesini en aza indirme olayıdır. Yani bir partyde size sebepsiz yere dalan sinirli yaratıklardan korur..

  Physical/Morale Screen: Aynı Defansları verir Iron/Mana Skin.Bu büyü size çok yardım edebilir ,Jobwar,fortress war,guild wars ve diğerlerinde... [Not:Kendi Üzerimizde Kullanamayız]  [Hepsi Pasif]

  One-Hand Arms, Power Shield, Blockade, Critical Void:Hepsi max olmalı. Çünkü bu büyü 1handed swordun atak/defans buflarını verir.  Ilk olarak, Slash, size göre düşük lv de olabilir.Diğer Shield Trash, Double Stab, ve Berserker , Shield Crush, Cunning Stab, ve Daring Berserker büyüleri max olmalıdır.

  V.Warlock Skilleri  Bunlar sizin debufflarınız. Ilk ve son 2li level 8 de maxlanır.Onların farkı AOE olmalarıdır.Orta ikili, AOE değilidir.

  Physical Raze: Decay statüsü verir

  Magical Raze: Weaking statüsü verir

  Combat Raze: Impotent statüsü verir

  Courage Raze: Division Statüsüne sokar

  Physical Ravage: Aynı anda 3 kişiye Decay statüsü verir

  Magical Ravage: Aynı anda 3 kişiye Weaking Statüsü verir  Red Flower: [Passive] Blood Skillerin damagesini etkiler, Trapları açmaya yarar.

  Trap Booster: [Passive] Bloody Trap Hasarını Etkiler  Blood Flower: Gerekli değil.

  Bloody Trap: Gerekli, Hidden statüsü verir.

  Death Flower:Blood Flower'ın gelişmişidir[3kat]  Daze: Rakibe Stun Damage verir. PvP/PvE de kullanılırsanız işinize yarar.

  Wrath Daze: Daze'nin gelişmişidir.[3kat]
  Bloody Aim: [Pasif] Hp Çalmanızı etkileyen büyüdür.  Vampire Touch: Seçtiğiniz rakipten Hp çalar.15 Saniyelik Pot Delay süresinde yardımcıdır.

  Scream Mask: Stun buffudur.Partinizdeki bir kişiye dalan kişiye stun statüsü verir.PvP de de kullanılır.Rakip silahı değiştirdiğinde silinir.

  Reflect: Aldığınız damagenin bir kısmını rakibe yollar Rakip Silahını değiştirince silinir.

  Vampire Kiss:Vampire Touch'un gelişmişidir.[5kat]

  Advanced Reflect: Partynin aldığı damagenin bir kısmını rakibe verir.  Slumber: 20 Saniye Sleep Statüsü verir.Saldırmadıkça 20 saniye geçmez.

  Deep Slumber:Slumberin gelişmiş halidir.


  VI.Warrior/Warlock Videoları
  Vapore:

  1h Warrior Madness: [Also Vapore]


  SP Hesaplayıcı: http://www.nivlam.com/euro/

  Gap Hesaplayıcı: http://www.nivlam.com/euro/

  VII.PvP Durumu

  VIII.Gerekli Sp

  927,216 Sp Gerekli Tüm Büyüler İçin

  Not:90 Lv ile 0 lv arası toplam gelen sp [0gap] 223,000'd