1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Warrior/Cleric Rehberi [120 Level]


 1. Sparkle

  Sparkle globalmod

  Kayıt:
  27 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  627
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Muğla

  Öncelikle merhaba ilk rehberim olduğu için hatalarım olabilir maruz görürseniz sevinirim.Rehberimize geçelim öncelikle alıntı değildir kendim araştırarak hazırladım.

  Hangi statı vermeliyiz?
  -Full Str

  Ne giymemiz gerekir?
  Light Armor set giymemiz gerekir,isterseniz Heavy Armor giyebilirsiniz.

  [​IMG] Frenzy Buster Serisi

  [​IMG] Taunting Target: Seçilen canavarı çağırmaya yarayan bir skilldir.Çok gerekli sayılmaz fakat Party'ce kasılırken işe yarar. 1Levelde bırakabilirsiniz.
  [​IMG] Vital Increase:Fiziksel ve sihir vuruş gücünüzü %35 azaltırken levelinize göre belli bir miktar hp verir maxlanması gerek skillerden biridir.
  [​IMG] Descry: Görünmez 'Wizard' ve 'Rogue' karakterlerini belli bir mesafe çerçevesinde görmeye yarar sp sıkıntınız olabileceği için açılmaması gereken skillerden biridir.
  [​IMG] Sprint Assault: Uzak mesafedeki karaktere kayarak saldırı yapar.Saldırı gücü çok olmasa da Knock Back ve Stun yapma özellikleriyle pvp de çok işinize yarayabilir maxlanması gereken skillerden biridir.
  [​IMG] Iron Skin: 45 saniyelik fiziksel defans verir maxlanması gereken skillerden biri.
  [​IMG] Howling Shout: Taunting Target'in çoklu canavar çağırmaya yaran bir diğer çeşididir.Party ile kasılırken çok işe yarayabilir sp sıkıntınız var ise 1 levelde bırakabilirsiniz.
  [​IMG] Mana Skin: 45 saniyelik magical defans verir maxlanması gereken skillerden biri.

  [​IMG] Guard Barrier Serisi

  [​IMG] Pain Quota: 300 saniye boyunca alınan hasarı partyde ki oyunculara paylaştırır maximum 2 kişiye basılır.Etki alanı 150m'dir.Kesinlikle maxlanması gereken skillerden biridir.
  [​IMG] Physical Fence: 1800 saniye boyunca alınan fiziksel hasarı partyde ki 2 kişi arasında paylaştıran skilldir.Etki alanı 150m'dir.Maximum 2 kişiye basılabilir yine kesinlikle maxlanması gereken skillerden biridir.
  [​IMG] Magical Fence: 1800 saniye boyunca alınan magical hasarı partyde ki 2 kişi arasında paylaştıran skilldir.Etki alanı 150m'dir.Maximum 2 kişiye basılabilir yine kesinlikle maxlanması gereken skillerden biridir.
  [​IMG] Protect: 1800 saniye boyunca bastığımız kişiye saldıran canavarları bize karşı döndürmesini sağlayan bir skilldir genelde partydeki düşük seviyedeki kişilere basılan bir skilldir.Maximum 2 kişiye basılabilir.Etki alanı 150mdir isteğe göre açılabilir.
  [​IMG] Physical Screen: 60 saniye boyunca bastığımız kişiye fiziksel defans veren bir skilldir yine kesinlikle açılması gereken bir skildir.
  [​IMG] Magical Screen:60 saniye boyunca bastığımız kişiye magical defans veren bir skilldir yine kesinlikle açılması gereken bir skildir
  [​IMG] Ultimate Screen: Physical ve Magical Screen'in birleşimi bir skilldir 60 saniye boyunca bastığımız kişiye magical ve fiziksel defans veren bir skilldir.Kesinlikle açılması gereken skillerden biri.


  [​IMG] One-Handed Lord Serisi

  [​IMG] One-hand Arms: 1h silahını kullanırken fiziksel atack gücünü arrtıran bir skilldir diğer skilleri açabilmek için açmamız gereken bir skilldir . Pasif bir skildir.
  [​IMG]
  Power Shield: Fiziksel defansı belli bir miktarda arttıran skilldir. Pasiftir maxlanması gerekir.
  [​IMG] Blockade: Block yeme oranınızı arttıran pasif bir skilldir.Maxlanması gerekir.
  [​IMG] Critical Void: Kritik hasar alma oranınızı belli bir miktarda azaltan pasif bir skilldir.Maxlanması gerekir.


  [​IMG] One-Handed Sword Serisi:

  [​IMG] Slash: 1h vuruş skilinin ilkidir. Yere yatırdığımız oyuncuyu veya canavarı vurduğumuz zaman etkisi daha fazla olan bir skilldir.Çok kullanılmayan bir skilldir isteğe göre açılabilir.
  [​IMG] Shield Trash:Rakibimize kalkanla vurarak % 80 oranında Knock Back %40 oranında dull yapmaya yarar.Pvpde çok işe yarar maxlanması gereken skillerden biridir.
  [​IMG]
  Double Stab: Eğer rakibimizi yere yatırırsak etkisi daha büyük olur .Saldırı anında 2 kere atack yapar çok kullanılmayan ve maxlanmaması gereken skillerden biri.
  [​IMG] Berserker: Hpmizi %10 düşüren bir saldırı skilidir.Eğer hpmiz %10un altındaysa kullanılmaz çok önemli bir skill değildir.
  [​IMG] Shield Crush: Shield Trash skilinin 2. versiyounudur kalkanla 2 kere vurarak %80 oranında Knock Back etkisi vardır.Pvp de çok işe yarar maxlanması gereken skillerden biri.
  [​IMG] Cunning Stab: Yerdeki hedefe daha fazla etki yapan 4 vuruşa sahip bir skilldir . Atack oranı fazla olmadığı için çok önemli bir skill değildir.
  [​IMG] Daring Berserker: 4 vuruşa sahip bir skilldir. Hpniz %10un altındaysa kullanılmaz.Yine çok önemli olmayan açılmaması gereken skillerden biri.

  [​IMG] Two-Handed Lord Serisi

  [​IMG] Two-hand Arms: 2h kullanırken fiziksel atack gücünü arttıran pasif bir skilldir.Maxlanması gerekir.
  [​IMG] Concentration: Kritik vurma şansınızı arttıran pasif bir skilldir.Maxlanması gereken bir skilldir.
  [​IMG] Damage Return: 10 Metre'ye kadar alınan hasarın %20sini %20 ihtimalle karşı rakibe veren bi skilldir.Maxlanması gereken pasif bir skilldir.

  [​IMG] Two-Handed Sword Serisi

  [​IMG]
  Bash: 2h'un ilk skillidir. Yerdeki oyuncuya etkisi daha fazla olan ayrıca knock back yapma olasalığı da olan güçlü bir saldırı skillidir.Maxlanması gerekir.
  [​IMG] Turn Rising: %50 ihtimalle rakibi yere yatıran güçlü bir skilldir.Bildiğiniz gibi rakip yerde olduğu zaman vurduğumuzda hasar miktarı artar bu yüzden maxlanması gereken güçlü bir skilldir.
  [​IMG] War Cry: 900 saniye boyunca fiziksel atack gücünü arttıran bir skilldir.Maxlanması gerekir.
  [​IMG] Charge Swing: İki vuruş yapan yerdeki oyuncuya etkisi daha fazla olan güçkü bir skilldir.Maxlanması gerekir.
  [​IMG] Maddeding: Hp oranını %10 düşüren ayrıca %50 knock back yapan 2h'un en güçlü skill serisidir.Eğer hpniz %10un altındaysa kullanılmaz.Maxlanması gerekir.
  [​IMG] Triple Swing: 3lü vuruş yapan ve %50 knock back tutma olasılığı olan güçlü bir skilldir.Rakip under bind, sleep, stun, dull statüsündeyse daha fazla hasar alır.Maxlanması gereken bir skilldir.
  [​IMG] Dare Devil: Eveeet warriorun en güçlü saldırı skili olan Dare Devil hpnizi %10 düşürüp %30 oranında knock back yapan bir skilldir.Maxlanması gerekir


  [​IMG] Dual Lord Serisi

  [​IMG]Dual Arms: Balta silahı varken fiziksel atack gücünü arttıran pasif bir skilldir. Maxlanması gerekir:
  [​IMG] Accuracy: Attack rateyi arttıran pasif bir skilldir.Maxlanması gerekir.
  [​IMG] Protection: Abnormal durumu engelleyen pasif bir skilldir.Maxlanması gerekir.
  [​IMG] Dual Defense: Fiziksel defans gücünü arttıran pasif bir skilldir.Maxlanması gerekir.

  [​IMG] Dual Axe Serisi

  [​IMG]
  Down Cross: Balta grubunun ilk saldırı skillidir.Yerdeki oyuncuya hasarı daha fazladır.Çok önemli bir skill olmamakla beraber isteğe göre açılabilir.
  [​IMG] Double Twist: Rakibe karşı 2 kez vuran %25 olasılıka bleed ve stun yapan saldırı skilidir. Pvpde işe yarayan güçlü bir skilldir açılması gerekir.
  [​IMG] Axis Quiver: Hedefe %50 ihtimalle stun yapan saldırı skillidir fakat hasar etkisi yoktur.Açılması gerekmeyen bir skilldir.
  [​IMG]
  Dual Counter: Hedefe 2 metre mesafeyle 3 saldırı yapan bir skilldir .Açılması gerekmeyen skillerden biri.
  [​IMG] Crisis Rush: Hp oranınızı %10 düşürerek saldırı yapan bir skilldir.Hpniz %10 altındaysa kullanılmaz.Açılması gerekmeyen skillerden biridir.
  [​IMG] Sudden Twist: Rakibe 2 kez vuran skilldir belli bir ihtimalle stun ve bleed etkisi vardır.Pvpde çok işe yaran bir skilldir.Maxlanması gerekir.
  [​IMG] Deadly Counter: Maximum 2 metre mesafeden rakibe 4 vuruş yapabilen saldırı skilidir.Açılması gerekmeyen isteğe bağlı skildir.
  [​IMG] Crucial Rush: 5li combo şeklinde saldırı yapan bir skilldir.İsteğe göre açılabilir.

  Warrior skillerimiz burada bitti biraz uzun oldu ama detaylı bir şekilde bilgilendirmek istedim şimdi clerice geçiyoruz.

  [​IMG] Divine Creed Serisi

  [​IMG] Heavenly Rage:Cleric Rod kullanırken vurduğunuz hedefe karşı magical atack gücünü arttıran pasif bir skilldir.Fakat stat olarak strye verdiğimiz için düşük saldırı yapar bu yüzden açmamıza gerek yoktur.

  [​IMG] Cardinal Praise Serisi

  [​IMG] Trial Cross: Tek kişiye yaptığımız bir saldırı skillidir fakat yine str olduğuğmuz için saldırı gücü düşük olacağı için açmamıza gerek yoktur.
  [​IMG] Healing: Sadece tek bir kişinin hpsini küçük oranda arttıran bir skilldir.Açmanıza gerek yoktur çünkü ileri serilerde daha işlevli heal skillerimiz vardır.
  [​IMG] Reverse: Ölen bir kişiyi canlandırmaya yarayan bir skilldir düşük levellerde işe yarayan bir skill olmasıyla ileri serilerde daha işlevli çeşidi vardır o yüzden açmanıza gerek yoktur.
  [​IMG] Innocent: Tek bir kişi üzerine etkiyen zehir durumlarını(donma,yanma,elektriklenme,zombi vs.) ortadan kaldıran bir skilldir.Fakat 80 levelde daha işlevli bir çeşidi açılacağı için düşük level değilseniz açmanıza gerek yoktur.
  [​IMG] Justice Cross: İlk atack skilimizin ikinci versiyonudur.Str olduğumuz için açmaya gerek yoktur.
  [​IMG]
  Healing Breath: Healing skilinin ikinci versiyonudur bu da 1. skill gibi tek kişiye basılan işlevsiz bir skill olduğu için açılmasına gerek yoktur.
  [​IMG] Grand Reverse: Reverse skilinin ikinci versiyonudur ihtiyaç duyuyorsanız açabilirsiniz.
  [​IMG] Intergrity: Innocent skilinin 2. versiyonudur çok kullanışlı ve tüm party üyelerine etki ettiği için kesinlikle maxlanması gereken skillerden biridir.

  [​IMG] Mental Culture Serisi:

  [​IMG] Faith: Pasif bir skilldir.İleride açılacak olan skillere büyük etkisi vardır.Robe giyenler ve cleric rod üzerinizdeyken hpnizin dolma %sini artırır fakat biz warrior olduğumuz için böyle olmayacaktır :) ama maxlanması gereken skillerden biridir.

  [​IMG] Mortal Recovery Serisi:

  [​IMG] Over Healing: Fw ve diğer etkinliklerde çok işe yarayan bir skilldir .Karşınızdaki kişi en iyi sete sahip biri dahi olsa hpsini sabit bir oranda azaltır.Bu yüzden açılması ve maxlanması gerken bir skilldir.
  [​IMG] Glut Healing: Over Healing skilinin alan versiyonudur.Maxlanması gerekir.Yine Fw,Gw gibi etkinliklerde büyük rol oynar.

  [​IMG] Recovery Serisi

  [​IMG] Group Healing: Tüm Party üyelerinin hpsini belli bir oranda arttıran önemli bir skilldir.Eğer partylerde sürekli cleric olarak görev yapıyorsanız kesinlikle açmanız ve maxlamanız gerek skillerin arasında yer almalı.
  [​IMG] Healing Division: Yine party üyelerine hp basan bir diğer skilldir.Cleric olarak partylerde fazla yer almıyorsanız gerek yoktur.
  [​IMG] Healing Cycle: Hedeflenen kişiye veya kendimize yüksek oranda hp basan önemli bir skilldir özellikler strler için pwp de önemli bir buffdur.Maxlanması gerekir.
  [​IMG] Group Healing Breath: Group Healing skilinin 2. versiyonudur partylerde cleric iseniz bu skili açabilirsiniz.
  [​IMG] Healing Favor: Healing Division skilinin 2. versiyonudur.İsteğe göre açılabilir
  [​IMG] Healing Orbit:Bulunduğunuz party de tüm üyelere 16 saniye boyunca belirli miktarda hp basan çok önemli bir skilldir.Maxlanmalıdır.Pvp yaptığınızda önemli bir heal bufu olarak kullanabilirsiniz.

  [​IMG] Blessed Recovey Serisi

  [​IMG] Bless Spell: 45 saniye boyunca fiziksel ve magical defansınızı arttıran ayrıca partyde basıyorsanız tüm üyelere işleyen önemli bir skilldir.Maxlanmalıdır.
  [​IMG] Recovery: Yüksek mp kullanarak hp basan bir skilldir.Kişi ölüme yakınsa bu skill kullanılarak hpsi neredeyse %100e getirilebilir.Strler de mp sorunu yaratabilir ama işe yarayan bir skill olduğu için açılması gereklidir.
  [​IMG] Recovery Division: 5dakika boyunca zaman zaman hpnizi yükselten önemli bir skilldir.Pvp ve partylerde çokça işe yarar bu yüzden maxlanması gereken bir skilldir.
  [​IMG] Group Recovery: Recovery skilinin çoklu serisidir(Her üyeye yüksek miktarda hp basar).Partylerde kullanılabilir.Eğer partylerde çokca ihtiyac duyuyorsanız açabilirsiniz.
  [​IMG] Holy Recovery: Recovery skilinin 2. versiyonudur .Daha fazla mp kullanımı vardır ve str charlarda sorun çıkartabilir ama yüksek oranda hpnizi yükselteceği için eğer setinize uygunsa açılması önerilir.
  [​IMG] Holy Recovery Division: Recovery Division skilinin 2. versiyonudur.Kesinlikle maxlanması gereken bir skilldir.
  [​IMG] Holy Group Recovery: Group Recovery skilinin 2. versiyonudur eğer group recovery açtıysanız ve ihtiyacınız var ise açabilirsiniz.Unutmayın mp oranını çok fazla azaltır.

  [​IMG] Resurrection Serisi

  [​IMG] Group Reverse: Tüm party üyelerine res gönderen önemli bir skilldir.Fw ,Party gibi yerlerde aranan bir skilldir açılması gereklidir.
  [​IMG] Reverse Oblation: Diğer adı kara ressdir.Uygulanan kişiye yüksek oranda fiziksel ve magical defans verir açılması gereken önemli skillerden biridir.
  [​IMG] Holy Group Rebirth: Group Reverse'nin 2. versiyonudur bu skillde açılması ve maxlanması gerekir.
  [​IMG] Reverse Immolation: Reverse Oblation skilinin 2. versiyonudur bu skillde kesinlike açılmalı ve maxlanmalıdır,çok işimize yarayacak.

  [​IMG] Glory Serisi

  [​IMG] Charity: Pasif bir skilldir. Öncelikle ileride ki önemli skilleri açmamız için bunu maxlamalıyız,ayrıca oyuncunun elinde cleric rod ve l.a giyiyorsa str-int defanslarında yardımcı olur.Maxlanmalıdır.
  [​IMG] Glory Armor: Fiziksel defansı arttırır(Eğer l.a giyiyor ve cleric rod kullanıyor iseniz.)
  [​IMG] Favor Armor: Magical defansı arttırır.(Eğer l.a giyiyor ve cleric rod kullanıyor iseniz.)

  [​IMG]
  Sacrifice Serisi

  [​IMG] Offering: Hpnizin %95ini alarak güçlü bir vuruş yapar fakat intler için geçerli.Str olacağımız için açmamıza gerek yoktur.
  [​IMG] Pure Offering: Offering skilinin 2. versiyonudur str olduğumuz için açmamıza gerek yoktur:

  [​IMG] Saint Prayer Serisi

  [​IMG] Holy Word: Zehir durumlarından etkilenme oranınızı azaltır.Fakat düşük level bir skilldir.Açmanıza pek gerek yoktur ileri seviyede daha işlevlisi var.
  [​IMG] Heaven Flash: Vurduğumuz canavara veya oyuncuya ihtimalle Blind etkisi yaratır yani olduğu yerde belli bir süre kıpırdayamaz.İsteğe göre açılabilir
  [​IMG] Holy Spell: Holy Word'un 2.versiyonudur çok işlevlidir partylere ve bireysel olaraj zehir durumlarından etkilenmeyi büyük ihtimalle azaltır.Kesinlikle açılmalı ve maxlanmalıdır.
  [​IMG] Heaven Glare: Heaven Flash'ın 2. versiyonudur o skilldeki özellikler geçerlidir.İsteğe göre açılabilir

  [​IMG]
  Blessing Serisi

  [​IMG] Force Blessing: Bastığımız kişiye belli miktarda str verir kendimize basamayız.Cleric rod çıkardığımız an silinir.Cleric olarak çok görev yapıyorsanız açmanızda fayda var.
  [​IMG] Mental Blessing: Bastığımız kişiye belli miktarda int verir kendimize basamayız.Cleric rod çıkardığımız an silinir.Cleric olarak çok görev yapıyorsanız açmanızda fayda var.
  [​IMG] Blody Blessing: Bastığımız kişiye belli miktarda fiziksel defans verir .Cleric olarak çok görev yapıyorsanız açmanızda fayda var.
  [​IMG] Soul Blessing: Bastığımız kişiye belli miktarda magical defans verir ..Cleric olarak çok görev yapıyorsanız açmanızda fayda var.

  [​IMG] Force Deity: Force Blessing 2. versiyonudur bu da açılması gereken önemli bufflardan biridir.
  [​IMG] Mental Deity: Mental Blessing 2. versiyonudur bu da açılması gereken önemli bufflardan biridir.
  [​IMG] Body Deity: Blody Blessing 2. versiyonudur bu da açılması gereken önemli bufflardan biridir.
  [​IMG] Soul Deity: Soul Blessing 2. versiyonudur bu da açılması gereken önemli bufflardan biridir.


  :lolmuch:Rehberimiz burada sona erdi uzun oldu baya biliyorum ama çok uğraştım hatalarım varsa yazabilirsiniz ayrıca bir teşekkürü de hor görmeyin lütfen herkese iyi forumlar:lolmuch:

  Not:Sadece fotoğraflar alıntıdır.Diğer her şey oyundan ,diğer örneklerden yararlanılarak hazırlanmıştır.


   
  Blocksroreborn bunu beğendi.