merhaba arkadaşlar bn warlock çar açtım( merakımdan dolayı) ve baktımki warlock çar hiç te küçümsenecek gibi deil kendimden 1-2 lvl yüksek yaratıkları tek hamlede yıkabiliyorum ayrıca zehirleride çok kuvvetli ve durdurma skilleride var( he unutmadan bir de düşmanın phy ve mag atacklarını düşürme skilleri var).İnternettende bir kaç pvp vidyosu izledim warlock la ilgili genellikle warlock aldı yan skil olarak cleric açarsan tam bir pvp canavarı olursun warlockla bnce. Peki bu kadar özelliğe rağmen warlock çar neden tercih edilmez??? !

Tercih edilmez diye birşey yok genelde gelen sorulan xbow ve warrior sınıfına yan skill olarak ne önerirseniz gibi sorulardı.Bizlerinde yan skill olarak önerdiğimiz skillerden biri..Ana skill olarakta açabilirsin.

bn siteden bahsetmiorm ki bn oyundan bahsediorm mesela ben 3 tane serverda oynuorm bu 3 serverdada warlockların sayısı bi elin parmak sayısını geçmez ama bnce hata yapıyolar veya warlockların benim bilmediğim kötü bi özelliği var :S

eu char ile chinese charlar arasındaki farklar nedir ?
eu lar daha yüksek dmg vurur eu lar daha dayanıksızdır (normal şartlarda bless vs yokken)
eu pot 15sn de basar.Yani eu lar yüksek dmg veren charlardır yani unique avcılarıdır eu larda en yüksek dmg yapan wizarddır bu yüzden her 5 kişiden biri 1 i wizard acıyo.
Warlock acmadım fazla bilmiyorum pvp de warlock 1 vs 1 de yakından vuran adamları alabilir birtek uzaktan stun atana kadar keserler warlocku.
Bence eu ların özelli unique avcılığı pvp de görünmezlik i güzel kullanan eu kazanır elinde yüksek crt dagger/xbow olan kazanır.Skinlerini zamanında basan warior kazanır warlock yakından vuran charlara karsı üstünlük sağlar anca ben xbow charımla benden 3 lvl yüksek warlocka karsıı cok rahat üstünlük sağlıyorum xbow uzaktan vurabilien char uzaklasıp long shotla tek atmak kadar basit warlock sadece yakın vuranları kesebilir..

Warlock bir " Wizard yada Rogue " kadar tercih edilmez,Çünkü ;

1-Warlock Kasması Wizard yada Rogue kadar Hızlı değildir.Zevklidir ama Bu Buildlere göre daha yavaştır
2-Benim Görüşümle Bota kurulucak en Son chardır.Wizard tek atarak Bot ile seri kasabiliyor.Fakat Warlock hem İnt hem 15 Sn.Pot süresi dolayısıyla,Tek atamadığı taktirde botta çok kolay yatar.
3-Warlock "Unique" Kesimlerinde Wizard yada Rogue ler kadar Seri skilleri Olmadığı ve Skillerinin çoğunun Zamana dayalı Büyüler-Zehirler olduğu için,Zorlanır.
4-Warlock Tam bir PVP charıdır. Unique yada Kasmaya pek gelmez.Zordur.Ama pvp'si Çetin ve Zevkli olabilir.
5-Son bir şey "Warlock" Açıcaksanız , Yavaş Kasıcağınızı,Unique yada Partylerde pek İstenmeyeceğinizi Ama Skillerinin de Zevkli olduğunu bilmelisiniz

byMonteCarlo

Selametle,

Botla kasamazsın da ondan Warlock tercih edilmez bi kere dene bakalım botla girip kasmayı 44 de kadar tek skill takılırsın:?!!

saolun cvp lar için sro yu bıraktım islam gelince yeniden başlıcam cs takılıom

TrowZeeN demiş ki:
warrior + warlock açıcaksın. sunlu chinese karakterleri bile yerden yere vurursun.
headbang2ft9

Ayrıca botla kasması zor char diye birşey yok; elinde kalkan olacak,defansın var. bir sürü güzel saldırı skili var,neresi zor kasmanın? wizard ya da rogue kadar hızlı kasmasa da benim sevdiğim bir skill ağacıdır.
Özellikle Warrior/Warlock çok güzel bir yapılandırmadır. (1 handed sword + Warlock)

Avrupa karakterler TAKIM OYUNU için yaratılmış karakterlerdir. Eğer siz takım oyunu oynamayı bilmiyorsanız hiçbirşey yapamazsınız.Bazı mastery skiller sadece saldırı için var(Wizard,Rogue),bazı mastery skiller sadece buff için var(Cleric,Bard),bazı mastery skiller hem saldırı hem buff için yaratılmış(warrior)...

Örneğin parti halinde kasarken Wizardlar yanlarında warrior olmadan hayatta kalamazlar.Warriorlar da Wizardlar olmadan hızlı lvl geçemezler.Cleric herkese can basar,defans verir.En bedavasından lvl geçer.Bard MP takviyesi,hızlı koşmatambourlar ile Wizard ve warriorlara destek olur.Warlock, zehirlemelerle dmg yükseltir,scream mask ile Wizardlara yardımcı olur. vs vs vs ...

Not : Her mastery'de saldırı skilleri vardır.Ama hepsi aynı hızda kasamaz.

Sana Tamamen Katılıyorum Adem Abi.Ben Daha Dün Akşam Oyuna Yeniden Geri Döndüm ve Pre+Pet+Wolf Sonderece Seri Kasıyorum.....Kendimden 2-3 Lvl Altı Yaratıklarda Kasarken Blaze,Toxin,Decayed,Shadow Armor Bu Skilleri Kullanarak Kasıyorum(Bu Skilleri Mesala;Shadow Armor,Toxin,Blaze'yi Kullanarak Yaratığı Bu Skilleri Uygulayıp Başka Bir Yaratığa Geçiyorum.).Bu Sayede Çok Seri Kasmış Oluyorum Bir Wizard Misali Fakat Wizard Giant ve PT Mob'unda Son Derece Zayıf.Fakat Warlock Defans Olarak Wizarddan Daha iyi Ve Critik Yemediği Sürece Vampire Touch ve Benzeri Skiller Sayeseinde 15 Saniyelik Pot Olayını Hiç Dert Etmiyor Dayanıklılık Olarak ise Warior misali.İşte Bu Olay Warlock'un Solo Oynamasını Sağlıyor.Kasması İse Warior ile Rogue veya Wizard Ortası.Wizarddan Yavaş Wariordan Hızlı hmm .

PvP'ye Gelirsek;
Genelde Chinese Nukerler Blaze,Toxin,Decayed,Shadow Armor Bu Skillere Dayanamıyorlar(Eğer Stun Skillerini Kullanmasını Bilirseniz).
Fakat Chinese STR'leri(Blade,Glavie,STR Bow)PvP'de Almak Biraz Sıkıyor.Setinizin Düzenli ve Güzel Olması Lazım.Stun Skillerinin Yerlerinde Kullanılması Blaze,Toxin,Decayed,Shadow Armor vede MAG Def. Düşüren Skilleri Yerinde Kullandıktan Sonra Kesinlikle ve Kesinlikle Warlock Tank Misali Oluyor.
Gelelim European Charlara.Tek Rakipleriniz Wizard ve Rogue.İkisinde Stealth ve İnt Charlara Göre Son Derece Etkili Skilleri Var.Stealth Olmasa Sorun Olmicak.Ama Ne Yazikki Var.Şu Anda LVL'im Düşük Olduğu için Size Pek Bir Bilgi Veremeyeceğim.İlerki Zamanlarda Skillerimi ve Kendimi Geliştirce Size Daha Etkili Bir Rehber Sunabilirim.Şimdilik Size Aktara Bileceğim Bu Kadar.... extraokk

Herkese iyi Forumlar Dilerim...... mucX

Yukarı Alt