VW 1.6 TDI DİZEL
Doğuş Otomotiv – VW Binek Araçlar’ın yeni 1.6 lt TDI dizel motorla donatılmış Golf ve Jetta modelleri yüksek performansı, daha düşük yakıt tüketimiyle sunuyor.

Düşük emisyon değerleriyle öne çıkan çevreci modeller, uygun fiyatlarıyla showroomlardaki yerini alıyor. 1.6 lt TDI motorlu Golf 44.300.-TL’den başlayan fiyatlarla satılırken, Jetta 1.6 lt TDI Eylül ayından itibaren Türkiye’de olacak.

Doğuş Otomotiv – VW Binek Araçlar’ın TDI teknolojisine sahip yeni 1.6 lt motorlu modelleri Türkiye yollarına çıkıyor. TDI teknolojisinin bir özelliği olarak daha az yakıtla, yüksek performansı, oldukça düşük emisyon değerleriyle sunan 1.6 lt’lik dizeller, aynı zamanda uygun fiyatlarıyla da dikkat çekiyor. Golf’un 1.6 lt’lik TDI 90hp’lik manuel şanzımanlı versiyonu 44.300.-TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Jetta’ya 1.6 lt TDI dopingi

Volkswagen’in ürün yelpazesinin bir diğer yeni üyesi ise Jetta 1.6 lt TDI. Eylül ayında Türk tüketicilerle buluşacak Jetta 1.6 lt TDI, 5 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzıman seçenekleri, 105 hplik gücü, 4,7 lt’lik ortalama yakıt tüketimi ve 122 g/km gibi düşük emisyon değerleri ile dikkat çekiyor.

Sırada Yeni Polo var

VW Binek Araçlar’ın TDI teknolojisine sahip bir yeni üyesi de Volkswagen’in küçük sınıftaki güçlü temsilcisi Polo. İç ve dış tasarımındaki yeniliklerin yanı sıra 5 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzıman seçeneklerinin de yer aldığı yeni 1.6 lt TDI motoruyla bu sınıftaki iddiasını artıracak Polo’nun 5. nesli Ekim ayından itibaren showroomlarda satışa sunulacak.

Dizel teknolojisinde devrimin adı TDI

Volkswagen AG grubuna patentli olan TDI teknolojisi dizel motorların gelişiminde bir devrim sayılıyor. Dizel yakıtın direk olarak enjekte edildiği TDI teknolojisinde aynı anda daha fazla yakıtın güce dönüşebilmesi için ek olarak bir de turbocharger kullanılıyor. Bu teknolojiyle dizel yakıt en doğru zamanda, en uygun miktarda ve zamanda silindirin içine püskürtülerek, azami güç elde ediliyor. Bu sayede, düşük devirlerden itibaren, çok daha yüksek tork değerlerine ulaşılıyor ve aracın çekiş gücü iyileştiriliyor. Özel motor yalıtımı sayesinde, benzer dizel motorlara göre daha az gürültülü çalışan TDI teknolojili motorların en önemli özellikleri arasında, yakıt ekonomisi, düşük CO2 emisyonları, yüksek tork, daha fazla verim ve daha uzun aralıklı servis bakım ihtiyacı sayılabilir. Tüm ürün gamında yer alan bu modeller; Euro 5 normlarına uygunluğuyla çevreci bir özelliği de sahip.

valla aile arabası istiyorsan Volkswagen'den şaşmayacaksın bu arabanın (Golf) 2007 modelini kullandım (tanıdığımızındı :D ) 1.6 dizel mübarek 1.4 ton taş gibi , hani bir araba yola oturur derler ya aynen öyle yol tutuşu süper ne bir savrulma var ne de başka bir şey kısacası sürmesi, konforu ve kalitesi ile çok tatlı bu arabalar.

BoOoOS demiş ki:
44.300 bana biraz fazla gibi geldi
hayır fazla değil, 0 araba alıyorsun, VW marka alıyorsun, bu arabaların en az 20 sene ömrü var ki seni yolda beride bırakmaz, bak tospalara hala ortalıkta geziniyorlar :twisted: ve teknik servisi çok üst düzeyde. Yani uzun vadeli bir şey almak istiyorsan fazla pahalı değil fakat paraya da kıyacaksın ^^

Milano demiş ki:
BoOoOS demiş ki:
hayır fazla değil, 0 araba alıyorsun, VW marka alıyorsun, bu arabaların en az 20 sene ömrü var ki seni yolda beride bırakmaz, bak tospalara hala ortalıkta geziniyorlar :twisted: ve teknik servisi çok üst düzeyde. Yani uzun vadeli bir şey almak istiyorsan fazla pahalı değil fakat paraya da kıyacaksın ^^
Aynı düzeyde raştırıldığında daha hesaplı otomobiller buluna bilir bence :curtain:

ben VW'de bir genelleme yapıyorum tabi biraz tuzlu gelebilir belki fakat başka araçlarla kıyaslandığında çok üst düzeyde kalıyor bunlar ve bunlar birde "0" fiyatları Ağustos'ta 2010 modeller geldi fiyatları o yüzden tuzlu belki fakat 1 seneye kalmaz düşerler ama fiyat normal VW hakediyor bu fiyatı tabiki şimdilik almak isteyenler için ^^,

Milano demiş ki:
ben VW'de bir genelleme yapıyorum tabi biraz tuzlu gelebilir belki fakat başka araçlarla kıyaslandığında çok üst düzeyde kalıyor bunlar ve bunlar birde "0" fiyatları Ağustos'ta 2010 modeller geldi fiyatları o yüzden tuzlu belki fakat 1 seneye kalmaz düşerler ama fiyat normal VW hakediyor bu fiyatı tabiki şimdilik almak isteyenler için ^^,
Bu arabanın piyasada şu an edeceği 44 normal ama ilerde fiyatları 35e kadar cekerlerse daha iyi bir satış yakalarlar tabii sadece fikir :beer:

Avenger demiş ki:
Milano demiş ki:
BoOoOS demiş ki:
Aynı düzeyde raştırıldığında daha hesaplı otomobiller buluna bilir bence :curtain:

Yukarı Alt