1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Vurma sırası Firefox'ta!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Microsoft'a saldırma sırası şimdi Firefox'ta!

  MS ağzıyla kuş tutsa bile yaranamıyor: Microsoft'a bir darbe de Firefox cephesinden geldi.

  Avrupa Birliği'nin Windows 7'ye IE 8'le çıkma izni vermemesi üzerine Microsoft çözüm geliştirmişti. MS'in belalısı Opera'nın istekleri buna karşın bitmiyordu. Şimdi Microsoft'a bir darbe de Firefox'tan geldi.

  Mozilla Vakfı yönetim kurulu üyesi Mitchell Baker, Microsoft'un Windows 7 için sunduğu internet tarayıcı seçim ekranı fikrini yerden yere vurdu. Baker, bu uygulamanın Microsoft'un yararına olduğunu söyledi. "Başka bir internet tarayıcıyı "default" (Varsayılan) olarak seçmek, seçilen tarayıcının Internet Explorer'ın yerini alması demek değil. Kullanıcı ara yüzünün altına saklı bir şekilde IE hep orada." diyen Baker sözlerini şöyle sürdürdü: "Örneğin IE logosu hala değişmeden masaüstünde ve Windows 7 görev çubuğunda yer almayı sürdürüyor."

  Ayrıca acemi kullanıcıların pek çoğunun ayarları yapana kadar çok zorlanacağını ve Windows Update ile gelen bağlantıların IE'de açıldığını belirtti. Sözlerini şöyle bitirdi: "Bu tür detayların önemi, önerilen çözümlerin etkilerini ve olası yan etkileri öngörmeyi zorlaştırıyor.