Yaklaşık 2 aydır düzenli spor yapıyorum. Boyum 1.80 kilom 65. Protein tozu mu kullanmalıyım yoksa gain fast ürünlerinden mi kullanmalıyım?

Takımı
Besiktas
proteine bile karsiyim ama en zararsizi yine protein, digerlerine el atma bence

beslenmen iyiyse protein tozu kullanmanda bi sakınca yok bana kalırsa ve protein tozu kararında kullanıldığında hiç bir zararı olmaz. Sporcusun, bu işi yapacağım diyorsan kullanmak zorundasın günlük beslenmede bir yere kadar. Kütle arttıkça alman gereken protein miktarı da artacak. Kaldı ki normal bir insanın günde kilosunun 2 katı kadar protein alması gerekiyor ve sen spor yapıyorsun. Kaslarının düzenli ve eksiksiz gelişmesi için bu gerekli ve emin ol bir yerden sonra balık, beyaz et, kırmızı et, süt, yumurta vb. bu sporu yapan için bıkkınlık seviyesine geliyor. Böylelikle bunları biraz olsun azaltmış olacaksın.

gainer kastan cok yag yapar ,pahalidir, vicuda zarari coktur. 200tl ye alacagin bi gaineri 20 25 gunde bitirirsin max 5kg aldirir karacigeri deli gibi calistirir sivilce vb yan etkileri vardir. proten tozu ise 40antrenmana (yaklasik 2ay) kadar bitmez 150liraya satiliyolar. ve yag yapmaz karacigeri yormaz. ama kiloda aldirmaz. kas insasini hizlandirir.

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Besiktas
Bende bir soru sormak istiyorum boksta şuan iyi kalori yakıyoruz ip atlama vs. şimdi ben yağ yakıcı alsam bunun zararı yan etkisi vs varmıdır ?

wMp

Tunahan Yaşik-OldSchool extraloob member.
Server
Eris
Takımı
Fenerbahce
Valla benim boyum 1.94 kilom 72 vücut yağ oranım 8 şu anda salonda bi tek ben kilo almak için uğraşıyorum yapıcaksan doğal kas yap beslenme uyuma ile dokunma hiç ilaçlara tozlara ilerde sıkıntı çekersin

Takımı
Besiktas
wMp demiş ki:
Valla benim boyum 1.94 kilom 72 vücut yağ oranım 8 şu anda salonda bi tek ben kilo almak için uğraşıyorum yapıcaksan doğal kas yap beslenme uyuma ile dokunma hiç ilaçlara tozlara ilerde sıkıntı çekersin
Protein tozu zararlı birşey değil bildiğim kadarı ile vücudun alması gereken proteini besinlerden değilde ondan aldığını düşün bide besinleride üstüne katınca bol bol protein oluyor kabaca

wMp

Tunahan Yaşik-OldSchool extraloob member.
Server
Eris
Takımı
Fenerbahce
Protein tozu zararlı değil ama ben sadece doğal yapmasını önerdim yani kendi çabalarıyla yoksa protein tozu normalde ince ayar isteyen iş ne az ne fazla ayarını tutturmak çok önemli yoksa yan etkileri ve zararları var böbrek taşı sivilcelenme gibi

Mopneet

Yaklaşık 1 senedir spora gidiyorum, henüz yaşım ve vücudum kas yapmaya uygun olmadığı için söyleyeceklerim tecrübeye dayalı değildir.
Vücuda alınan ve doğal olmayan her madde, ne kadar zararsız görünse de mutlaka bir zararı vardır görüşünü savunan bir insanım. Kas yapmak isteyenin de, kilo almak ya da vermek isteyenin de doğal yollarla, düzenli beslenerek bunu başarıbileceğini düşünüyorum. Vücudunuza doğal olmayan kimyasal maddeler almayın, iradenizi kullanıp, acele etmezseniz istediğiniz vücuda er ya da geç kavuşabilirsiniz.
Sonuç olarak, ne kilo aldırıcı ilaç ne de protein tozu vb. kullanmanı öneririm.

Linkteki ilk 5 yorum ne demek istediğimi anlatıyor. ^^
http://www.uludagsozluk.com/k/protein-tozu/

Takımı
Besiktas
frityus demiş ki:
Bende bir soru sormak istiyorum boksta şuan iyi kalori yakıyoruz ip atlama vs. şimdi ben yağ yakıcı alsam bunun zararı yan etkisi vs varmıdır ?
direnci dusurur, hasta olursun halsizlik coker ve agirlasirsin kullandigin surece ceviklik bakimindan

bu konuda pompaya dogru yol aldigina gore bi daha ugramaya gerek kalmamis

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
@CezaAlp
Supplementler bile 25-30$.Buraya geldiği zaman kur farkı bindiriyor bir devlet bindiriyor oluyor sana 230 lira.Savaş Cebecinin aldığı et fiyatına biz burada tavuk alıyoruz 30 kilosu 360 lira oluyor şaka gibi :D Yaşam standartlarımızı düşüre düşüre yerin dibine sokacaklar en son.
Sonra diyolarki alper neden zayıfsın :D

Takımı
Besiktas
Sonra diyolarki alper neden zayıfsın :D
Onlara bu konuda ki mesajları göster sussunlar :D Şaka bir yana eğer kilo alma sıkıntın varsa ve spor yapıyorsan gainer kullan.''Optimum Serious Mass'' 5.5 kilo olanı var seni 1 ay idare eder ve sonuç alırsın.Hardline alma sakın adamlar ham maddeyi çinden alıp Türkiye'de üretiyorlar ona rağmen ithal olarak giren optimum ile arasında 30 lira fark var ve şeker oranı hardline'da daha fazla aklında bulunsun :muck:

@lemonade
@Rewind

Valla kilo almaya alırımda , fastfood yemeden almakta zor geliyor. Ispanak yiyosun 1 tabak 60kcal iken, 1 paket cips yiyosun 600kcal :D
Olmadı bu dediğinizi alacam.
Kaç kgden kaç kg oldunuz , bide nekadar zamanda

edit: geçen sene bu zamanlar 51kgydim şimdi 61kg :D

@lemonade
@Rewind

Valla kilo almaya alırımda , fastfood yemeden almakta zor geliyor. Ispanak yiyosun 1 tabak 60kcal iken, 1 paket cips yiyosun 600kcal :D
Olmadı bu dediğinizi alacam.
Kaç kgden kaç kg oldunuz , bide nekadar zamanda

edit: geçen sene bu zamanlar 51kgydim şimdi 61kg :D
Sana teknik bilgi verecek kapasitem yok ve bu konuda herkes farklı bir şey söylüyor ama zayıfsan ilk önceliğinin belirli bir yol kat etmiş 'detay' sporcu gıdalarından çok kilo aldıracak gıdalar (şeker hariç) tüketmen gerektiğini biliyorum. "öneridir, yatırım tavsiyesi değildir" :D

Yukarı Alt