@Rewind
Dinlenmeleri azaltıp bu programımı uygulasam bende.
  1. Pazartesi göğüs-ön kol
  2. Salı dinlenme
  3. Çarşamba sırt-arka kol
  4. Perşembe dinlenme
  5. Cuma omuz-bacak
  6. Cumartesi-Pazar dinlenme
Okul 2 haftaya bitiyor , bu orkununki gibi bir program lazım. 6gün çalışayım 1gün off vereyim diyorumda , 5. ve6. güne ne koyarım bulamıyorum :D

Takımı
Galatasaray
Dostum steroid çok alakasız olmuş bence,sıkı antrenman ve ne kadar düzensiz demiş olsada alınan yeterli proteinle bu ölçülere ulaşmak zor değil.Orkun'un kas hafızası olduğunu düşünmüyorum,spora yeni başladı adam akıllı beslendi.En çok kas kütlesi sporun ilk zamanları kazanılır,kendide profesyonel destek almış ve bunu kullanmış çok abartmamak lazım,ben ilaç falan kullandığını düşünmüyorum.
Baya alakasızım konuyla ama bir ayda bu kadar olur mu ya :think:

Takımı
Besiktas
@CezaAlp
Hacım senin 1 aya yetiştirmek gibi bir acelen yok aslında.Okulun bittikten sonra 1 dolu 1 boş full body programını uygula:
  • Bench Press 4x12
  • İnchline Dumbell Press 3x12
  • Dips 4x12
  • Dumbell Curl 3x10
  • Barfix 3x8 (İlk aşamada zorlanırsan tekrarları azaltabilirsin)
  • Over Head Press 4x12
  • Squat 4x10
  • Deadlift 3x10 (Eğer deadlift yapmıyorum yada yapmak istemiyorum diyorsan az ağırlıklı ters mekik yapabilirsin)
Bu hareketleri 1 antrenman günü içerisinde yapacaksın,fazlasıyla yorucu olacak onun için iyi beslenip git karbonhidrat yüklemesi yap 2 saat önceden.Toplamda 8 hareket var eğer eksik gördüğün bir bölgen varsa ise kendinde bir hareket ekleyebilirsin.

@sarkolata

İyi beslendikten sonra olmaması gibi bir durum yok,supplement kullanmadığını söylüyor ama spor yapmayan birine birden yüklendiğin zaman çekeceği kas ağrısı çok fazla olacak.Buna oranla kas yıkımıda meydana gelecek bunların önüne geçmek için Aminoasit,bcaa yada protein kullanmış olabilir.

Bu videodaki gibi bir değişim için günlük nerden baksan 100 lirayı(oda kasaptan alıp evde yaparsan) beslenmeye harcamak lazım. Şans lazım (Genetik açısından). Yağsız bir vücut lazım ki kaslar ortaya çıksın. Falanda filan^^ Ama yinede bu işte bir çakallık olduğunu düşünüyorum. İlaç, hormon vb.

Şu çocuk 1ayda nasıl öyle gelişti birisi açıklayabilirmi? :D Nasıl bir program yapmak gerekir ? 5gün(omuz/sırt/göğüs/bacak/kol) gibi bölmekmi mantıklı?

Bir başta bende şaşırdım. Telefondan izliyordum youtubedeki kanalını baktım sona geldi başka videolarına göz atayım derken ekranı hafiftan aşağıda doğru indirmeye başladım ki
Oda ne?
Saçı yok vücudu var. He tamam dedim Saçtan o saçtan. Saçı değiştirmiş vücudcu saçı yapmış anlarım ben.

Barzo

Bilgisi olan olmayan yazmış ilaç var vs falan diyede yani arkadaşlar istikrarlı bi şekilde haftada 1 gün dinlenip düzenli beslenip uyuduktan sonra superset yada crossfit antrenman stili ile orkun gibi bir vücuda çok kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Ayrıca o pozları verirken adam pump halinde yani adelesini doldurmuş ondan sonra posinge çıkmış yanında bi profesyonel var sonuçta before after yapacak o adamda kendini pt olarak pazarlamak için ufak tefek taktikler yapacak, çokta şey etmeyin yani :D kıssadan hisse istedikten sonra herşey mümkün beyleer

Yukarı Alt