Peng Shuilin, inat edip hayata dört elle sarılmanın timsali.

Bir işadamı olan 37 yaşındaki Peng Shuilin, korkunç bir kaza geçirdi ve bir kamyonun altında kaldı.

Doktorlar vücudunun yarısını kesmek zorunda kaldılar. Çin'in güneyindeki Shenzhen'de bulunan hastanede tam iki sene geçirdi. Ameliyatlar birbirini izledi ve vücudundaki neredeyse tüm hayati organlara adeta yeni bir rota çizildi bu ameliyatlarla.

Doktorlar hastayı kaybedebileceklerini ve bunun çok güçlü bir ihtimal olduğunu biliyorlardı. Ama Peng Shuilin, direndi ve yaşam savaşını kazandı.
Doktorları şaşkına çeviren genç adam, benzer durumda olanlar için de bir örnek teşkil ediyor artık. Bir tekerlekli sandalyeye mahkum ve vücudunun yarısı yok, ama o şimdi sakat kalan ve iyileşmeye çalışanlara nasihatler veriyor, onları dinleyip, tecrübelerini paylaşıyor.

Bujie Hastanesi müdür yardımcısı Lin Liu, "Yeni check-up yaptık ve yaşıtı birçok erkeğe göre daha iyi durumda. O inanılmaz biri ve dünyada bu şekilde hayatta kalmayı başarabilen tek insan. Çok iyi bakılıyor, ama asıl sırrı neşesi. Hiçbir şey onun neşesini bozamıyor" diye konuştu.

Yalnız adamda iyi sabır varmış ben dayanabilir miydim bilemiyorum.

Yukarı Alt