Milli kalecinin Antep maçı sonrasında takım arkadaşlarını hedef alan sözleri çok konuşuldu... Ancak tablo masaya yatırıldığında başarılı file bekçisinin isyanı pek de haksız görülmüyor
Gaziantepspor maçında durum 1-0 iken üst üste gelen 2 ev sahibi golüyle haftayı ağır yaralı kapatan Fenerbahçe’de gündemin ilk sırasına hatırlanacağı gibi Volkan Demirel’in sözleri çıkmıştı...

90 dakika sonrasında uzatılan mikrofonlara takım arkadaşlarını hedef alan ifadeler kullanıp, “Tüm oyuncuların maça, kazanma arzusuyla çıkması ve formanın hakkını vermesi lazım” diyen milli oyuncu, birçok çevreden olumlu destek görmüştü. Sarı-Lacivertli futbolcunun bu tepkisi sebepsiz yere değildi. Volkan Demirel, en iyi sezonlarından birini geçirip neredeyse her maçta 2-3 net gollük pozisyon kurtarsa da takımı Fenerbahçe, ilk 5 ekip içinde 16 ile en çok gol yiyen takım durumunda...

Savunma yönleri yok

Tablo böyleyken özellikle Gaziantep maçı bardağı taşıran karşılaşma oldu. Cristian, Mehmet Topuz, Kazım, Stoch ve Alex’ten oluşan orta saha hattının savunma yönünün yok denecek kadar az olması, rakip hücumların direkt Fenerbahçe savunmasıyla buluşmasına yol açtı. Bu duruma bir de savunma zaafları eklenince Sarı-Lacivertliler için kâbus kaçınılmaz hale geliyor. Fenerbahçe’de bu sorunların çözümü için de savunmaya Lugano, orta alana Emre ile

Dia ve hücuma da Niang’ın katılımı bekleniyor.

Volkan bu işlere girmesin

Fenerbahçe’nin eski file bekçilerine Volkan Demirel’in çıkışını sorduk... Yaşar Duran, “Takımda formsuz, düşüş yaşayanlar her zaman olabilir. Fenerbahçe formasını giyen oyuncunun isteksiz olacağını asla kabul etmem. Bana göre Volkan bir mesaj vermek istedi ama söyleyeceklerini tam olarak toparlayamadı” derken, Nurettin Yıldız ise, “Takımın en eski ve deneyimli oyuncularından olarak diğer arkadaşlarını toplayıp konuşması daha yapıcı olurdu. Ancak tersini yaparak bence arkadaşlarını da zor durumda bıraktı. Herkes böyle maç sonrasında çıkıp istediği gibi konuşursa ortalık karışır” ifadesini kullandı. Yavuz Şimşek’in görüşleri de şöyle: Fenerbahçe’nin bir teknik sorumlusu ve yönetim kurulu var. Onlar da bu sorunları elbette ki görürler, teşhis koyarlar. Volkan şanssız bir konuşma yaptı diye düşünüyorum.

Yukarı Alt