game12

vicuzun
vicuzun vicuzun
vicuzun vicuzun

msimouse

Victora Silkroad - MAYN
Server
Seçiniz...
Takımı
Galatasaray
Öncelikle herkese merhabalar, iyi oyunlar dilerim.

Benim şahsen zorluk çektiğim konulardan biri olan bir server'a ilk başladığınızda ne yapcağınızı bilemediğiniz o ilk dakikalar...

Birilerine sorarsınız basit konularla ilgilenmek istemezler vs. İşte ben şimdi size bu basit konudan bahsedeceğim;

Bu vereceğim bilgilerin çoğu site tanıtımında zaten yazıyor fakat kendim de dahil olmak üzere çoğumuz oradaki bilgileri okumaya üşeniyoruz. Bu yüzden kısa ve öz tutacağım.

İlk olarak oyuna 1 Lvl başlıyorsunuz ve 120 Lvl olmak sadece 15 dakikanızı alıyor. Jangan sağ kapıdan (East Gate) çıkıp Qin Shi Tomb'a giderken bir dört yol ağzı var.
asdasddafa.png

Orada 5 dakikada bir spawn olan Geenie adlı Unique var. %5 hp ile doğuyor.

ve kesmesi oldukça basit. Bunu sizin için kesen biri illaki olacaktır. Çünkü kesmesi 5 saniye anca alıyor. Çoğu insan zerk doldurmak için bile kesebiliyor. Birinden rica ederseniz sizi kırmayacaktır. Bu Unique i 4 kez kestiğinizde 120 oluyorsunuz. (ilk başta buraya gitmeden 3*4 mangyang kesip 10 lvl olup jangan potçudan 10 Lvl olma görevinin ödülünü aldığınızda size %100 Exp booster scrool verir. Bunu kullanır ve her Lvl aldığınızda skillerinizi up tutarsanız. 3 Unq'te 120 olursunuz)

Gelelim 2. aşamaya; Nasıl para kasarım?

Benim şahsi tavsiyem, ilk başta FGW (forgotten world) 'ye gidip 14 Dg sun item düşürüp satmanız. (Inventory'nizde 2 adet taş olacaktır.) FGW'deki pandora boxlardan 14dg sun parçalar düşüyor. Ve Boss Unique olan Serennes'ten ise 14 DG sun Accesorries ve Weapon düşüyor. Bu sayede 14 set ve silahınızı ya düşürüp ya da çıkan itemleri satıp, parayla satın alarak yapabilirsiniz. Tabi İlk FGW'ye gitmeniz için size önce bir set ve silah gerekiyor. Bunu da Jangan teleport önündeki Shoplardan (12D Sun Shop) elde edeblirsiniz.

asdasddafad.png

Buradan 12 D silah ve setinizi geçici olarak elde ettiniz. İlk FGW nizi yaptınız. ( 12D itemlerle 1 yıldız tavsiye edilir. 14 D silahınızı aldığınızda 2 Yıldız da sizi zorlamayacaktır. Daha fazla item düşürmek adına 2 yıldız kullanabilirsiniz.) Tekrar girebilmeniz için 2 saat bekleme süreniz var. Ya birden fazla char ile birden fazla kez gireceksiniz. Ya da O bekleme süresinde 2. gold kasma yöntemimiz olan Kervan çekeceksiniz.

Kervan çekme:

Victoria sro'ya özel 5* kervan çekip oyuna restart atarsanız. Çantanızda 4 İron Coin (oldukça değerli) 4 Victoria coin ve 2 Goldbar belirir. Gold bar atçıya tek tek satılır ve 4B gold elde edilir. Kervan Jangan-Downhang ya da tam tersi, Constantinapole-Semerkand ya da tam tersi yönlerinde çekilebilir. Server'ımızda bot kervanı engellemek adına bir sistem yer almaktadır. Bu sistemde Job itemi takılıyken npclerden alışveriş yapılmak istendiğinde size otomatik bot tarafından pm atılır ve o an party formda olan bir kişinin pt no sorulur. Doğru cevap verdiğiniz taktirde alışverişe devam edebilirsiniz.

Benim söyleyeceklerim bu kadar. Ben server'a başladığımda bunlar kafama takılmıştı. Yardımcı olmak adına sizlerle de paylaştım. Umarım işinizi görmüşümdür.

Victoria Sro'ya hoş geldiniz.

Diğer sorularınız için
Pm MAYN ^^

Yukarı Alt