1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Vesperia 11D | Silk Satışlı | 120x | Auto Events | Dungeons


 1. OfficialVesperia

  OfficialVesperia rank8

  Kayıt:
  14 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  3
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Web Sitemiz: www.ves-peria.com
  <
  Client İndirme Linki: www.facebook.com/OfficialVesperia
  <
  Facebook Sayfamız: www.facebook.com/OfficialVesperia
  <
  Cap: 110
  <
  Exp Oranı: 120
  <
  SP Oranı: 120
  <
  Drop Oranı: 10
  <
  İtem Satışı: Yok
  <
  Free Silk: Yok
  <
  Serverımız Hakkında:
  <
  Vesperia 11D | Silk Satışlı | 120x | Auto Events | Dungeons | Uzun Soluklu Kervan Sistemi

  Vesperia Nedir?

  Sizi biraz fazla beklettik ama artık başlıyoruz!

  Vesperia'ı denememek için sebeplerinizin olacağınızı zannetmiyoruz. Oyunumuz genel olarak gerçek silkroad'ı özleyen ve tekrar oynamak isteyen oyunculara hitabendir.
  Takım arkadaşlarımız farklı alanlarda tecrübeli kişiler bu da demek oluyor ki her ne yönde olursa olsun taleplerinizi karşılayacak birisi her zaman bizim takımımızda mevcut olacak.
  Bizi en iyi yapan yenilikçi fikirlerin oyun içeriğine başarılı, düzgün ve dengeli olarak yerleştirilmesi oldu. Oyunumuzda olacak olan değişik eklentiler gerek otomatik eventler olsun çok fazla eklentiler yaptığımız için bu konuyu yazmak gerçekten zor oldu.


  Vesperia Hakkındaki Bilgiler

  Cap: 110
  Mastery Level : Ch - 330 / Eu - 220
  Exp & Sp Rate : 120x
  Party Exp & Sp Rate : 130x
  Gold Rate : 4x
  Drop Rate : 10x
  Sox Rate : 5x
  Kervan Rate :10x
  Jop Cezası: 1 Gün
  Max Item Degree : 11D
  Seal Of Star Drop : Disabled
  Seal Of Moon Drop : Disabled
  Capture The Flag : Active
  Battle Arena : Active
  Forgetten World : Active
  Fortress War : Hotan - Cons
  Free Silk : Dont Active
  Pill Bug : Fixed
  Exchange Bug : Fixed

  Start Item:

  5.000.000 Gold
  700.000 Sp
  3 Inventory Page
  10x Instant Return Scroll
  50x Reverse Scroll
  Pickup pet for 3 days
  1000x HP/MP Recovery Potion

  Website:
  www.ves-peria.com

  Facebook:
  https://www.facebook.com/OfficialVesperia

  Açılış Tarihi:
  18 Temmuz, Cumartesi | 18:00 (Türkiye saati ile)

  NOT: Oyun açıkdıktan sonrada büyük server bakımları olmayacak. Bunun yerine patch'leri test edeceğimiz, yeni şeyler deneyebileceğimiz bir test serverımız olacak ve bu ana server'a etkilemeyecek.

  Resmi Vesperia Tanıtım Videosu:
  -Yayınlanacak-

  Vesperia'ı çok seveceksiniz fakat şunu unutmayın bizden nefret edenler de çok fazla olacak bunları çok göreceksiniz etrafta.
  Birçok silkroad private server'a rakip olacak bir anti-exploit sistemi kurduk. Bu demek oluyorki exploit sorunu yaşamayacağız. Olur da bir şekilde exploit sorunu da yaşarsak bunu çözmemiz çok ama çok hızlı olacak. Bu sistemi kurmak için 3 kişi tam 45 gün çalıştık. Tam 135 gün yani bir yılın %37'si. Sadece bu özellik için 1 yılın 3'te 1'inden fazla süre çalıştık. Bu kadar gecikmemizin sebeplerinden biri de bu.

  Server Hakkında Gerekli Bilgiler:

  •Item Mall
  Para kazanmak hedefimiz değil demek isterdik ama bu tabiki yalan olurdu. O yüzden gerçek olan neyse direkt olarak belirtelim. Takımımız genel olarak kodlama üzerine eğitim gören ve silkroad'la hobi olarak ilgilenen bir takım olduğu için bu yoldan para kazanmak bizim hedefimiz. Ancak direkt olarak item satışı vesaire yapmıyoruz. Bu yüzden ITEM MALL'dan satış yapıyor olacağız.

  •Bilgisayardan Client Açma Limiti = 3

  Kısaca aynı bilgisayardan 3'den fazla char açamayacaksınız. İstediğiniz kadar Proxy kullanın bilgisayar limiti sayesinde bunu aşamayacaksınız. Bunun diğer bir iyi yani ise abisi dayısı nenesi ile oynayacak olanlar rahat rahat oynayabilir. (Farklı bilgisayar kullanarak) Bütün sülalenizle oynayabilirsiniz, bu konuda artık şikayet olmacayak getirin kiminiz varsa, yerimiz var.

  •Maksimum Artı
  Her zaman en çok konuşulan konulardan birisi. Kısaca açıklayalım. Serverda maksimum + ADV'siz +10.

  •Maksimum Stack
  Çoğu item 10 bin e kadar sıkıştırabiliyor. Neden elixir ve diğer zımbırtıları 1k da tutalım ki 10k olsun herkes rahat etsin.

  Elixir : 1k
  Stone : 500
  Pill: 1k
  Vigor: 1k
  HP/MP: 10K

  Türkiye'de bir ilk olarak Vesperia'ya özgü eklentiler ve özellikler:


  •Vesperia Exploit Koruyucusu
  Server koruyucumuz diğer serverların korumasından farklı. Bizi agent veya gateway exploitleriyle düşürmeye çalışabilirsiniz. Hala online kalacağız.

  Sonuç olarak exploit korumamız muhteşem oldu.

  •Vesperia Anti-Cheat
  Anti- Cheat sistemlerini duymuşsunuzdur. Şimdi daha önce gördüklerinizi unutun. Hepsini, çünkü hepsi kötü ve başarısız.
  •Silkroad database editinin sınırlarını zorladık. Gameserver, agent server vs. Şimdi gerçek bir filtre yaptık ve bu sayede hilecileri direkt olarak yakalayacağız. Nasıl çalıştığının detaylarını elbette söylemeyeceğim ama aşağıdan bununla ilgili bilgi edinebilirsiniz:

  ► Şehrin yakınlarında malı yıkamazsınız. Özellikle şehir içerisinde. Şehir sınırlarından 300 metre alan uzaklığı geçmeniz gerekecek malı yıkabilmeniz için.
  ► Şunu unutmayın, thieflik yaparken partiniz ne kadar kalabalıksa o kadar çok ödül alırsınız.

  •İtem kilitleme
  İtemlerinizi karaktere kilitleyebileceğiniz bir scroll yaptık. Bu sayede itemlerinizde alchemy den başka bir işlev yapamayacaksınız. Şifrenizi bilen birisi charından itemleri alamayacak mesela. Bu özellik itemlerinizin çalınmasını engellemek amacıyla yapıldı. Eğer birisi charınızda itemleri NPC'ye falan satarsa bu konuda size yardımcı olabiliriz. Ve tabiki bu konuda şaka amacıyla zamanımızı boşa harcar iseniz bu konuda tabiki cezanızı alacaksınız. Cezanız kimin vaktini boşa harcadığınıza bağlı olarak değişebilir. Eğer Sleazy'ye bunu yaparsanız bilgisayarınızı o an camdan aşağı atın sizin için en iyisi.

  •Stall Bug çözümlendi! Exchange Bug çözümlendi!
  Bu bugları bilmeyen çok kişi var o yüzden kısaca açıklayayım önce. Speed bug dediğimiz bir olay var bu sayede skilleri peşpeşe hızlı bir şekilde kullanabiliyorsunuz aynı şekilde exchange yöntemiyle. Bunu engellemek için 10 saniyelik bir zorunlu gecikme ekledik.
  •Şehir içinde/yakınlarında: 10 saniye
  •Şehirden uzakta: 20
  •Oynaması tamamen bedava
  Vesperia'ı oynamanın tamamen bedava olmasının birkaç sebebi var.
  Bunların dışında, OTOMATİK EVENTLER.. Çok kısaca Günde çeşit çeşit ödül kazanabilme şansınız var! Açıkça birşeyler elde edebilmeniz için event kazanmak veya TOP list e girmek zorundasınız. Event programında toplamda bir gün içerisine sıkıştırılmış toplam 15+ event olacak bu sayede birden fazla ödül kazanmanız çokta zor olmayacak.
  Server'ın çok büyük-kalabalık olacağını tahmin ediyor ve biliyoruz. Gold kasamayan bazı oyuncular sizin için zaten yeterince Silk itemleri alacaktırlar onlardan gold yoluyla da Silk itemlerini alabilirsiniz.

  •Model Değiştirici
  Scroll ne işe yarar:
  Vesperia NPC'den 1 adet model switch scroll alıyosunuz sonra itemi kutunuzda 1. kısma koyuyorsunuz ve scroll'u kullandığınız zaman şehire ışınlanmış olacaksınız. Silahınızın görünüşü seçtiğiniz degree olarak gözüküyor olacak.

  •İtem Değiştirme Sistemi

  Herhangi bir itemi aynı degree ve özellikler'de istediğiniz bir iteme dönüştürmeye olanak sağlar. Örneğin, Egy A grade CH Glavie'e sahipsiniz ve bunu Eu 2H'ye çevirmek istiyorsunuz bu sistem sayesinde web item mall'dan almış olduğunuz Item Change Scroll sayesinde bu işlemi gerçekleştirebileceksiniz. Weapon, Set, Acc hepsi için geçerlidir bu sistem, misal armor itemlerinizi aynı degree ve özelliklerde garment yapılmasına olanak sağlar.

  •Maximum Durability Temizleme Scroll'u

  Nasıl çalışır:
  Yanan iteminizi (kırmızı durubility) 1. slota koyun ve scroll u kullanın. Şehire ışınlanacaksınız ve kırmızı yok olacak. Eğer iteminizde problem yoksa scroll gitmemiş olacak.

  •Arena ve Event Coin elde edeceğiniz yerler:
  øCapture the Flag
  øBattle Arena
  Gördüğünüz gibi bunları elde etmek için çok farklı yollar var. O yüzden çokta zor olmamalı.


  •Basit Değişiklikler

  En baştan beri o kadar değişiklik yaptık ki her ne kadar notlarımızı da tutsakta gözden kaçmış bazı şeyler olabilir. Ekstra olanları buraya alt kısıma yazıyorum:
  •Tablets & elements: Kaldırıldı --Gereksiz.
  •Purification pills: Mbot açığı kapatıldı.
  •Globals: Level gereksinimi ve iki global yazmak için 5 saniye bekleme süresi.
  Res Scrool yok
  Damage scrool yok


  •Guild & Union Limit
  ►Guild Limiti "50" olarak ayarlandı.
  ►Union Limiti "3" guild olarak ayarlandı.

  •Stall Limiti

  Stall limitini 500B olarak değiştirdik. Bu sayede almak-satmak istediğinizi düşük bir limit olmaksızın stall'a koyabilecek ve dolandırılma riskinden kurtulacaksınız.

  •Oyun içeriği hakkında tavsiyeler / Buglar

  Mesaj sistemini kullanarak bize her an tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken facebook sayfamızdan veya web panelden ticket atmanız gerekecek.
  600 civarı online a sahip ''iyi'' serverlar şu günlerde bu özelliklere sahipler. Biz onları da geliştirdik. Bu gördükleriniz daha hepsi değil. Daha sonradan görecekleriniz sizi daha da hayran bırakacak. İçeriği tamamen anlayabilmek için özellikler kısmını tek tek okumanız gerekecek. Fikirler tamamen bize ait olmayabilir ancak daha önce de var olan bu fikirleri konseptimize uyacak şekilde geliştirdik.

  •Otomatik Job Title'ları

  Job levelinize bağlı olarak haftalık olacak şekilde job title'ları elde edeceksiniz. Herbir job grubu içerisinde en üst seviyeye ulaşan oyuncular title'ı kazanmış olacak.

  •Özel Trade Güzergahları:

  Bu güzergahlar jobbing olayını daha geniş boyuta taşımak için size farklı yollar sunulması amacıyla geliştirildi.
  Bu sayede gerçek savaşlar olacak. Thiefler sizi aradıkları zaman nerde bulacaklarını bilecekler. Hunterlar NPC thiefleri kesmektense onlarla savaşacaklar bu da oyunu daha zevkli kılacak.

  Güzergah 1
  Bu güzergah ile daha çok puan kazanacaksınız ama burayı tamamlamak diğerlerine göre biraz daha zor. Thiefler tradelerin traderler ise thiflerin nerede olacaklarını tahmin edebilecek. Bu noktada takım oyunu yeteneklerinizi gösterin!

  Güzergah 2
  İkinci trade güzergahımız ilkine epey benziyor. Farkı, bu trade yolunda yolların çok dar olması. Basitçe kaçış ve saklanma olayları burada mümkün değil. Ya ileri gidebilirsiniz ya geriye. Bu arada bu dar alanda thief spawnları yok. Bu güzergah tamamlaması daha kısa süren ancak puan olarak daha az puan kasabileceğiniz bir güzergah. Yeniden söyleyelim, videoyu izlediğinizde içeriği anlayacaksınız.

  •Fortress War Kill Sayma

  Belli bir sayıda kill için şu an size söylemeyeceğimiz bir ödül elde edeceksiniz. Denemeye değecek bir ödül ekledik. Guild ve union limitleri kill sayısının her bir player için daha fazla olması demek bu da sizin lehinize olacak. Ek olarak sitede FW kill'lerininin rank listesi gösteriliyor olacak. Bu şekilde guild ve unionunuzun popüleritesini de artırmış olacaksınız.
  Son olarak kill'lere bağlı olan achievementlerde olacak.

  •Stat - Skill ve isim değiştirme scroll'u.

  Bu skillde yukarda anlatılan scroll gibi basit bir işlevle çalışıyor. Scroll u kullandığınızda DC falan da yemiyorsunuz. Fakat char ismi değiştirme scroll u biraz farklı. Bunda DC alacaksınız. Login olduğunuzda tekrar isim koyma penceresi belirecek buradan isminizi yenileyebilirsiniz.

  •Ek Job Kıyafetleri:

  Jobberlar arasındaki farkın görülebilir olmasını sağlamak amacıyla job leveline bağlı olarak farklı job kıyafetleri ekledik. Çok farklı çeşitlerde job suitleri eklendi.


  •Wanted Sistemi

  Bir diğer mükemmel özellik.
  Herkesin bildiği o WANTED sistemi, eski olan çok kötüydü. Bizim WANTED jobbing sistemimiz ise biraz daha farklı. Aradaki farkı ayırt edebilmeniz adına, ilk önce bunun isro da nasıl çalıştığını size açıklayalım.
  Thief olarak epey hunter-trader kestiniz mal kaçırdınız ve belirli bir limite ulaştığınızda WANTED olarak görüntüleniyorsunuz. Bu olaydan sonra herkes tarafından soyulabilir ve öldürülebilir oluyorsunuz, her an. Çok fazla kaybınız oluyordu. (Exp-sp-job exp- loot ve gold gibi).

  Bizim sistemimizde bunun gibi şeyler kaybetmeyeceksiniz ancak biraz gold kaybı olabilir. Çok fazla sayılmaz ama en azından kaydadeğer bir kayıp denebilir.

  Nasıl çalışır:

  Eğer WANTED olursanız, görünür bir buff elde edeceksiniz jobbing yaparken. Diğer thiefler size saldıramaz ancak hunter ve traderler saldırabilir. Maksimum 50 Mil gold kaybedeceksiniz. Art arda aldığınız kill ler size gold kaybı olarak yansıyacak.

  Örneğin:

  •11 Kills => 1% Gold Kaybı
  •12 Kills => 2% Gold Kaybı
  •13 Kills => 3% Gold Kaybı
  •Max Gold Kaybı => 50 Million

  Bu giden gold, siz WANTED olduktan sonra sizi kesene gidecek, yoksa her kill den sonra bir gold kaybı söz konusu değil.

  •Ek job kıyafetleri:

  Her job için jobleveline bağlı olarak 5 farklı job kıyafeti eklendi.
  Job levelleri 1,10,20,30 ve 40 olarak belirlenen farklı kıyafetler. Job kıyafetiniz geliştikçe üzerlerinde olan job skilleri de gelişmiş olacak.

  •Job Leveli

  Joblevelleri yani jobrank sizin jobbing yaparken kestiğiniz düşman sayısına bağlı olacak. Bunun bokunu çıkarmak isteyenler olacak mı tabiki olacak onlara karşı anti cheat sistem de geliştirdik tabiki. Eğer bunla ilgili bir hileye başvurursanız ki bunu önermiyoruz kill leriniz banlanacak kısacası sayılmayacak o yüzden bu kadar sistemi geliştiren bir ekibi hafife almayın ve oyununuzu adil şekilde oynamaya bakın.

  Joblevel size ekstra job skill olarak dönecek bu da size jobbing yaparken fayda sağlayacak. Ek olarak bu görünüş olarakda harika duruyor ve sizi daha güçlü kılıyor bu da daha çok popülerite ve eğlence demek.
  Jobcaveye girerek botlayan kişileri kesebilir bu sayede levelinizi artırabilirsiniz.

  •JobSkills

  Jobsuitinize otomatik olarak eklenen skill'ler söz konusu. Efektleride düzgün ve ideal olarak eklenmiştir. Bu sayede daha taktiksel olarak jobbing yapmanız gerekecek. Bu noktadaki amacımız daha zengin bir oyun içeriği yaratmak.

  Trader Job Skills:

  Group Invisibilty: Partydeki herkesi 30sn görünmez yapar.
  Damage Return: 20sn boyunca reflect özelliği verir.
  Teleportation: 28.0m ışınlanma

  Thief Job Skills:

  Group Stealth: Partydeki herkesi 30sn görünmez yapar
  Monster Face-Off: Öldürülen Moba Dönüşme
  Track: Seçilen 1 düşman karakteri haritada izleme

  Hunter Job Skills:

  Rush: 20sn boyunca %200 moving speed
  Area Taunt: Çevredeki mob veya npc thiefleri üzerine çekme
  Fence: %40 Phy def verir.


  AKTIVITELER

  •Bounty PvP

  Diğer mükemmel içerik, daha önce hiç yapılmamış birşey. Uzun bir süre bu özelliği başka bir oyunda göremeyebilirsiniz.
  Bu içeriği hemen hemen herkes bugüne kadar istemiş ve hayal etmiştir.Bizde istedik ve başardık.
  Tam olarak ne oluyor?
  Biriyle gold karşılığı PVP yapabileceksiniz. Bunun için sisteme istek gönderip PVP yapacaksınız kazanan iddia edilen tutarı diğer chardan otomatik olarak alacak.

  U ya basarak birisine şu içeriği mesaj olarak gönderin: BountyPvP (veya 'bOUnTYpVp ' büyük küçük harf duyarlı değil). 1 boşluk bırakıp iddaa tutarını girin.
  Bu tutar sahip olduğunuz tutardan daha düşük olmak zorunda.
  Mesajı yolldığınız zaman, ''Message has been sent succesfully'' mesajını alırsanız karşı taraf mesajınızı almış demektir.
  Daha sonra iddaa yolladığınız kişiye pm atılacak ve bu tutar için bahsi geçen kişi ile PVP yapmak isteyip istemediği sorulacak.
  Eğer kabul ederse, iki charda belli bir bölgeye ışınlanacak (otomatik olarak). Işınlanırken bu tutar sizin charınızdan alınacak, eğer yeterli goldunuz yoksa basitçe kickleneceksiniz, bu kadar basit.

  Eğer burada da hile yapmaya kalkışırsanız karşınıza ne çıkacağını göreceksiniz :)
  Herkesin sizi izleyebileceğini söyleyen bir global atılacak. Ancak diğer insanlar size saldıramaz hatta yakınınıza gelemez. DW köprüsünün oradaki alan bilenler için.

  Kazanan goldu alır ve olay bu kadar basit. DC Yiyen roundu kaybeder ve goldu gider. DC Yediğinizde goldunuzu yerine tabiki koymayacağız. Bu sizin kendi internetiniz - riskiniz.

  •Otomatik PvP Event'i

  Bu sistem epey geniş kapsamlı ve üzerinde çok ama çok çalışma gerektiren bir sistem zira geliştirdiğimiz her sistem için anti-cheat sistemi de geliştirmek zorundayız. Bunun yanında kodlarken kod programlarının problem çıkararak zorlaması da cabası. Umarım şu an neden bu kadar geciktiğimizi biraz olsun anlamışsınızdır. Sonuç olarak hepsini bir bir hallettik.

  Event başlamadan Event'in nasıl yürüdüğü hakkında bilgilendirileceksiniz. (RegisterPvP'ye mesaj yollayın, mesaj içeriğinin önemi yok boş olsa da olur)
  Daha sonra size oyun kuralları ve kısıtlamalar hakkında PM yoluyla bilgi verilecek. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, DW-Kasa ya ışınlanacaksınız orada tekrar kurallar hakkında bilgi verilecek ki kurallar ve kısıtlamalar hakkında yeterli bilgiye sahipsiniz ve tam olarak anladınız.

  Bir sonraki adımda düşmanınızın nicki size PM atılacak ve onunla konuşabileceksiniz. Kurallar vs. kendiniz ekleyebilirsiniz....
  60 saniye içerisinde daha önceden belirlenen 16 PvP noktasından herhangi birisine otomatik olarak ışınlanacaksınız. Bu da demektirki 32 farklı kişi aynı anda pvp yapabilir. Aklınızda bulunsun sadece 32 kişi. Her kayıt yaptıran atanmayabilir.

  Event tamamen otomatik olarak gerçekleşmekte ve oyun içi asistanı veya GM ye ihtiyaç yok. Sadece siz ve düşmanlarınız olacak eventte.
  Işınlandıktan sonra direkt olarak PVP moduna girip düşmanınıza saldırabilirsiniz hatta direk PK olabilirsiniz, her round sonunda PK modu silinmiş olacak. Her istediğinizi yapabilirsiniz ancak kaçmak için alan biraz fazla küçük o yüzden direk savaşmaya bakın.

  12 dakika içinde en çok kill sayısına ulaşan kişi kazanır. Eğer iki kişide aynı sayıda kill aldıysa ikinizde dışarı atılırsınız.
  Her rounddan sonra 10 saniye bekleme süresi olacak. Bu sürede ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu süre içerisinde return scroll vs. kullanmak mümkün olmayacak.
  Final savaşı en iyi 3 kişi arasında olacak. Bu da demek oluyorki toplamda 3 kere PvP yapacaksınız ve 2 el alan kazanacak. Kazanan kişi 500 silk ile ödüllendirilecek.


  •Otomatik JobWar Event

  Kayıt için job kıyafeti giyilmesi mecburidir. Sonrasında bilgilendirme measjı alacaksınız. Kayıt için mesaj göndermek zorundasınız. Bu event için mesaj göndermeniz gereken isim ''RegisterJW''
  İlk önce bütün kurallar hakkında bilgi mesajı alacaksınız ve daha sonra otomatik olarak ışınlanacaksınız. Savaş alanına girdiğinizde direkt olarak savaşmaya başlayabilirsiniz. Öldüğünüz anda dışarı atılacaksınız ve içeri tekrar giremeyeceksiniz. Dışarı atıldığınızda artık dışardasınız.

  Event belirli bir süre veya içeride hiç düşman kalmayana kadar devam edecek. Sistem içeriye mümkün olduğunda çok oyuncu alacak. Fakat, içeri alınan oyuncu sayısı job olarak kafa kafaya olacak. Yani içeriye 150 thief girdiyse 200 hunter-trader giremez aynı sayıda düşman girebilir. Bu da dengeyi sağlayacak.
  Ek olarak evente alınan oyuncular her zaman en güçlüler arasından seçilir aynı pvp eventte olduğu gibi. O yüzden sürekli en iyiler arasında olabilmek için uğraşmanız gerekecek.
  Güçlü-zayıf ayrımı itemlerinizin puanlamasına göre ayırt edilecek. Bu yüzden itemlerinizin sürekli üzerinizde olduğundan emin olun. Bu arada kalkanlar item puanınıa dahil edilmeyecek. Sadece silah-aksesuar ve itemler dahil.

  Her kazanan kişiye 25 silk verilecek ve içeride de epey eğlenmiş olacaksınız. Zerk modu içerideki savaşlarda kullanılamayacak. Doğduğunuzda zerk topları boş olarak doğacaksınız. Eğer yeterince kişi kesip zerki içeride doldurabilirseniz elbette kullanabilirsiniz.

  •Otomatik Trade Event

  Bir diğer büyük eventimiz. Kısaca, eventle ilgili notice geçecek. 15 dakika sonra Jangan'dan başlayacak olan trade eventi için. 15 Dakika sonra Jangan'dan 15* mal yüklü kervan Mt. Roc'a doğru hareket edecek. Diğer traderler onunla birlikte gidecekler hunterlar onları koruyor tabiki thieflerde saldırıyor olacak. Çok basit, normalden bir farkı yok ancak notice geçeceği için farkındalık yaratacak ve daha kalabalı job savaşı için ortam hazırlanmış olacak.
  NPC transport'a teptirme dondurma vs. işlemeyecek. Daha önceden çizilmiş olan script üzerinden sürekli olarak hareket ediyor olacak. Traderler basitçe ona trace atabilirler. 400 - 600 yıldız trade runları görmek için bizde sabırsızlanıyoruz.

  •Otomatik Free For All Eventi

  Event isminden de anlaşılacağı gibi event herkese açık event olacak. Event için zerk kullanımı dışında bir kısıtlama yok.
  Eventin amacı basitçe şu, herkes herkesle savaşabilir. Hedef en çok kill sayısına ulaşmak. Herkes sarı cape takıyor olacak. Takmadığınız zaman dışarıya atılacaksınız. Öldüğünüz zaman tekrar kalkabilirsiniz ama kill ve ölüm sayınız buna göre değişecek elbette.

  Nasıl çalışır:
  RegisterFFA ya mesaj atarak kayıt oluyorsunuz.

  Kayıt işlemini tamamladıktan sonra kurallar hakkında kısa bir bilgi PM'i alıyorsunuz. Sonrasında savaş alanına ışınlanıyorsunuz. Sarı cape takıyorsunuz savaş başladıktan son ana kadar kestiğniz kill sayısı kadar puan topluyorsunuz. En çok kişi kesen eventi kazanıyor. 15-20 dakika civarı savaş süresi olacak.
  Eğer bir şekilde savaş alanından ayrılırsanız geriye dönmeniz mümkün olmayakacak (reverse vs)


  •Otomatik Last Man Standing Eventi

  Register LMS'ye mesaj atarak kayıt olacaksınız. Kayıt tamamlandıktan sonra kurallar hakkında kısa bir bilgi PM'i alacaksınız. Daha sonra savaş alanına ışınlanacaksınız. Bu sırada yine sarı cape takmak zorundasınız. Buradaki savaşta farklılık öldüğünüz zaman alan dışına ışınlanacak olmanız. Bu yüzden mümkün olduğunca uzun süre içeride sağ kalmanız gerekiyor.
  Kestiğiniz her kişi için 3 silk alacaksınız bu eventte. Cape'yi takıp bir köşeye saklanmak tabiki işe yaramayacak birileri elbet sizi kesecek, 3 silk grandı bu yüzden ekledik. Ek olarak ölen herkes direkt olarak şehire geri ışınlanacak.
  Kazanan 300 silk ile ödüllendirilir.

  •Automatic Kill The GM Eventi

  Bu eventte kayıt yaptırmanıza gerek yok. Event DW-EAST gatede gerçekleşecek. Oraya gidip direk olarak evente dahil olabilirsiniz. Zaman kısıtlaması da yok. Ancak katılan sayısı çok olacağı için event çok da uzun sürmeyecek.
  Toplamda 5 round olacak. Hedef orada olan GM charı öldürmek olacak.
  Nasıl Çalışır:
  Event olacağı zaman notice geçecek ve DW-EAST'a çağrılacaksınız. Round notice geçtikten 5 ila 10 dakika sonrasında başlayacak.
  DW-EAST a gittikten sonra round u kazanabilmeniz için KIRMIZI cape takmanız gerekli. Bunun amacı playerların birbirine vurmasını önlemek. Tabiki diğer atkılardan birini takıp oyunculara dalabilrisiniz ama bu sırada eventi kazanamazsınız.
  Her rounddan sonra kazanan global yoluyla bildirilir ve GM char tekrar olarak dirilip diğer round için yerini alır.
  İlk round en zorudur çünkü GM charının canı full olacak. Diğer roundlarda dirildikten sonra HP'si 50% de başlayacağını göze alırsak ölmesi daha kısa sürecektir.
  Kazanan 300 silk ile ödüllendirilir.

  •Automatic Alchemy Eventi

  Alchemy eventi hakkında çokta geri bildirim sağlayamadık şu ana kadar fakat evente isteyen katılır isteyen katılmaz kimseyi zorlamıyoruz. Event şans ve yeteneğe bağlı birazda, sizin söylediğiniz üzere. Ben yine de tamamen şans faktörünün etken olduğunu düşünüyorum.
  Nasıl Çalışır:

  DW-EAST'ta 10 dakika içerisinde Alchemy eventi başlayacağına dair notice geçer. Event çok basit, event botunun düşürdüğü +7 itemleri +10a basmaya çalışacaksınız. En hızlı toplayıp ilk +10 basan oyunu kazanır. İtemler kullanılır değil zira EU itemler olacak.
  Kazanan 250 silk ile ödüllendirilir.

  •Automatic Race Eventi

  Bütün eventlerde olduğu gibi bu eventte de kayıt gerekli olacak.. RegisterRace isimli karaktere herhangi bir mesaj yollayarak bu event kayıt olacaksınız.
  Kayıttan sonra bir alana teleport olacaksınız ve all chat'te size event hakkında kısa bir tanıtım yapılacak. Ordanda sonra yarış alanına ışınlanacaksınız. (2. trade route ile aynı yer)
  Sadece kayıt yaptıran kişiler yarışı kazanabilir o yüzden kayıt yapmadan 2. trade route a gidip oradan başlangıç yapmanız sadece zaman kaybı olacaktır.
  Yarış alanına ışınlandıktan sonra yolun sonuna kadar koşacak ve orada ''Roc Outside'' adlı teleport yerini bulmanız gerekecek. Teleporter sizi Roc a ışınlayacak ve oraya ilk ulaşan kişi yarışı kazanacak. Kayıt olmadan bu işlemleri yapmanız size birşey kazandırmaz o yüzden tekrardan hatırlatmakta fayda var.

  Kazanan 200 silk ile ödüllendirilir.

  •Otomatik Trivia Eventi

  Bu event bir kayıt gerektirmemekte olup her 2 saatte bir gerçekleşecek. Kazanan 25 silk ile ödüllendirilir.
  Event Botumuz size global yolu ile soru soracak. Yapmanız gereken doğru cevabı en kısa sürede ona vermek. Toplamda yaklaşık 1500 soru olacak. Cevabı global yoluyla yazmak zorundasınız.

  •Automatic Hide & Seek Event

  Bu event Trivia eventine yakın bir event. Buna da kayıt yaptırma gereksinimi yok ve 3 saatte bir gerçekleşiyor olacak. Otomatik event bot harita üzerinde rastgele bir noktaya ışınlanıp nerede olduğuna dair size ipuçları verecek sizde onu bulmaya çalışacaksınız.
  Onu bulup exchange yollayan ilk kişi eventi kazanır. Kazanan kişi 50 silk ile ödüllendirilir.

  •Otomatik Unique Eventi
  Jangan Tomb girişinde bir event düzenleneceğine dair bir notice geçer. Direk oraya gidip birkaç unique kesmelisiniz. Şunu da unutmayın çıkacak olan ilk Roc orada doğacak. O yüzden diğer yandan da Roc ile uğraşmak zorunda olacaksanız. Her 2 haftada bir bu biraz daha zorlaştırılabilir zira charlarınız gittikçe güçlenecek.

  •Job Rank sistemi nedir ?

  - Job Rank sistemi aslında Honor Rank'ın geliştirilmiş halidir, çoğu server'da bu sorun vardır honor buff'lar en çok akademi kasan kişiye verilir fakat bu oyun içi adaletsizlik yapabileceği için Job'ta en çok aktif olan 15 Trader, 15 Hunter, 15 Thief'e honor buff'larını vermeyi uygun gördük.

  Job Rank'ın sıralama sistemi (Honor Buff'larının tek job için dağıtılış sistemi) :

  1.King/Gold/Silver/Bronce Buff
  2. King/Gold/Silver/Bronce Buff
  3. Gold/Silver/Bronce Buff
  4. Gold/Silver/Bronce Buff
  5. Gold/Silver/Bronce Buff
  6. Silver/Bronce Buff
  7. Silver/Bronce Buff
  8. Silver/Bronce Buff
  9. Silver/Bronce Buff
  10. Bronce Buff
  11. Bronce Buff
  12. Bronce Buff
  13. Bronce Buff
  14. Bronce Buff
  15. Bronce Buff

  - Yukarıdaki sıralama her job için ayrı ayrı oluşacaktır ve toplam 45 karaktere buff verilecektir.
  - Sıralama her gece 00:00'da güncellenecektir ve karakterlere buff'ları verilecektir.

  İtem Rank Sistemi Şartları

  * Karakteriniz Baronet veya General Görevinin Yapılmış Olması Gerekir.
  * Karakterinizin 110 Level’e Sahip Olması Gerekir.
  * Üzerinizde Takılı Olan 11 Degre İtemin 1 Artısı İçin 1 Puan Kazanırsınız.
  * Önceki Sistemlerden Farklı Olarak Bu Sistemde Adv’lerde Puan Kazandırır.
  * Üzerinizde Takılı Olan Her Nova İtem İçin 5 Puan Kazanırsınız.
  * Üzerinizdeki Devilin Her Artısı İçin 1 Puan Kazanırsınz.
  * Üzerinizdeki Devil S Grade İse 5 Puan Daha Kazanırsınız.
  * Shield Değerlendirme Dışında Kalır.
  <<
  Server Resimleri:
  <<<
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015