Vederson'dan mesajlar
Bursaspor'un Fenerbahçe'den transfer ettiği Brezilyalı yıldız, Avusturya kampında FANATİK'e çok özel açıklamalar yaptı.

Bursaspor'a...

“Takım arkadaşlarım geçen sezon tarih yazdı, şimdi bunun devamını getirmek istiyoruz. Çok büyük bir camiaya hizmet ediyorum ve beklentilerin üstüne çıkacağım”
İlk olarak yeni takımı hakkında konuşan yıldız futbolcu şunları söyledi: “6 yıldır Türkiye’deyim. Ankaraspor, ardından da Fenerbahçe’ye gittim. Geçen sezon sonunda Bursa’dan iyi bir teklif geldi. Şampiyonlar Ligi, tercihimde önemli etken oldu. Gerçek şampiyona geldiğim için çok mutluyum. Büyük bir camiaya hizmet ediyorum. Taraftar tek kelimeyle mükemmel. Beklentilerin üstüne çıkmak için elimden gelenin fazlasını yapmak zorundayım. Yetenekli isimlerden kurulu bir takımız. Volkan Şen, Sercan Yıldırım, Ozan İpek... Hepsi çekindiğim oyunculardı. Şimdi aynı takımdayız, ortak bir amaç uğruna mücadele edeceğiz. Takım arkadaşlarım geçen sezon tarih yazdı ve bunun devamını getirmek bizim elimizde”

Aziz Yıldırım'a...

“Herkes ondan ürküyor, ancak hiç de öyle birisi değil. Fenerbahçe için gecesini gündüzüne katıp çalışıyor. Başarının gelmesi için hiç bir fedâkarlıktan kaçınmıyor”
Aziz Yıldırım’ın çok büyük bir spor adamı olduğunu belirten ve Fenerbahçe’nin başarısı için gecesini gündüzüne kattığını vurgulayan Vederson, eski başkanı hakkında samimi açıklamalar yaptı: “Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birini yönetmek tabii ki kolay olmayacaktır. Kendisini tanımayan ve dışarıdan gören herkes Aziz Yıldırım’ın çok despot birisi olduğunu düşünür. Ancak hiç de öyle değil. O sadece takımın her branşta başarılı olması için çalışıyor ve bunun için de hiçbir fedâkarlıktan kaçınmıyor. Bence göründüğü gibi ürkütücü değil. Çok büyük bir başkan ve ne olursa olsun her zaman Fenerbahçe’yi düşünüyor. Kendisini tanıdığım kadarıyla müthiş bir özgüveni var. Fenerbahçe’de güzel günlerim geçti, ancak şimdi Bursaspor’un başarısı için ter döküyorum. Umarım uzun yıllar Bursa’ya hizmet ederim”

Aykut Kocaman'a...

“Aykut hocamın durumu önceden belli olsaydı, belki takımda kalırdım. Bence o çok büyük bir teknik adam ve baskıyı kaldırırsa Fenerbahçe’de başarılı olacaktır”
Ankaraspor’dan hocası olan Aykut Kocaman’ın çalıştığı en kaliteli teknik adamlardan biri olduğunu ifade eden tecrübeli futbolcu, Kocaman’ın Fenerbahçe’de çok başarılı olacağını iddia etti. İşte Vederson’un o sözleri: “Fenerbahçe’den ayrılmamın en büyük sebeplerinden biri takımdaki teknik adam belirsizliğiydi. ‘Daum mu, Kocaman mı ?’ sorusu herkesin kafasında soru işaretiydi. Belki Aykut hocanın olayı önceden belli olsaydı, takımda kalırdım. Ancak bunların hepsi geride kaldı. Yine de kendisinin Fenerbahçe’de önemli işler yapacağını düşünüyorum. İyi yetişmiş, futbolun içinden gelen yetenekli bir teknik adam. Ancak camia ve taraftar baskısını kaldırması lazım. Fenerbahçe gibi büyük takımlarda hocalık yapmak kolay değildir. Umarım başarılı olur...”​

Fanatik Çok Özel ^^

Yukarı Alt