Vederson: Artık gerçek şampiyondayım
Bursaspor'un Fenerbahçe'den transferi Gökçek Vederson, geçen sezon son maçta yaşananlara atıfta bulunarak, çarpıcı bir açıklama yaptı: "2-2 anonsuyla ilk sevinen ben olmuştum ama artık gerçek şampiyona geldim."

Özlüce Tesisleri'nde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Bursaspor'un yeni transferlerinden Gökçek Vederson antrenman sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Bursaspor'a geldiği için mutlu olduğunu belirten Vederson, takımda Fenerbahçe'de oynadığı dönemle ve son maçla ilgili kendisine espri yaptıklarını, kendisinin gerçek şampiyon takıma geldiğini söyledi.
Bursaspor'a geldiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Vederson, "Takım arkadaşlarım, hocam ve yönetim beni çok iyi karşıladı. Umarım en kısa sürede takıma uyum sağlar ve başarılı olurum" dedi.
Bursaspor'a transferinin sürpriz olmadığını kendisi ile yeşil-beyazlı kulübün daha önce de görüştüğünü belirten Vederson, "Bursaspor'a gelmem sürpriz olmadı. Benimle ilgilendiklerini biliyordum" dedi. Bir gazetecinin, 'Fenerbahçe'de 2-2'lik skora ilk sevinen sen olmuştun. Şimdi gerçek şampiyon takımdasın. Neler düşünüyorsun?' sorusunu yanıtlayan Vederson, "Son maçta Fenerbahçe'de oynadığımda 2-2'lik beraberlik anonsu yanlışlık sonucu oldu. O artık geride kaldı. Gerçek şampiyona geldiğim için çok mutluyum" dedi.
Antrenman sırasında Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın, 'Maçta sevinmedin değil mi?' diyerek esprili yaklaşımını da değerlendiren Vederson, "Hocamız bana espri yaptı. Diğer arkadaşlarım da sık sık yapıyor. Buna alıştım. Şampiyon Fenerbahçe oldu diye ilk sevinenlerden biri de bendim. Onlar da dalga geçiyorlar ama geride kaldı söylediğim gibi" dedi.

"GELME AMACIM ALTERNATİF SUNMAK"

Önlerinde zor bir sezon olduğunu belirten Vederson, "Şampiyonlar Ligi ve ligde zorlu maçlarımız olacak. Önemli olan bu maçları en iyi şekilde çıkarmak. Şampiyonlar Ligi'nde büyük rakiplere karşı oynayacağız. Bunları en iyi şekilde atlatmak istiyoruz" dedi.
Takımda bulunan solbek Mustafa Keçeli ile forma rekabeti konusunda soruyu yanıtlayan tecrübeli oyuncu, "Mustafa Keçeli iyi bir futbolcu. Geçtiğimiz sezon da bunu kanıtladı. Benim buraya gelme amacım hocaya alternatif sunmak" diye konuştu.

"BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN TAKIMIN KAZANMASI"

Bir basın mensubunun, 'Çok sert şutlar çekiyor ve gol atabiliyorsun. Bu yıldaki hedefin nedir?' sorusuna ise Vederson, "Antrenmanlarda topla çok çalışacağım. İlk fırsatta da gol atabilirsem bunu yapacağım. Orta yapmışım veya gol atmışım benim için önemli değil. Önemli olan takımın kazanması" dedi.
Fenerbahçe'den ayrıldığında kendisini arayan futbolcu olup olmadığı yönündeki soruyu da yanıtlayan Gökçek Vederson, "David ve Cristian ile görüşüyorum. Onlar ayrılmama üzüldüler ama bu tercihi yaptığım için de kutladılar" cevabını verdi.
Vederson coşkulu Bursaspor taraftarını daha önceden bildiğini ve onların önüne çıkmak için sabırsızlandığını söyledi.​

Yukarı Alt