Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
Yiğit Bulut, HaberTürk kanalında dün gece Adnan Oktar'ı ve müritlerini beş saat boyunca programına konuk edip "evrimi tartışıyoruz" diye kah biyolojiden, kah ‘big bang’den, kah Kuran'dan sorular sordu. Adnan Oktar da bütün sorulara "Allah öyle istiyor da ondan" diye yanıt verdi.

Macro demiş ki:
Bunun zaten böyle olacağı belli, burayı geçiyorum.
Dün gece HaberTürk kanalında, gazeteci olduğunu iddia eden Yiğit Bulut beş saat boyunca evrim karşıtlığının sözcülüğünü üstlenen Adnan Oktar ve cemaatinin reklamını yaptı. Programa ilk olarak katılan iki Adnan Oktar müridi, Oktar Babuna ve Cihat Gündoğdu "doktor" sıfatıyla biyoloji sorularını, birkaç biyoloji terimi sıraladıktan sonra hadislerle "açıklarken", programa "trafik sıkışıklığı" nedeniyle gece 12'den sonra katılan Adnan Oktar da tüm sorulara "Allah öyle yazdırıyor, Allah öyle sorduruyor, Allah öyle söyletiyor" diye yanıt verdi.

Macro demiş ki:
Bilimsel verilerle değil hadisle bu meseleyi anlatan Oktar Babunaya gülüyorum
Programda, Adnan Oktar'ın müridlerine neden "Adnan Hoca"ya katıldıkları sorulup güzel güzel anlattırılırken, çocuklarının Adnan Oktar'ın cemaatine katıldıkları ve şantaj ve zorla orada tutulduklarını iddia eden, Adnan Oktar'dan şikayetçi olan ailelerin bir gün önce programa katılmak istedikleri ancak bunun kabul edilmediği açıklandı.

Macro demiş ki:
HaberTürk ne kadar kaliteli ve tarafsız görüyorsunuz
Müritlerden Oktar Babuna, Adnan Oktar'a nasıl katıldığı sorusuna, "Adnan Hoca" ile 1987 yılında "fikir suçlusu :!: " olarak Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yattığı sırada kendisi tıp fakültesi öğrencisi olarak orada çalışırken tanıştığı yanıtını verdi. Adnan Oktar'ın 10 ay boyunca paranoid-şizofreni teşhisiyle hastanede kaldığını anlatmasından dolayı "ne güzel her şeyi açık açık konuşuyoruz" diye mutlu olan Yiğit Bulut'un, "size bunu yapanlara karşı herhangi bir girişimde bulunmadınız mı?" sorusuna Adnan Oktar'ın yanıtı "beni orada Allah tuttu", "Allah beni imtihan etti" oldu. Adnan Oktar, kendisine bu komployu kuranların "Ergenekon Terör Örgütü" olduğunu da iddia etti. Oktar'a göre Ergenekon, şeytan tarafından yönetilen masonluğun bir kolu.

Macro demiş ki:
En eğlenceli bölüme geldik. Bu adamı da hem Ergenekon delirtmiş, hem de Allah imtihan etmiş. Şimdi mantık dersi görmüş biri Ergenekon Allah mı diye sorar.
Program boyunca dilediğince konuşan ve Yiğit Bulut'un okuyuculardan gelen ve sormak durumunda kaldığı "eleştirel" soruları da öncesinde özürler dileyerek ve mazeretler bildirerek sorduğu Adnan Oktar, "Allah sordurttu, Allah yazdırttı, Allah mail attırdı" diye cevap vermediği sorulara da "adnanoktar.com'a girin göreceksiniz" diyerek bol bol da reklam yaptı.

Macro demiş ki:
Girin göreceksiniz, ben girdim çıkmak istemedim siteden, siteyi hazırlayana Allah ilham vermiş.
Program sırasında HaberTürk'ün internet sitesinde binlerce yorum yapıldığı görüldü. Yiğit Bulut da sorularını aktardığı okur yorumlarının programın sonlarına doğru 5 bini geçtiğini açıkladı. Adnan Oktar'ın provokatif ve "sansasyonel" üslubu programa ilgiyi artırırken, sık sık reklam arası verildiği görüldü.

Macro demiş ki:
HaberTürk klasiği
HaberTürk ve Yiğit Bulut'un bundan sonraki konuklarının Cübbeli Ahmet Hoca, Medyum Memiş, Cinci Hoca mı olacağı merak ediliyor. Çünkü, Adnan Oktar'ın program boyunca sürekli dile getirdiği "İslamiyetin tüm dünyaya hakim olacağı", "kıyametin kopacağı" kehanetleri ve "mehdi"likle ilgili iddialarının ancak bu isimlere cevap hakkı doğurduğu yorumları yapılıyor. Evrim gibi ciddi konuların ise görüldüğü kadarıyla HaberTürk ve Yiğit Bulut tarafından ciddi ve gerçek gazetecilere bırakılması gerekiyor.

Macro demiş ki:
Hangimiz mehdi tartışması yapacaklar belli, bunları izleyen milletimiz sayesinde Habertürk de reyting yapacak
Gazeteci olduğunu iddia eden Yiğit Bulut'un programında Adnan Oktar'ın anlattıklarından:

"Evrim teorisi şeytanın ve masonların ateizmi savunmak için ortaya attıkları bir teoridir."
"Materyalizm pagan dinidir."
"İnançsızları da Allah yarattı."
Evrim karşıtı açıklama çok basit: "Dünyayı Allah yarattı. Hiçbir şey yoktan var olmaz. Dünya tesadüfen oluşmuştur demek deli saçmasıdır. Yedi yaşında çocuğa sorsanız olmaz öyle şey der."

"Bilim adamları sizin gördüklerinizi nasıl göremiyor peki?" sorusuna cevap: "Onları Allah öyle yarattı da ondan."

Macro demiş ki:
Bilim adamlarının yüzde 99'u bu görüşün arkasında. Allah hepsini mi öyle yarattı ?
"Dabbetül arz nedir?" sorusuna cevap: "Önünüzdeki bilgisayardır." Ve Adnan Oktar bunu evrim karşıtlığında olduğu gibi "bilimsel" olarak açıklıyor: "Önünüzdeki bilgisayar da topraktan, yani alüminyumdan yapılmıştır ve konuşuyor, aynen İslam'da tarif edildiği gibi."

Macro demiş ki:
Bunun gibileri televizyona da karşıydı. Bilgisayara aklı var muamelesi yapan bir hoca işte.
"Fransa, Harun Yahya nedeniyle gençliği zaptedemiyoruz diye resmi açıklama yaptı."

"Yaradılış Atlası Avrupa'yı kasıp kavurdu. Benim sayemde Avrupa'da evrim teorisi çöktü, yok artık öyle bir teori." Almanya'dan mesaj gönderdiğini belirten ve "burada hâlâ okullarda derslerde evrim teorisi okutuluyor" diyen bir izleyici yorumuna cevap: "O tarihteki Nemrut olayı gibi (ne olduğu anlaşılamadı) tarih olarak okutuluyor."

Macro demiş ki:
Yalancının mumu yatsıya kadar Adnan hoca
Adnan Oktar "mehdi"yi tarif ediyor: "Mehdi siyah saçlıdır, alnı geniştir, kaşları hilal şeklindedir, ortasında çizgi vardır, sakallıdır, sırtında şurasında burasında beni vardır." "Bana benziyor ama ben Mehdi olduğumu iddia etmiyorum. Benzemiyorum dersem samimiyetsizlik olur." "Nerede yazıyor peki bu mehdi tarifi?" sorusuna cevap: "Hadislerde var." "Peki bu hadislerin kaynağı nedir?" sorusuna cevap: "adnanoktar.com'da yazıyor."

Macro demiş ki:
Bunun gibileri kendilerini mehdi ilan etse arkasından o kadar çok mürid gider ki.

Journalist

Aileden
bu adamı dinledim habertürk'le bağdaştırılması yanlış bence olayın ama böyle saçmalıkları gün yüzüne çıkarmak bence en iyisi istedikleri kadar konuşsunlar televizyona terliği fırlatasım geldi resmen adam saçmaladıkça saçmaladı :D

Ya bu HaberTürk cidden işin suyunu çıkardı.Cübbeli Ahmet Hoca mıdır nedir onuda çıkardılar.Öyle konular konuşuldu ki sadece gülmek için izlenir o programlar.Adama soruyorlar Cennette her istediğimiz olacak mı?
Cübbeli Ahmet Hocanın cevabı; Evet her istediğimiz olacak ama mesela sen bi erkek istersen işte o olmaz diyor :D
düşünün artık ...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
adnan oktar'ı yakından tanırım fazla konuşmak istemem, lakin din o kadar kötü bir hale geldi ki artık din lafı duymak istemez hale geldim.

din kalptedir, insan olmak dürüst olmak sapkınlık yapmamak yardımsever ve sevilen birisi olmak bizler için en güzelidir aslında bu aralar deizm çok dikkatimi çekiyor güzel bir akım ünivde budist takılırdım 8)

Bunlar gene iyi birde şu lafı söyleyenler var ;
Kuran da herşey yazılı çizili ; İnsanın aklına şu soru geliyor.
Be hey ilerizekalı vatandaşım benim madem herşey yazılı çizili sen neden yapamıyorsun oradakileri?
Gavurlar yeni bir alet yaptığında hemen Kuran da yazdığı iddia ediliyor. Yazıyorsa sen neden yapmıyorsun?
Konu Din , Kuran oldumu bol keseden sallamak serbest.
Bunlarda sallaya sallaya bir hal olmuşlar.

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
BrendiBelle demiş ki:
Ya bu HaberTürk cidden işin suyunu çıkardı.Cübbeli Ahmet Hoca mıdır nedir onuda çıkardılar.Öyle konular konuşuldu ki sadece gülmek için izlenir o programlar.Adama soruyorlar Cennette her istediğimiz olacak mı?
Cübbeli Ahmet Hocanın cevabı; Evet her istediğimiz olacak ama mesela sen bi erkek istersen işte o olmaz diyor :D
düşünün artık ...
:lol:

zeitgeist diye bir belgesel paylaşmıştım sitede 1 ay kadar önce izleyenler bilirler dinlerin deli saçması olduğunu söylüyor... Ve gayette güzel diyor..
Belgeselin henüz başında şu söz benim çok ilgimi çekmişti...

''Tanrı bulutların üzerinde yaşayan ölümsüz bir varlık. Dünya üzerindeki herkesin aklından geçenleri bile biliyor. Size kendisine karşı yaptırmak için bazı ibadetler belirtmiş, bunları yapmak zorundasınız eğer bunları yapmazsanız tanrı size sonu olmayan acılar çektiricek kızgın ateşlerin içine atacak çektiğiniz acı yaptığınız kötülüklere karşılık olacak. Bu ibadetleri yapmak zorundasınız çünkü sizi büyük acılar bekliyor... Ama unutmayın Tanrı sizi seviyor.''
hatırladğım kadarıyla böyleydi orjinalini buludğumda değiştiricem.

Ya benim katılmadığım taraf :D bu inanç ile bilim konusunu çok tezatlaştırıyorlar .:D geçende tartıştık ama öle ki TÜBİTak bile anlatamıyor bu adamlara :D
benim dikkat çekmek istediğim taraf inançlar fizyolojiktir mutlaka olacak ama Ben hala iddaa ediyorum Evrim ile İnançsızlık karşıtlık değildir .. yani bunu topluma entegre biçimi farklı olmalıdır.
evrim bir bilimdir..
Yani şu ülkede ufacık bir yalan atılsa kök hücre ve bioloji bilimde söz sahii olsak zamanında Dovbt...evrimci bile entegre etmiş insanlara :
Tanrı insanı akıllı yaratmıştır ve insanın bir gün geçmişini sorgulayacagını bilmemktedir.ve tanrı insanı evrim geçirecek şekilde yaratmıştır.
Peki adem teorisi bunun neresinde devam ediyor :
Evrim sürecinde insan Kasdan çok akılını kullanabilen bir varlık olmaya başlayınca O varlığıa Tanrı tarafından bir ruh üflenmiştir ve de bu ilk insan Ademdir.
Ha bu olur olmaz :D Ama mevzu bilim ve bir yerlere gelmekse :D bü tür şeylere ihtiyac var gibi geliyor.

İran İran diyoruz gene Geçecen okudum...
İran kök hücre ve Kolonlama tıpda o kadar ilerki :...
araştırısanız görürsünüz İranın ilaçları avrupa tarafından ambargolu oldugu ıcın satıs yapamıyorlar.
Kolonlama ve kök hücre :
Dedilerki vatikandan çıkan fetvaya göre bu yobazlık felan feşmakan :D
ama iran ne yaptı anlatayım :D
Şia mezhebine göre cenine ruh 3-4 haftalıkken düşer diye fetva yayınladılar ve adamlar istedikleri şekilde araştırma ve inceleme yapabiliyorlar çünkü cenin araştırmaları 1 haftalıkken filan yapılabiliyormus .hemde avrupadan daha öndeler cünkü olarda vatikanda bir papaz ordan dur dedi :D
yani bilim de gelişme için ufak tefek :D şeylerde olması lazım yani bu olay yaşanılan toplum için gerekli gibi geliyor.doğmatiklik gerileme getiriyor ....

extraloob demiş ki:
adnan oktar'ı yakından tanırım fazla konuşmak istemem, lakin din o kadar kötü bir hale geldi ki artık din lafı duymak istemez hale geldim.

din kalptedir, insan olmak dürüst olmak sapkınlık yapmamak yardımsever ve sevilen birisi olmak bizler için en güzelidir aslında bu aralar deizm çok dikkatimi çekiyor güzel bir akım ünivde budist takılırdım 8)

volkan.ka demiş ki:
Bunlar gene iyi birde şu lafı söyleyenler var ;
Kuran da herşey yazılı çizili ; İnsanın aklına şu soru geliyor.
Be hey ilerizekalı vatandaşım benim madem herşey yazılı çizili sen neden yapamıyorsun oradakileri?
Gavurlar yeni bir alet yaptığında hemen Kuran da yazdığı iddia ediliyor. Yazıyorsa sen neden yapmıyorsun?
Konu Din , Kuran oldumu bol keseden sallamak serbest.
Bunlarda sallaya sallaya bir hal olmuşlar.
Dediğin doğru ama , birkaç bilim adamı icat yaptıktan sonra Kuran'ı okuyup bu icat'ın Şifreli bir biçimde kuranda yazdığını söyleyip müslüman olmuşlardır.Bu doğru.Şifreleri anlamak için önce buluşu bulmak gerekiyor :thumbsup:

Roland Deschain

Öğretiyorum
ImmorTaLGoD demiş ki:
Dediğin doğru ama , birkaç bilim adamı icat yaptıktan sonra Kuran'ı okuyup bu icat'ın Şifreli bir biçimde kuranda yazdığını söyleyip müslüman olmuşlardır.Bu doğru.Şifreleri anlamak için önce buluşu bulmak gerekiyor :thumbsup:
kur'an'ın şifresini brute force ile kıralım o zaman :D bilim dünyasının tozunu atarız valla :mrgreen:

---

adnan oktar gibi cahil insanların eline kalmış olan bir islamiyet ile karşı karşıya olmak gerçekten çok üzücü. behey ahmak, evrim'in var olması allah'ın var olmaması anlamına mı geliyor? evrim'i neden allah yaratmış olmasın?

ayrıca, avrupa'da evrimin çöktüğünü iddia etmesi oldukça gülünç. elimde Campbell ve Reece'in güncel ve oldukça kabul gören bir Biyoloji kitabı var, ve kitap tamamen evrim teması ile işleniyor. yine son derece kabul gören bir bilim adamı olan Klug'un genetik kitabı da evrim temasını içeriyor. görünüşe bakılırsa evrim teması içermeyen tek bilimsel(!) eser, adnan oktar'ınkiler... :coffee:

Gameworld

Bilgiliyim
1-Kuranı Kerim de şifre gibi yalan saçma şeyler bulunmamaktadır tüm Dünyaya gönderilen ve biz müslümanların kutsal kitabi sayılan bu ilahi kitap tamamen açıktır ve herşeyi doğrudan aktarır dolayısıyla şifre felan yoktur.(Kuranı tam anlamıyla okumayan arkadaşlar gereksiz yorumlar yapmasın)
2-Ayrıca şu Adnan Oktar ı tanımıyorum kimdir nedir bilmem ama şu bir gerçektirki bende Evrim teorisini kesinlikle reddeden birisiyim bana kalırsa evrim bir saçmalıktan ibaret olduunu düşünüyorum.Evrim teorisi Yaradılışçılığı reddediyor ve her şeyin tesadüf olduğunu savunuyor...

Evrim Çürüdü (Bir makale)

Yaklaşık 150 yıldır okul kitaplarından bilimsel yayınlara kadar her yerde bilimsel bir gerçek gibi sunulmaya çalışılan evrim teorisi (darwinizm) gerçekte son derece çürük temellere dayanmaktadır. 150 yıldır evrim teorisini savunanların (darwinizm) ortaya attıkları her iddia, bilim tarafından teker teker yalanlanmıştır. Evrim teorisini savunanların (darwinizm) ise, artık teorilerini ispatlamaya çalışmaktan vazgeçmişler, ancak propaganda, demagoji, göz boyama gibi yöntemlerle bu evrim teorisini ayakta tutabilmenin yollarını aramaya başlamışlardır. Amaçları bilimsel bir gerçeği savunmak değil, sözde bilimsel olan bir safsatayı, materyalist ve ateist dünya görüşlerini devam ettirebilmek uğruna yaşatmaya çalışmaktır. Bu sitede, evrim teorisinin (darwinizm) temel iddiaları bilimsel delillerle çürütülmektedir. Canlılığın evrimle meydana gelmesinin neden imkansız olduğu çok somut ve size çok yakın örneklerle ispatlanmaktadır. Bu sitenin içeriğini bilmeniz, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir evrim teorisini savunanlara gerekli bilimsel ve akılcı cevapları vermenize ve evrimcilerin iddialarını çürütmenize, Allah'ın izniyle yeterli olacaktır.

Cübbeli ahmet (hoca demek istemiyorum kendisi bu tabire uymuyor ) Helal seks nasıl yapılır diye Haber Türkün gazetesinde ve haber sitelerinde konuşuldu
Ps:Ne saçmabişi olurmu oyle şey ya abrtmış.Zırdelinin teki

eLempTRa demiş ki:
Cübbeli ahmet (hoca demek istemiyorum kendisi bu tabire uymuyor ) Helal seks nasıl yapılır diye Haber Türkün gazetesinde ve haber sitelerinde konuşuldu
Ps:Ne saçmabişi olurmu oyle şey ya abrtmış.Zırdelinin teki

Helal Seks nasıl yapılır mı ? 8O 8O 8O 8O 8O 8O Bu adamı ciddiye alanları anlamıyorum :!!&%&!

geçiniz.com :) Ben diyorum ki Bu ülkede Çok partili siyasal yaşam UY-GU-LA-NA-MAZ.Bu kadar kör cahilin olduğu,Cüppeli ahmet hoca gibi kendine türlü türlü sıfatlar yakıştıran insalar olduğu sürece, Tam bağımsızlık isteyen aydınlar asılmaya,cezalandırılmaya ,çoğu menemen ve madımak olayları yaşanmaya devam edecektir.Eh be kardeşim sen benim dinime nasıl müdahale edersin.Sen Allah'la benim arama nasıl girersin.Bizim dinimizde yalan söylemek,hırsızlık yapmak,başkasının canına kıymak var mı ? Bknz. Aşırı sağcılar(Dinciler,her şartta Şeriatı savunanlar,tayyibi Atatürkten üstün tutanlar.,)Menemen olayında Allah'u Ekber havlamalarıyla savunmasız bir öğretmenin canına kıymışlardır.Nerde yazıyor Kur'an da mı ? Başka bir örnek vereyim.Müslümanlık hangi millete geldi ? Hristiyanlık hangi millete geldi ? ne zaman geldi ? Bunlar çoğu kişinin dini maske olarak kullanmasıyla ortaya çıkmış hadiseler.Araplar çok mu üstün bir toplum ki Müslümanlık onlara geliyor ? Hayır.Araplar dönemin en pis,en cahil toplumu.Din belki toplum kurallarıdır :))) Neyse daha fazla konuşmayacağım :) Tartışmak isteyen veya düşüncelerimin yanlış olduğunu savunanlar lütfen düzeyli bir yorum yapın.

Yukarı Alt