1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Ve Sonra Tanrı Adnan Hoca'yı Yarattı


 1. Macro

  Macro olduser

  Kayıt:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6.179
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
  Şehir:
  Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde

  Yiğit Bulut, HaberTürk kanalında dün gece Adnan Oktar'ı ve müritlerini beş saat boyunca programına konuk edip "evrimi tartışıyoruz" diye kah biyolojiden, kah ‘big bang’den, kah Kuran'dan sorular sordu. Adnan Oktar da bütün sorulara "Allah öyle istiyor da ondan" diye yanıt verdi.

  Dün gece HaberTürk kanalında, gazeteci olduğunu iddia eden Yiğit Bulut beş saat boyunca evrim karşıtlığının sözcülüğünü üstlenen Adnan Oktar ve cemaatinin reklamını yaptı. Programa ilk olarak katılan iki Adnan Oktar müridi, Oktar Babuna ve Cihat Gündoğdu "doktor" sıfatıyla biyoloji sorularını, birkaç biyoloji terimi sıraladıktan sonra hadislerle "açıklarken", programa "trafik sıkışıklığı" nedeniyle gece 12'den sonra katılan Adnan Oktar da tüm sorulara "Allah öyle yazdırıyor, Allah öyle sorduruyor, Allah öyle söyletiyor" diye yanıt verdi.

  Programda, Adnan Oktar'ın müridlerine neden "Adnan Hoca"ya katıldıkları sorulup güzel güzel anlattırılırken, çocuklarının Adnan Oktar'ın cemaatine katıldıkları ve şantaj ve zorla orada tutulduklarını iddia eden, Adnan Oktar'dan şikayetçi olan ailelerin bir gün önce programa katılmak istedikleri ancak bunun kabul edilmediği açıklandı.

  Müritlerden Oktar Babuna, Adnan Oktar'a nasıl katıldığı sorusuna, "Adnan Hoca" ile 1987 yılında "fikir suçlusu :!: " olarak Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yattığı sırada kendisi tıp fakültesi öğrencisi olarak orada çalışırken tanıştığı yanıtını verdi. Adnan Oktar'ın 10 ay boyunca paranoid-şizofreni teşhisiyle hastanede kaldığını anlatmasından dolayı "ne güzel her şeyi açık açık konuşuyoruz" diye mutlu olan Yiğit Bulut'un, "size bunu yapanlara karşı herhangi bir girişimde bulunmadınız mı?" sorusuna Adnan Oktar'ın yanıtı "beni orada Allah tuttu", "Allah beni imtihan etti" oldu. Adnan Oktar, kendisine bu komployu kuranların "Ergenekon Terör Örgütü" olduğunu da iddia etti. Oktar'a göre Ergenekon, şeytan tarafından yönetilen masonluğun bir kolu.

  Program boyunca dilediğince konuşan ve Yiğit Bulut'un okuyuculardan gelen ve sormak durumunda kaldığı "eleştirel" soruları da öncesinde özürler dileyerek ve mazeretler bildirerek sorduğu Adnan Oktar, "Allah sordurttu, Allah yazdırttı, Allah mail attırdı" diye cevap vermediği sorulara da "adnanoktar.com'a girin göreceksiniz" diyerek bol bol da reklam yaptı.

  Program sırasında HaberTürk'ün internet sitesinde binlerce yorum yapıldığı görüldü. Yiğit Bulut da sorularını aktardığı okur yorumlarının programın sonlarına doğru 5 bini geçtiğini açıkladı. Adnan Oktar'ın provokatif ve "sansasyonel" üslubu programa ilgiyi artırırken, sık sık reklam arası verildiği görüldü.

  HaberTürk ve Yiğit Bulut'un bundan sonraki konuklarının Cübbeli Ahmet Hoca, Medyum Memiş, Cinci Hoca mı olacağı merak ediliyor. Çünkü, Adnan Oktar'ın program boyunca sürekli dile getirdiği "İslamiyetin tüm dünyaya hakim olacağı", "kıyametin kopacağı" kehanetleri ve "mehdi"likle ilgili iddialarının ancak bu isimlere cevap hakkı doğurduğu yorumları yapılıyor. Evrim gibi ciddi konuların ise görüldüğü kadarıyla HaberTürk ve Yiğit Bulut tarafından ciddi ve gerçek gazetecilere bırakılması gerekiyor.

  Gazeteci olduğunu iddia eden Yiğit Bulut'un programında Adnan Oktar'ın anlattıklarından:

  "Evrim teorisi şeytanın ve masonların ateizmi savunmak için ortaya attıkları bir teoridir."
  "Materyalizm pagan dinidir."
  "İnançsızları da Allah yarattı."
  Evrim karşıtı açıklama çok basit: "Dünyayı Allah yarattı. Hiçbir şey yoktan var olmaz. Dünya tesadüfen oluşmuştur demek deli saçmasıdır. Yedi yaşında çocuğa sorsanız olmaz öyle şey der."

  "Bilim adamları sizin gördüklerinizi nasıl göremiyor peki?" sorusuna cevap: "Onları Allah öyle yarattı da ondan."

  "Dabbetül arz nedir?" sorusuna cevap: "Önünüzdeki bilgisayardır." Ve Adnan Oktar bunu evrim karşıtlığında olduğu gibi "bilimsel" olarak açıklıyor: "Önünüzdeki bilgisayar da topraktan, yani alüminyumdan yapılmıştır ve konuşuyor, aynen İslam'da tarif edildiği gibi."

  "Fransa, Harun Yahya nedeniyle gençliği zaptedemiyoruz diye resmi açıklama yaptı."

  "Yaradılış Atlası Avrupa'yı kasıp kavurdu. Benim sayemde Avrupa'da evrim teorisi çöktü, yok artık öyle bir teori." Almanya'dan mesaj gönderdiğini belirten ve "burada hâlâ okullarda derslerde evrim teorisi okutuluyor" diyen bir izleyici yorumuna cevap: "O tarihteki Nemrut olayı gibi (ne olduğu anlaşılamadı) tarih olarak okutuluyor."

  Adnan Oktar "mehdi"yi tarif ediyor: "Mehdi siyah saçlıdır, alnı geniştir, kaşları hilal şeklindedir, ortasında çizgi vardır, sakallıdır, sırtında şurasında burasında beni vardır." "Bana benziyor ama ben Mehdi olduğumu iddia etmiyorum. Benzemiyorum dersem samimiyetsizlik olur." "Nerede yazıyor peki bu mehdi tarifi?" sorusuna cevap: "Hadislerde var." "Peki bu hadislerin kaynağı nedir?" sorusuna cevap: "adnanoktar.com'da yazıyor."

   
 2. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.

  bu adamı dinledim habertürk'le bağdaştırılması yanlış bence olayın ama böyle saçmalıkları gün yüzüne çıkarmak bence en iyisi istedikleri kadar konuşsunlar televizyona terliği fırlatasım geldi resmen adam saçmaladıkça saçmaladı :D
   
 3. BrendiBelle

  BrendiBelle rank8

  Kayıt:
  19 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.827
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  BrandiBelle İle Özel Bir mekanda ^^

  Ya bu HaberTürk cidden işin suyunu çıkardı.Cübbeli Ahmet Hoca mıdır nedir onuda çıkardılar.Öyle konular konuşuldu ki sadece gülmek için izlenir o programlar.Adama soruyorlar Cennette her istediğimiz olacak mı?
  Cübbeli Ahmet Hocanın cevabı; Evet her istediğimiz olacak ama mesela sen bi erkek istersen işte o olmaz diyor :D
  düşünün artık ...
   
 4. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  adnan oktar'ı yakından tanırım fazla konuşmak istemem, lakin din o kadar kötü bir hale geldi ki artık din lafı duymak istemez hale geldim.

  din kalptedir, insan olmak dürüst olmak sapkınlık yapmamak yardımsever ve sevilen birisi olmak bizler için en güzelidir aslında bu aralar deizm çok dikkatimi çekiyor güzel bir akım ünivde budist takılırdım 8)
   
 5. XER0

  XER0  

  Kayıt:
  19 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  10.178
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci

  Keşke dinler çarpıtılmasa :rolleyes1:
   
 6. volkanka

  volkanka rank8

  Kayıt:
  20 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.214
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  University Students...
  Şehir:
  ANALA

  Bunlar gene iyi birde şu lafı söyleyenler var ;
  Kuran da herşey yazılı çizili ; İnsanın aklına şu soru geliyor.
  Be hey ilerizekalı vatandaşım benim madem herşey yazılı çizili sen neden yapamıyorsun oradakileri?
  Gavurlar yeni bir alet yaptığında hemen Kuran da yazdığı iddia ediliyor. Yazıyorsa sen neden yapmıyorsun?
  Konu Din , Kuran oldumu bol keseden sallamak serbest.
  Bunlarda sallaya sallaya bir hal olmuşlar.
   
 7. Macro

  Macro olduser

  Kayıt:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6.179
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
  Şehir:
  Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde

  :lol:
   
 8. Cube

  Cube rank8

  Kayıt:
  14 Nisan 2009
  Mesajlar:
  300
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  zeitgeist diye bir belgesel paylaşmıştım sitede 1 ay kadar önce izleyenler bilirler dinlerin deli saçması olduğunu söylüyor... Ve gayette güzel diyor..
  Belgeselin henüz başında şu söz benim çok ilgimi çekmişti...


  ''Tanrı bulutların üzerinde yaşayan ölümsüz bir varlık. Dünya üzerindeki herkesin aklından geçenleri bile biliyor. Size kendisine karşı yaptırmak için bazı ibadetler belirtmiş, bunları yapmak zorundasınız eğer bunları yapmazsanız tanrı size sonu olmayan acılar çektiricek kızgın ateşlerin içine atacak çektiğiniz acı yaptığınız kötülüklere karşılık olacak. Bu ibadetleri yapmak zorundasınız çünkü sizi büyük acılar bekliyor... Ama unutmayın Tanrı sizi seviyor.''
  hatırladğım kadarıyla böyleydi orjinalini buludğumda değiştiricem.
   
 9. Baha i

  Baha i rank8

  Kayıt:
  31 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.114
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  ...
  Şehir:
  Africa

  Ya benim katılmadığım taraf :D bu inanç ile bilim konusunu çok tezatlaştırıyorlar .:D geçende tartıştık ama öle ki TÜBİTak bile anlatamıyor bu adamlara :D
  benim dikkat çekmek istediğim taraf inançlar fizyolojiktir mutlaka olacak ama Ben hala iddaa ediyorum Evrim ile İnançsızlık karşıtlık değildir .. yani bunu topluma entegre biçimi farklı olmalıdır.
  evrim bir bilimdir..
  Yani şu ülkede ufacık bir yalan atılsa kök hücre ve bioloji bilimde söz sahii olsak zamanında Dovbt...evrimci bile entegre etmiş insanlara :
  Tanrı insanı akıllı yaratmıştır ve insanın bir gün geçmişini sorgulayacagını bilmemktedir.ve tanrı insanı evrim geçirecek şekilde yaratmıştır.
  Peki adem teorisi bunun neresinde devam ediyor :
  Evrim sürecinde insan Kasdan çok akılını kullanabilen bir varlık olmaya başlayınca O varlığıa Tanrı tarafından bir ruh üflenmiştir ve de bu ilk insan Ademdir.
  Ha bu olur olmaz :D Ama mevzu bilim ve bir yerlere gelmekse :D bü tür şeylere ihtiyac var gibi geliyor.

  İran İran diyoruz gene Geçecen okudum...
  İran kök hücre ve Kolonlama tıpda o kadar ilerki :...
  araştırısanız görürsünüz İranın ilaçları avrupa tarafından ambargolu oldugu ıcın satıs yapamıyorlar.
  Kolonlama ve kök hücre :
  Dedilerki vatikandan çıkan fetvaya göre bu yobazlık felan feşmakan :D
  ama iran ne yaptı anlatayım :D
  Şia mezhebine göre cenine ruh 3-4 haftalıkken düşer diye fetva yayınladılar ve adamlar istedikleri şekilde araştırma ve inceleme yapabiliyorlar çünkü cenin araştırmaları 1 haftalıkken filan yapılabiliyormus .hemde avrupadan daha öndeler cünkü olarda vatikanda bir papaz ordan dur dedi :D
  yani bilim de gelişme için ufak tefek :D şeylerde olması lazım yani bu olay yaşanılan toplum için gerekli gibi geliyor.doğmatiklik gerileme getiriyor ....
   
 10. Socialist

  Socialist olduser

  Kayıt:
  15 Kasım 2008
  Mesajlar:
  507
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Devrimci
  Şehir:
  Dersim

  Müslümanlıkta , Hristiyanlıkta Pagan dini Deizm iyidir.. 8)
   
 11. Bandito

  Bandito rank8

  Kayıt:
  8 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  100
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

   
 12. ImmorTaLGoD

  ImmorTaLGoD olduser

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  8.231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Dediğin doğru ama , birkaç bilim adamı icat yaptıktan sonra Kuran'ı okuyup bu icat'ın Şifreli bir biçimde kuranda yazdığını söyleyip müslüman olmuşlardır.Bu doğru.Şifreleri anlamak için önce buluşu bulmak gerekiyor :thumbsup:
   
 13. Roland Deschain

  Roland Deschain Öğretiyorum

  Kayıt:
  28 Nisan 2007
  Mesajlar:
  674
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Gilead

  kur'an'ın şifresini brute force ile kıralım o zaman :D bilim dünyasının tozunu atarız valla :mrgreen:

  ---

  adnan oktar gibi cahil insanların eline kalmış olan bir islamiyet ile karşı karşıya olmak gerçekten çok üzücü. behey ahmak, evrim'in var olması allah'ın var olmaması anlamına mı geliyor? evrim'i neden allah yaratmış olmasın?

  ayrıca, avrupa'da evrimin çöktüğünü iddia etmesi oldukça gülünç. elimde Campbell ve Reece'in güncel ve oldukça kabul gören bir Biyoloji kitabı var, ve kitap tamamen evrim teması ile işleniyor. yine son derece kabul gören bir bilim adamı olan Klug'un genetik kitabı da evrim temasını içeriyor. görünüşe bakılırsa evrim teması içermeyen tek bilimsel(!) eser, adnan oktar'ınkiler... :coffee:
   
 14. Gameworld

  Gameworld Bilgiliyim

  Kayıt:
  28 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.598
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Türkiye'nin Doğusunda

  1-Kuranı Kerim de şifre gibi yalan saçma şeyler bulunmamaktadır tüm Dünyaya gönderilen ve biz müslümanların kutsal kitabi sayılan bu ilahi kitap tamamen açıktır ve herşeyi doğrudan aktarır dolayısıyla şifre felan yoktur.(Kuranı tam anlamıyla okumayan arkadaşlar gereksiz yorumlar yapmasın)
  2-Ayrıca şu Adnan Oktar ı tanımıyorum kimdir nedir bilmem ama şu bir gerçektirki bende Evrim teorisini kesinlikle reddeden birisiyim bana kalırsa evrim bir saçmalıktan ibaret olduunu düşünüyorum.Evrim teorisi Yaradılışçılığı reddediyor ve her şeyin tesadüf olduğunu savunuyor...

  Evrim Çürüdü (Bir makale)

  Yaklaşık 150 yıldır okul kitaplarından bilimsel yayınlara kadar her yerde bilimsel bir gerçek gibi sunulmaya çalışılan evrim teorisi (darwinizm) gerçekte son derece çürük temellere dayanmaktadır. 150 yıldır evrim teorisini savunanların (darwinizm) ortaya attıkları her iddia, bilim tarafından teker teker yalanlanmıştır. Evrim teorisini savunanların (darwinizm) ise, artık teorilerini ispatlamaya çalışmaktan vazgeçmişler, ancak propaganda, demagoji, göz boyama gibi yöntemlerle bu evrim teorisini ayakta tutabilmenin yollarını aramaya başlamışlardır. Amaçları bilimsel bir gerçeği savunmak değil, sözde bilimsel olan bir safsatayı, materyalist ve ateist dünya görüşlerini devam ettirebilmek uğruna yaşatmaya çalışmaktır. Bu sitede, evrim teorisinin (darwinizm) temel iddiaları bilimsel delillerle çürütülmektedir. Canlılığın evrimle meydana gelmesinin neden imkansız olduğu çok somut ve size çok yakın örneklerle ispatlanmaktadır. Bu sitenin içeriğini bilmeniz, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir evrim teorisini savunanlara gerekli bilimsel ve akılcı cevapları vermenize ve evrimcilerin iddialarını çürütmenize, Allah'ın izniyle yeterli olacaktır.
   
 15. eLempTRa

  eLempTRa rank8

  Kayıt:
  8 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.880
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  Cübbeli ahmet (hoca demek istemiyorum kendisi bu tabire uymuyor ) Helal seks nasıl yapılır diye Haber Türkün gazetesinde ve haber sitelerinde konuşuldu
  Ps:Ne saçmabişi olurmu oyle şey ya abrtmış.Zırdelinin teki
   
 16. XER0

  XER0  

  Kayıt:
  19 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  10.178
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci


  Helal Seks nasıl yapılır mı ? 8O 8O 8O 8O 8O 8O Bu adamı ciddiye alanları anlamıyorum :!!&%&!
   
 17. Rock'nRolla

  Rock'nRolla rank8

  Kayıt:
  28 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  626
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Meslek:
  Öğrenci H.U.A.L

  geçiniz.com :) Ben diyorum ki Bu ülkede Çok partili siyasal yaşam UY-GU-LA-NA-MAZ.Bu kadar kör cahilin olduğu,Cüppeli ahmet hoca gibi kendine türlü türlü sıfatlar yakıştıran insalar olduğu sürece, Tam bağımsızlık isteyen aydınlar asılmaya,cezalandırılmaya ,çoğu menemen ve madımak olayları yaşanmaya devam edecektir.Eh be kardeşim sen benim dinime nasıl müdahale edersin.Sen Allah'la benim arama nasıl girersin.Bizim dinimizde yalan söylemek,hırsızlık yapmak,başkasının canına kıymak var mı ? Bknz. Aşırı sağcılar(Dinciler,her şartta Şeriatı savunanlar,tayyibi Atatürkten üstün tutanlar.,)Menemen olayında Allah'u Ekber havlamalarıyla savunmasız bir öğretmenin canına kıymışlardır.Nerde yazıyor Kur'an da mı ? Başka bir örnek vereyim.Müslümanlık hangi millete geldi ? Hristiyanlık hangi millete geldi ? ne zaman geldi ? Bunlar çoğu kişinin dini maske olarak kullanmasıyla ortaya çıkmış hadiseler.Araplar çok mu üstün bir toplum ki Müslümanlık onlara geliyor ? Hayır.Araplar dönemin en pis,en cahil toplumu.Din belki toplum kurallarıdır :))) Neyse daha fazla konuşmayacağım :) Tartışmak isteyen veya düşüncelerimin yanlış olduğunu savunanlar lütfen düzeyli bir yorum yapın.