1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Ve İstanbul BŞB - Diyarbakırspor maçının kararı açıklandı..


 1. Metamorph

  Metamorph olduser

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  4.280
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  BlackArmy ~ Stockholm

  Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, ev sahibi ekibin 1-0 önde olduğu 88. dakikadan sonra tatil edilen İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Diyarbakırspor maçıyla ilgili kararını verdi.

  14 Mart 2010 tarihinde 88.dakikada tatil edilen maç İstanbul Büyükşehir Belediyespor lehine, tatil edildiği sıradaki sonuçla (1-0) tescil edildi.

  Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu İstanbul'da yaptığı olağanüstü toplantıda maçın hakem ve temsilcilerinin görüşlerini dinledi. Bununla birlikte mevcut tüm görüntüler, TFF Hukuk Müşavirliği ile birlikte bir kez daha analiz edildi.

  Tüm bu raporlar sonucunda; TFF Yönetim Kurulu, söz konusu müsabakanın, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 21. Maddesi hükümleri çerçevesinde maçın 1-0 İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımı lehine tescil edilmesine karar verdi.

  TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan'ın toplantı sonrası yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Sizlerle 3 gün içinde bir kez daha birlikte olduk. Yakından takip ettiğiniz üzere TFF Yönetim Kurulu bugün olağanüstü bir toplantı yaparak geçtiğimiz Pazar günü yarıda kalan İst.Büyükşehir Belediyespor-Diyarbakırspor müsabakasını görüştü.

  Toplantıda 88.dakikada tatil edilen İstanbul Büyükşehir Belediyespor- Diyarbakırspor maçının hakem ve temsilcilerinin görüşlerini dinledik. Bununla birlikte mevcut tüm görüntüler, TFF Hukuk Müşavirliği ile birlikte bir kez daha analiz edildi. Ayrıca İstanbul Valiliği'nin maçla ilgili görüşlerini, aldığı önlemleri değerlendirdik. Bu kapsamda TFF Yönetim Kurulu'nun söz konusu maçla ilgili aldığı karar şöyle:
  Futbol Müsabaka Talimatı'nın 21.maddesi hükümleri çerçevesinde, Büyükşehir Belediyespor-Diyarbakırspor müsabakasının; Büyükşehir Belediyespor lehine 1-0 devam ederken, hakem tarafından tatil edilerek yarıda kaldığı 88.dakikadaki sonucu olan 1-0 ile tescil edilmesine karar verildi.

  Özellikle Büyükşehir Belediyespor-Diyarbakırspor maçının ardından kamuoyunun hemen hemen her kesiminden bu maçla, ligimizle ve Türk futbolu ile ilgili çok çeşitli yorumlar yapıldı. Türkiye Futbol Federasyonu olarak tüm bu yorumları çok dikkatlice inceleyerek, gerekli değerlendirmeyi yaptık.

  Türkiye Futbol Federasyonu özerk ve bağımsızdır. Kararlarını kendi kanunu, statüsü ve talimatları ışığında verir.

  TFF Yönetim Kurulu'nun bugün sizlerle paylaştığım kararlarında da sadece futbolun yasal dinamiklerinin etkili olduğunu bir kez daha belirtmek isterim.

  Tüm bu yaşananlar uzun süredir Spor Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı ile birlikte üzerinde çalıştığımız Sporda Şiddet Yasası'nın yeni halinin süratle Meclisimizden geçmesi ihtiyacını ortaya koymaktadır."
   
 2. Arcadia

  Arcadia olduser

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  5.662
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  Geçen sezon Bursa - Diyarbakır maçında bursa taraftarları 2 kere korner direğini söktü, Diyarbakırlılara Kürt diye tezahürat yaptı ve zerre kadar ceza almadı. Neden ? Çünkü Levent Kızıl olaya el koydu. Bu dönemde diyarbakır'ın yaptıklarına asla ağır cezalar veremezler, vermemeliler.
   
 3. Inception

  Inception rank8

  Kayıt:
  23 Ocak 2008
  Mesajlar:
  8.249
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  İyi oldu.