Fenerbahçe'deki geleceği soru işaretleriyle dolu olan Daum için Emre Belözoğlu "Eski hocamız" diye konuştu, kafalar iyice karıştı !..

Emre, ABD'de Lig TV'ye verdiği röportajda Daum için "Eski hocamız da elinden geleni yaptı" yorumunu yaparak dinleyenleri şaşkına çevirdi. Emre'nin teknik direktörlük için Aykut Kocaman'a destek vermesi de dikkat çekti. İşte Emre'nin açıklamaları...

Emre Belözoğlu o geceyi anlattı... Fenerbahçeli futbolcuların şampiyonluğu kaybettikleri Trabzonspor maçı sonrası neler hissettiklerini, anons skandalı nedeniyle yaşanan kargaşayı ve şu anki ruh hallerini Emre Belözoğlu açıkladı.

Milli takımla birlikte bulunduğu ABD'den Lig TV canlı yayınına katılarak soruları yanıtlayan tecrübeli oyuncu, çok büyük bir travma yaşadıklarını belirtti ve, "Hala içimiz acıyor" dedi

Sevinç ya da üzüntü değil nefessizlikten bayıldım

Öncelikle maçtan sonra neden bayıldığına açıklık getiren Emre, "Sevinçten ya da üzüntüden bayıldığımı yazanlar oldu, ama bunların hepsi yalandı. Ben nefes alamadığım için baygınlık geçirdim. Maçtan önce ağır ishal olmuştum. Yorgundum son dakikalara doğru. Üzerime 10-15 kişi çıkınca nefessiz kaldım ve bayıldım" dedi

Sahada iken kendimizi şampiyon zannettik]​

Stat içinde yanlış anons yapılması nedeniyle kendilerini önce şampiyon zannettiklerini söyleyen Emre, daha sonra yaşananları şöyle anlattı: "Biz saha içinde iken şampiyon olduğumuzu düşünüyorduk. İçeri girince karşımıza çok farklı bir manzara çıktı. Çok büyük bir travma yaşadık. Ne kadar profesyonel olursanız olun, içiniz acıyor. Inter'de de böyle bir travma yaşamıştık. Türkiye'de olduğumuz için yaşanan acı daha büyük oluyor. Hala devam ediyor. Ama bunu atlatacağız. Sıkıntı ne kadar büyük olursa olsun, bunu atlatmalıyız."

Daum'dan bahsederken 'Eski hocamız' dedi

Fenerbahçe'nin Christoph Daum'un yerine teknik direktör aradığı söylentilerine de değinen Emre, önce bilgisinin olmadığını söyledi, ancak Daum'dan bahsederken "Eski hocamız" ifadesini kullandı. Sarı lacivertli futbolcunun bu konudaki sözleri şöyle:

"Teknik direktör konusunda hiç bir bilgim yok. Bir tek annem, eşim ve babam ile konuşuyorum. Yorum yapmak istemiyorum. Eski hocamız da çok üzüldü, çok çalıştı. En büyük isteğim Aykut Hoca'nın (Kocaman) bizimle olması. Çok farklı bir insan. Teknik adam olarak da olabilir. Çok büyük keyif alıyoruz kendisi ile çalışmaktan."

Yukarı Alt