1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Vavien (17 Aralık 2009)


 1. exotic

  exotic rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2008
  Mesajlar:
  3.603
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  - Resim Silinmiş.


  Engin Günaydın, Binnur Kaya ve Settar Tanrıöğen’in başrollerini paylaştığı, yılın iddialı yapımlarından Vavien’in galası büyük ilgi gördü!..

  (17 Aralık 2009) Yapımcılığını İmaj’ın, yönetmenliğini Taylan Biraderler’in üstlendiği, oyuncu Engin Günaydın’ın filme uyarlanan ilk senaryosuna sahip “Vavien”in galası İstinyePark AFM Sinemaları’nda gerçekleşti. Galaya katılan sanat dünyasının değerli isimleri film hakkında beğenilerini film ekibi ile paylaştılar. Filmde başrol oyuncularının yanı sıra sevilen oyunculardan Serra Yılmaz ve İlker Aksum da rol aldılar.

  Kasabalı bir ailenin yaşadığı olayları incelikli bir dille yansıtan “Vavien”, yılın en iyi Türk filmlerinden biri olacak. Tüm oyuncuların üstün performans sergilediği film, mizahi ve dramatik unsurları başarılı bir şekilde biraraya getirerek, şaşırtıcı hikayesini son derece yalın bir dille anlatıyor.


  FİLMİN KONUSU

  Celal, karısı ve çocuğuyla mutsuz bir aile hayatı sürmektedir. Abisi Cemal’le birlikte ortak oldukları elektrik dükkanında da işler pek parlak değildir. Birçok yere borçları vardır.

  Celal ve Cemal’in tek eğlencesi Samsun’da pavyona gitmektir. Pavyonda çalışan Sibel Ceylan’a olan aşkı Celal’in başına dert açacaktır.

  Celal’in karısı Sevilay, 15 yıldır, Almanya’da yaşayan babasının gönderdiği paraları biriktirerek saklamaktadır. Celal’in bu sırrı bildiğinden habersizdir.
  Zaten mutsuz bir hayat sürmekte olan Celal, bu paranın kurtuluşu olduğunu düşünerek, bir plan yapar. Fakat Celal’i sürprizler beklemektedir…
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017