1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Vanquish


 1. Uprising

  Uprising  

  Kayıt:
  23 Kasım 2007
  Mesajlar:
  4.068
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Extrablatt/Antalya
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] Vanquish [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  Oyun Görselleri
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Oyun İnceleme
  Saf hareket! Vanquish için diyebileceğim tek şey bu. Eğer kendinizi içinde devasa robotlarla çarpışacağınız bir savaşın ortasında, üzerinizde son teknoloji, ileri takım taklavatlı Japon animelerinde rastladığımız süper bir zırhla ateşin göbeğine atmak istiyorsanız önden buyurun derim. Çünkü Vanquish, hayalinizden daha fazlasını size sunacak. Bu arada hastanede kaldığım süre boyunca PS3’lerini hiç üşenmeden bana getiren yeğenlerime buradan çok teşekkür ediyorum. Aslında " bam güm"den pek ibaret olmayan ama yine de çok eğlenceli olduğunu düşündüğüm Vanquish’in oyun içi sunduklarına gelmeden evvel hikayesine kısaca göz kırpalım. Gelecek yine gelmiş efendim. İnsan türü tavşan gibi üremiş. Böyle bir nüfus patlamasından dolayı kalabalık ülkeler enerji sıkıntısına düşmüş (Hakikaten çok yaratıcı!). ABD bu sorununa çözüm bulmak için bu sefer bir ülkeyi işgal etmek yerine güneşe yakın bir yere istasyon kurarak yeni bir enerji türü üretmeye başlamış. Ama o hain Ruslar yok mu? Yine rahat bırakmamışlar iyi Amerikalıları ve bu istasyona saldırı düzenleyip teknolojiyi ele geçirmesinler mi? Bir de utanmadan kalk, o istasyondan aldığın güçle koskoca San Francisco’yu yerle yeksan et. Üstüne bir de ültimatom yolla; ABD teslim olsun yoksa New York’un da altını üstüne getiririz diye. Ama San Francisco’yu kaybeden ABD, aptal bir cesaret örneğiyle direnmeye karar vermiş. Özel bir birlik kuran ABD, Ruslarla savaşa girerken biz de bu birlikteki askerlerden biri olan Sam Gideon’u canlandıracağız.

  Bence hikaye rezil. Şu ABD’nin sürekli işgal edilmesiyse ciddi şekilde kabak tadı verdi. Bunun yerine uzaylı istilası falan olsaydı, Vanquish daha kucaklayıcı bir oyun olurdu diye düşünüyorum. Çünkü A ülkesinin B ülkesini işgal ettiği fantastik hikayeler, bu kadar yavan öyküler üzerine kurulunca oyundan aldığınız zevk yerlerde sürünmeye başlıyor. Bünye güzel bir hikaye istiyor, 10 dakikada yazılabilecek böyle basit karalamalar değil. Oyuna gelirsek Vanquish hakkında söylenebilecek en önemli şey, yüksek temposu, yoğun çatışmaları, büyük ve renkli patlamaları. Bütün bu ateş karnavalında rahatlıkla gezinmenizi sağlayan şeyse daha çok Japon çizgi filmlerinde görmeye alıştığımız karizmatik vücut zırhımız. Yüksek korumasıyla girdiğimiz yoğun çatışmalardan en az hasarı almamızı sağlayacak kadar kuvvetli. Ayrıca dirseklere ve ayaklara takılı itici motorları sayesinde Sam’in hızını arttıran (Hani rockçıların sahnede "Power Slide" dedikleri, gitarla zeminde kayma olayı.) yerden kayarak ilerleme modu mevcut. Bu şekilde siperler arasında rahatlıkla hareket edebildiğiniz gibi bu özelliğiniz, AR modunuzla birleştiğinde ölümcül oluyorsunuz. AR modunda zaman yavaşlıyor ya da Sam’in hisleri keskinleşiyor, adını siz koyun ama kısa bir süre boyunca büyük fayda yakalıyorsunuz. Geçmenize izin vermeyen bir grup mu var, atlayın ortalarına, iticilerinizle havadayken AR modu açın ve birkaç isabetli atışla önünüzü temizleyin. Bu özelliğinizi ve iticileri sürekli kullanamıyorsunuz, o yüzden gözünüz alttaki çizelgelerde olsun. Ayrıca Sam ölüme yaklaştığında bu sefer Azrail size son bir şansla AR modu veriyor, bunu da iyi kullanın.  Sam, özel bir prototip silah kullanıyor. Bu silahın özelliği, başka bir silahın birebir kopyasına dönüşebilmesi. Dolayısıyla oyunda bulduğunuz silahları otomatik olarak çoğaltabiliyorsunuz. Gerçi Sam, çok kızdığında yumruklarını da kullanmaktan çekinmiyor. Karşınıza çıkan düşmanlarsa küçük, orta ve "patron" olarak üçe ayrılabilir. Genelde her bölümün sonunda büyük bir ağabeyle kapışıyorsunuz. İster küçük, ister büyük olsunlar, ortamdaki savaş kargaşası her yerde kendini hissettiriyor. Büyük robotlar, patlamalar, vızır vızır akan kurşunlar, inen kalkan indirme / bindirme gemileri, sizle beraber düşmanın üzerine koşan askerler falan derken bir bakmışsınız, kendinizi kaptırmışsınız. Çok fazla rakibe karşı savaşırken savaş alanında bulabileceğiniz kurulu silahların başına geçerek de ortama ölüm yağdırabiliyorsunuz.

  Vanquish’i en çok Gears of War’a benzettiğimi söylemeliyim. Ama ondan çok daha yüksek tempolu olduğu kesin. Ayrıca Vanquish, sadece siper alarak ateş edeceğiniz bir oyun olmaktan, iticiler ve AR modu ile Max Payne havası sayesinde sıyrılıyor. Oynarken kendinizi bir ABD vs Rusya savaşı ortasında bulmaktan ziyade uzaylı kötü robotlara karşı çarpışıyormuş gibi hissedeceksiniz. Hareketli oyunların konsollardaki hastasıysanız Vanquish, cebinizdeki sıcak parayı hak edecek bir oyun. Tek falsosu multiplayer desteğinin olmaması. Bunun dışında büyük patlamalar, sürekli hareket ve bitmeyen bir savaşın içinde tam gaz ilerlemek için Vanquish çok iyi bir seçim.
  Oyuncuyu mola verdirmeden içine soktuğu sıcağı sıcağına savaşla kendinizi eliniz tetikte, oraya buraya ateş ederken bulacaksınız. Sürekli ateş etmek belli bir yerden sonra sıkabilir ama kaliteli grafikleri ve güzel hazırlanmış ara demoları ile bu sıkıntıyı en aza indirecektir.​

  Oyun Video

  Sistem Gereksinimleri
  -​
  [​IMG] Special thx to Extraloob.Com :kalp:


  - Resim Silinmiş.​

  [​IMG]
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017