Xperyon

Bilgiliyim
tenpanter demiş ki:
HaMulo demiş ki:
3. Dünya savasi ülkeler/dinler arasında değil
firavun soyu (ingiltere kraliyet ailesinin geçmişini araştırın) ile peygamberimizin soyu (Mehdi, 12.Imam)arasında olacaktır.ben böyle biliyorum
şş bak bunu ilk defa görüyorum summer5:

peygamber efendimiz (s.a.v.) 1400 sene önce bakın ne söylüyor. Ortada ne illuminati var ne mason var.

“Hiçbir peygamberin ümmetine deccâl hakkında söylemediği bir şeyi size haber vereyim mi? Onun bir gözü kördür.''
Bro işte deccal'de kendine ümmet bulucak,nasılmı ol dicek olucak yapmur yağdırcak birtakım kerametleri olucak ve buna inanıcaklar en başta yahudi olmak üzere,bizim müslümanlardanda kanıp saf değiştiricek olanlar olucak,Mesih müslümanları kenetleyip deccal'e karşı büyük bir savaş başlatıcaz ve Hz.İsa'nında gökten inmesi gerçekleşicek..

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Cyber-Warrior demiş ki:
Macro demiş ki:
Bilimsel bir konu daha dine bağlandı, metafiziksel efsanevi akıldışı bir hal aldı. ALLAH sonumuzu hayır etsin
Bu arada söylemem gerekirse Dünyadaki herşey Din'e bağlıdır..
Ne yazık ki gerçek böyle.. En ufağından insanlar dinlerine göre yargılanıyorlar dünyada. Amerika'ya Türkiyeden bir Müslüman ve bir Hristiyan gideceğinde Hristiyan sallanarak geçerken Müslüman donuna kadar aranır..

Dini herşeyden soyutlama çabanız niye? Tabiki dinle alakalıdır herşey.

Deprem olduktan sonra hernedense bu cihazlar gündeme gelir,neden depremden önce gündeme gelmezki, uyarı sistemi hikaye, işin aslı sağlam bina yapmak,buda ülkede ekonomik şartlarda malesef zor,işte bu zor olayı olursa biz daha çok depremler görürüz.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
UnDeFeateD demiş ki:
Soyutlamaya calısan kim? Depremin din ile ne alakası var? Ben yapılan ayrımcılıktan söz ederken nasıl cıkardın bunu? :beer:

Wax Whine demiş ki:
UnDeFeateD demiş ki:
Soyutlamaya calısan kim? Depremin din ile ne alakası var? Ben yapılan ayrımcılıktan söz ederken nasıl cıkardın bunu? :beer:
Sana yazmadımki bunu:) Ben sana katılıyorum..

İlmide bilmide Rab yarattı, reel ve düşünce olan herşeyi Allah yarattı. O istese başka türlü yaratırdır belkide yarattığı evrende metafizik diye bir sistem bile olamazdı. O isterse hava soluyarak yaşarız, isterse başka bir element yaratır onla yaşarız. Onun mükemmel yaratışına bağlı olarak türettiğiniz ilmi bilmi biz yarattık diyemezsiniz! Ve Atamızın sözünü kullanarak gaflete düşüyorsun... Dini söylemlerle, hadislerle atasözleri bir değildir.

Ayrıca Atamızın sözünün anlamınıda yanlış anlamışsın. "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir demek" "hayatta en doğru yol gösterici ilimdir" demektir. İlim sana Rab'bı işaret etmiyorsa senin bakış açında bi yamukluk vardır. Sen dünyanın 4te 3ünün neden sudan yaratıldığını, karalarında 4te 3ünün yine ağır metallerden yaratıldığını hiç araştırdın mı? Rab böyle yaratmasa idi ilk atom bomasıyla parçalanan atomlar yelpaze şeklinde çoğalarakbütün dünyanın saniyeler içinde yok olmasına neden olurdu.
Bunların rastlantı olduğunu düşünüyosan sözüm yok zaten evrim teorisi çürütmeye niyetim yok şuanda..

Yukarı Alt