- Resim Silinmiş.​
Yönetmen Bryan Singer
Senaryo Christopher McQuarrie, Nathan Alexander
Oyuncular Tom Cruise, Kenneth Branagh, Bill Nighy, Tom Wilkinson, Carice van Houten
Filmin Türü Tarih, Savaş
Orijinal Adı Valkyrie
Yapımcı Firma United Artists
Yapım Yılı 2008
Yapım Ülkesi ABD, Almanya
Orijinal Dili İngilizce, Almanca
Filmin Süresi 121 dakika
Resmi Sitesi http://valkyrie.unitedartists.com/
Dağıtıcı Firma Tiglon Film
Vizyon Tarihi 30.01.2009

Filmin Konusu
.
Gerçek bir hikâyeden uyarlama olan Operasyon: Valkyrie'de Tom Cruise, onuruna düşkün bir asker olan Colonel Stauffenberg rolünde. Olağan Şüpheliler ve X-Men'in yönetmeni Bryan Singer'ın bu yeni filminde, ülkesine aşık olan Colonel, 2. Dünya Savaşı sırasında Hitler'in yaptıklarını desteklemese de tüm bunlara tanık olmak zorunda kalmıştır ve Avrupa ya da Almanya yokolmanın eşiğine gelmeden birinin Hitler'i durdurmasını dilemektedir. Bunun gerçekleşmeyeceğini görmesiyle kendisi öne atılmaya karar verir ve Hitler karşıtı sivil bir grup olan Alman Direniş örgütüne katılır. Hitler'e duyduğu nefret ve ülkesine olan sevgisiyle, eşi ile çocuğunun hayatı pahasına da olsa Hitler'i bizzat öldürmek üzere harekete geçer...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
İzledim :P ama en çok tad aldığım film Mel Gibson un oynadığı Özgürlük filmiydi eski bi film seyrettinmi ?

cam rip ini indirdim fakat uyumlu altyazisini bulamadigim icin henüz izliyemedim 2. dünya savaşı konulu filimleri çok severim :D

Yukarı Alt