1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Vali'ye göre çağdaş uygarlık saçma


 1. Prophecy

  Prophecy rank8

  Kayıt:
  28 Ocak 2009
  Mesajlar:
  2.782
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ordu'da camilerdeki pisuarların kaldırılması için talimat veren Vali Ali Kaban, bu kez de çağdaş uygarlığı 'saçma' şeklinde niteledi ve çalışmalarda 'tekdirle uslanmayanın hakkı kötektir' mantığını benimsediklerini ifade etti.

  Geçen hafta 'hijyen ve dinen' uygun olmadığı gerekçesiyle camilerdeki pisuarların kaldırılması talimatını veren Ordu Valisi Ali Kaban, tayinleri çıkan vali yardımcıları ve kaymakamlar için 3 Ağustos'ta düzenlenen yemekte yaptığı konuşma ile dikkatleri birkez daha üzerine çekti.

  Kaban’ın konuşma metni Ordu Valiliği’nin internet sitesinde yer aldı.

  Kaban konuşmasında, "Mülki idare amirinin, gittiği yerin şartlarına uygun olarak, hayatın gerisinde kalmaması için elinden geleni yapması gerekir. Çağdaş uygarlık gibi saçma sapan kavramları söylemeyeceğim. Hayatın gerisinde kalmaması için maddi manevi, ekonomik, teknik, eğitim her şey dahil elinden geleni yapmış bir idaredir. Yüzyıllardır bu gelenek bir şekilde devam etmiştir ve sizler devam ettireceksiniz" dedi.

  Ordu Valisi, benimsedikleri çalışma yöntemini ise şöyle tanımladı:

  "Şu an burada görev yaparak Ordu vilayetine hizmet etmiş ve şu anda da gitmeye hazırlanan arkadaşlarımız, benim çalışma sürem içerisinde hakikaten gayretli olduğunu, akıllı ve nerede nasıl davranması gerektiğini bilen idareciler olduğunu gördüğüm arkadaşlarım. Tabi herkes aynı olmuyor. Çok şükür ki aramızda öyle kimse yok. Çıkmaz mı? Çıkıyor tabi. O klasik kaide gereğince 'nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir' kaidesini uyguluyoruz."dedi.​