tamam atalarımız osmanlıydı.
FAKAT ŞUAN SALTANATLA DEĞİL CUMHURİYETLE YÖNETİLİYORUZ.
ve kendi adıma konuşmak gerekirse ben ümmetçi değilim.
elin arabına güvenmem.müslüman olması birşeyi değiştirmez.
ben ne sagcıyım ne de solcuyum.
ben ATA'nın ilkelerini yaşatmakla mükellef bir Kemalist'im.
onun bize emanet ettigi bu cumhuriyeti korumak benim yegane görevim.

osmanlının yükselme devri ihtişamlı olabilir fakat Mustafa Kemal yapmak istedigi ve başardıgı şey laik ve demokratik sisteme geçmekti.
çok şükür bunu başardı.biz de bayragı nasıl devraldıysak öyle bırakacagız öteki nesillere.
bu böyle biline !

XianHun demiş ki:
Biz Müslüman Ülkeyiz zamanında bu toprakları Cumhuriyet için deil islam yolunda aldık

biz Fransa kralını kurtarınca adamlar sokakta cırıl cıplak dans edip sevişirken Kanuni Ne demiş

'Ben ki sultanlar sultanı, hakanlar hakanı, hükümdarlara taç
veren, Allah'ın yeryüzündeki gölgesi, Akdeniz'in ve Karadeniz'in ve
Rumeli'nin ve Anadolu'nun ve Azerbaycan'ın ve Şam'ın ve Halep'in ve Mısır'ın ve Mekke ve Medine'nin ve Kudüs'ün ve bütün Arap diyarının ve Yemen'in ve nice memleketlerin sultanı ve padişahı Sultan Bayezid Han oğlu,Sultan Selim Han oğlu Sultan Süleyman Han'ım.

Sen ki Fransa vilayetinin Kralı Fransuva'sın.

Sefirimden aldığım rapora göre, memleketinizde dans namı altında kadın erkek birbirine sarılmak suretiyle alameleinnas icra-i luğbiyat yapılmakta olduğu mesmu-u şahanem olmuştur.

Hemhudut olmaklığımız dolayısıyle, iş bu rezaletin memleketime de sirayeti ihtimali müvacehesinde Name-i Hümayunum yedinize vusülünden itibaren derhal son verilmediği takdirde, bizzat Orduyu Hümayunumla gelip men'e muktedirim!..
artik cumhuriyet war biz seni iran a alalim daha rht yasarsin orda ne isin war turkiyede seriat ariosan

2easy4me demiş ki:

osmanlının yükselme devri ihtişamlı olabilir fakat Mustafa Kemal yapmak istedigi ve başardıgı şey laik ve demokratik sisteme geçmekti.
çok şükür bunu başardı.biz de bayragı nasıl devraldıysak öyle bırakacagız öteki nesillere.
bu böyle biline !
Ayenen katılıyorum.

addIcFb

Aileden
volki demiş ki:
2easy4me demiş ki:

bu böyle biline !
Ayenen katılıyorum.
Ama Siz Allah'ın Buyurduğu Gibi Deilde Mustafa Kemalin Dediği Gibi Yaşıosunuz Tamam Ona Ne Kadar Teşekkkür Etsek Azdır ama Ama Biz Müslümanız Kur'an-da Ne Yazıorsa Öle Yaşamak Zorundayız Allahın Getirdiği Hükümleri Kaldırıpda Yenı Kurallar Koymamalıyız..."ben ATA'nın ilkelerini yaşatmakla mükellef bir Kemalist'im.
"Tamam Burda Haklı Olabilirsin Ama İsteyen İstediği Gibi Olsun

isibabaa demiş ki:
volki demiş ki:
2easy4me demiş ki:

bu böyle biline !
Ayenen katılıyorum.
Ama Siz Allah'ın Buyurduğu Gibi Deilde Mustafa Kemalin Dediği Gibi Yaşıosunuz Tamam Ona Ne Kadar Teşekkkür Etsek Azdır ama Ama Biz Müslümanız Kur'an-da Ne Yazıorsa Öle Yaşamak Zorundayız Allahın Getirdiği Hükümleri Kaldırıpda Yenı Kurallar Koymamalıyız..."ben ATA'nın ilkelerini yaşatmakla mükellef bir Kemalist'im.
Ulu Önderin herhangi bir dinsizliği var mı?
Yoksa memleketi ingilize satan damat ferit mi müslüman?

addIcFb

Aileden
volki demiş ki:
isibabaa demiş ki:
volki demiş ki:
Ayenen katılıyorum.
Ulu Önderin herhangi bir dinsizliği var mı?
Yoksa memleketi ingilize satan damat ferit mi müslüman?
Dinsizliği Var demedim :idea: Sen Öle Yaşamak İStiosan Öle ben Böleysem Böle Tammmı bunu Dedim..Beni Yanlış anlamayın Ama Kur'an-da Başar Örtüsü Var Dior Hani Nie Engelliorlar Aslında Bunların Mini Eteği Engellemesi Lazım Çünkü Burası Müslüman Ülke Ama O Kısıtlanmıorsa Başörtü Hiç Kısıtlanmamalı Bu ADamlar Burda Başörtüsünü Kaldırırsa Öbür Dünyada Allah'a Nasıl Hesap Vercezz..Bunları Düşündünmü BEnce : Gazetede Şunu Demek İstemiş O Varsa Başörtüsü de olmalıııııııı..

http://www.youtube.com/watch?v=yWSB7DetzzM

Alın size beyin kıyama işini iyi bilen bir insan.

Videoya cevap : Yılbaşı için bir şey sölenmiyor ama konu bizim bayramımız olunca yasaklanmayı savunuyorsan eğer laikliği sen başka taraftan anlıyorsun.Şükürler olsunki bu tür insanların sayısı 100bin lerde.

beyler hiç gocunmayın şuraya yazı yazanların kendisi değilsede mutlaka anası babası şu anda var olan iktidara oy vermişlerdir....o zaman neden ağlanıyorsunuzki bu cesaret %47 lerin cesaretidir... daha başımıza ne çoraplar örülecek...cumhuriyetle birlikte kurulan ve başında ne kadar MİLLi kelimesi olan kurum varsa sattılar özelliklede en çok kar edenleri zarar edenlere gelince dağıtıp yok ettiler...pazarlamacı ve MİLLİ kelimesine karşı olan bu zihniyet...kendisine karşı olan bir cem uzanı eritirken yardakcısı yeni yayın kuruluşları peydahladı....ağlamayın "sen ne isen seni idare edende aynıdır ..yani senin aynan karşındaki"

2easy4me demiş ki:
sana göre 70 milyonun 70 i de bu ülke için çalışıyor he ?
sana göre dtp ye oy verenle bu ülke için çalışıyor he ?
sana göre doguda askerimize kurşun sıkanlar da bu ülke için çalışıyor he ?
sana göre dogmamış yetimin hakkını yiyen kişiler de bu ülke için çalışıyor değil mi ?

evet sanırım öyle.
arkadaşın gönderdigi reklam filmini izlersen sanırım biraz anlayacaksın.
tekrar söylüyorum aysun kayacı isimli zat bu sitedeki bazı kişilerden daha akıllı !

bu ülkenin vatandaşına cahil diyemezsin demişsin.
üniversite mezunlarının oranı yüzde 3.
ilkokul mezunlarının oranı yüzde 51.
okur-yazar oranı 15 in altında.

ŞİMDİ SÖYLE BAKALIM HALKIMIN ÇOGU CAHİL Mİ DEĞİL Mİ ?

boşverin siz.bence en az 3 çocuk dogurun ki bu eyyamcılık artsın.
bu işsizlik içinde hepsi kavrulup kül olsun.
gasp,cinayet,tecavüz oranları artsın.
ilk bastan söylüyorum sen kendını çok bilgili sanıyorsun ama bence hiç bir şey bilmiyorsun sen düşün bir ülkenin harf inikilabını degiştir Milletin %99'u okuma-yazma bilmemesi normal değil mi ülkede hersery adeletsiz dtpye oy verenler demişsin evet onlar pkk neden pkkyı tutuyorlar diye hiç düşündün mü doguda olan insan bakıyor okul yok aş yok iş yok bakıyor bulgarıstandan gelen ınsanlara devlet ev verıyor iş olanagı saglıyor dogudan gelen ınsan ıstanbul bursada askerlık yapınca bakıyor yollar asfatlı elektırık var herseylerı var sonra memlektıne gıdınce devlete karsı isyan ediyor ve bazı dıs gücler yüzünden gidiyor dtp=pkk oluyor...

RollsRoyce demiş ki:
2easy4me demiş ki:
sana göre 70 milyonun 70 i de bu ülke için çalışıyor he ?
sana göre dtp ye oy verenle bu ülke için çalışıyor he ?
sana göre doguda askerimize kurşun sıkanlar da bu ülke için çalışıyor he ?
sana göre dogmamış yetimin hakkını yiyen kişiler de bu ülke için çalışıyor değil mi ?

evet sanırım öyle.
arkadaşın gönderdigi reklam filmini izlersen sanırım biraz anlayacaksın.
tekrar söylüyorum aysun kayacı isimli zat bu sitedeki bazı kişilerden daha akıllı !

bu ülkenin vatandaşına cahil diyemezsin demişsin.
üniversite mezunlarının oranı yüzde 3.
ilkokul mezunlarının oranı yüzde 51.
okur-yazar oranı 15 in altında.

ŞİMDİ SÖYLE BAKALIM HALKIMIN ÇOGU CAHİL Mİ DEĞİL Mİ ?

boşverin siz.bence en az 3 çocuk dogurun ki bu eyyamcılık artsın.
bu işsizlik içinde hepsi kavrulup kül olsun.
gasp,cinayet,tecavüz oranları artsın.
ilk bastan söylüyorum sen kendını çok bilgili sanıyorsun ama bence hiç bir şey bilmiyorsun sen düşün bir ülkenin harf inikilabını degiştir Milletin %99'u okuma-yazma bilmemesi normal değil mi ülkede hersery adeletsiz dtpye oy verenler demişsin evet onlar pkk neden pkkyı tutuyorlar diye hiç düşündün mü doguda olan insan bakıyor okul yok aş yok iş yok bakıyor bulgarıstandan gelen ınsanlara devlet ev verıyor iş olanagı saglıyor dogudan gelen ınsan ıstanbul bursada askerlık yapınca bakıyor yollar asfatlı elektırık var herseylerı var sonra memlektıne gıdınce devlete karsı isyan ediyor ve bazı dıs gücler yüzünden gidiyor dtp=pkk oluyor...

HEPİMİZİN PROBLEMLERİ VAR.
GEÇİM SIKINTISI HEPİMİZİN ORTAK DERDİ.
AÇLIK SINIRI 700 YTL
YOKSULLUK SINIRI 2 BİN YTL.
ASGARİ ÜCRET NE KADAR HABERİN VAR MI ?
AÇLIK SINIRININ YAKININDA BİLE DEĞİL.
NE YANİ SENİN DEDİGİNE GÖRE PROBLEMİ OLAN HERKES PKK YA MI KATILSIN ?

arkadaşım boş konuşuyorsun.
karadenizde de ulaşım kötü tarım dışında elverişli hiçbir ekonomik durumları yok.
adamlar pkk gibi saçma sapan bir örgüt kurmaya çalışmıyor.

şimdi sana bazı sorular sorayım.

doguya gönderilen ögretmenlerin kaçı öldürülüyor haberin var mı ?
dogudaki şerefsiz agların istegi üzerine kaç okul yıkılıyor haberin var mı ?
kaç kızımız genç yaşta evlendiriliyor + mal olarak görülüp başlık parasıyla satılıyor haberin var mı ?
töre cinayetlerinden haberin var mı ?

yani diyecegim dogunun kaderi yüz yıl öncesinden belirlenmiş.
yabancı devletler tarafından..
ordaki kişiler dogunun kalkınmasına engel oluyor emin ol.

son olarak ;

SEN EGER ADAMSAN ÜLKEN PAHASINA ÖLÜMÜ GÖZE ALIYORSAN ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN PKK GİBİ BİR ÖRGÜTE KATILAMAZSIN.
ANCA SENİN KANIN BOZUKSA VEYA VATAN SEVGİSİNDEN YOKSUNSAN BÖYLE İŞLERE İHTİYAÇ DUYARSIN.
İSTANBULDA DA DOGUDAKİ AİLELERE BENZER AİLELER VAR.
ADAMLARIN YİYECEK EKMEGİ YOK.AMA PKK YA KATILMIYOR DEĞİL Mİ?

XianHun demiş ki:
Arkadaşim Benim demek istediğim o deil avrupalılar artık bizi kendilerine benzetmeye çalişiolar

http://www.youtube.com/watch?v=WSXGb8D__TQ

al bunu bi izle kadın rektörler

kadın cıkmıs Ezan dan şikayetçi oldugunu sölüyor

bu nasıl objektif yayıncılık ?
kesin stv yada flash yada benzeri çapulcu bir kanaldan alınma..
böyle yanlı videolar göndererek düşüncelerini bize empoze edemezsin aklında bulunsun.

Konuyu okudum 1-2 şeyde ben yazmak isterim..
Bi defa biz onca toprağı cumhuriyet değil islam yolunda aldık diyen arkadaş..Tarih bilgin var mı?Git biraz oku bakalım 16. yy da nerede cumhuriyet vardı?Nerede milliyetçilik vardı? Biraz bilipte yazsan hadi neyse..

Aysun Kayacı ne kadar akıllıdır bilemem ama gerçekten çok güzel konuştu tabi anlayana...Gazetede çarpıtılıp söylenenleri değili,ağzından çıkan söze göre yorumlayın..

Atatürke dinsiz vb. diyenler zaten hiç konuşmasın tarih hakkında Osmanlı padişahları hakkında en ufak 1 bilgisi yoktur..

face2face sende sakin ol hacım.Geçen acc. bu yüzden gitmişti yanlış hatırlamıyorsam.

Rusya/(D)İngiltere/Fransa takılıyoruz işte.. xD
Espio demiş ki:
Lütfen herkes ithamlarında daha sakin olsun ve siyasi tartışmaya dönüştürmeyelim olayı.

Ancak eğer birisi 7-13 yaşındaki çocukların cinsellik ögesi olduğunu düşünüp ,bunu müslümanlığa yorup sonrada ülkenin %40 ının böyle düşündüğünü söylerse sadece komik duruma düşer.

Vakit Gazetesinin Yaptığı Bi Saçmalık.. Müslümanlıkla Hiçbir Alakası Bile Yok..

Aysun Kayacının Yaptığı Aptallık Gibi Buda Saçma Bir Örnekten Başka Birşey Deil..

ßöle bişe buldum paylaşayim istedim yoruma gerek yok anlatmış zaten
neyzen tevfik

Ne ararsın tanrı ile aramda,
Sen kimsinki orucumu sorarsın?
Hakikaten gözün yoksa haramda,
Başı açığa neden türban sorarsın?
Rakı, şarap içiyorsam sana ne,
Yoksa sana bir zararı içerim
İkimizde gelsek kıldan köprüye
Ben dürüstsem sarhoşkende geçerim.
Esir iken mümkünmüdür ibadet
Yatıp kalkıp Atatürk`e dua et...
Senin gibi dürzülerin yüzünden
Dininden de soğuyacak bu millet.
İşgaldeki hali sakın unutma
Atatürk`e dil uzatma sebepsiz
Sen anandan yine çıkardın amma
Baban kimdi bilemezdin serefsiz

Neyzen Tevfik

HİÇ KİMSE M.K ATATÜRK Olamaz yanlızca onun izinden
Herkezin Okumasını İstiyorum

Yeter sinirden pc yi parçalıyacam nerdeyse bu nasıl bir zihniyettir yha adam bana bu gazetede yapılanları savunuyor böyle birşey görmedim hayatımda arkadaşlar siz oturun sakin sessiz bir odada şu söylediklerinizi düşünün !!! Rica ediyorum düşünün !! Ya hiç birşey yapamıyorsanız kendi annenizi düşünün kendi kız kardeşinizi birinin sizin kardşeinizie veya annenize bakarak tahrik olduğunu düşünün ! ayıp yani ciddiyim utanıyorum milletimden utanıyorum bırakın avrupa birliğini falan ya sokaktan geçen kadının namusu senin namusun böyle bakın olaya yazık yani yazık bişey demiyorum VE AKLINIZDAN ŞUNU ÇIKARMAYIN : Ben diğnimi çok iyi biliyorum ve ben tam bir Mustafa Kemal ATATÜRK hayranıyım ve onun izinden gitmeye çalışıyorum

FARKINDAYSANIZ ONUN GİBİ OLMAYA ÇALIŞIYORUM DEMEDİM Çünkü Kimse MUSTAFA KEMAL olamaz Sadece ONUN İZİNDEN GİDEBİLİR . Ve M.K ATATÜRK e dinsiz diyenleride ayıplıyorum ve sadece şunu söylüyorum savaşdan sonra insanlar dinini bilsin diye tek tek herkeze para almadan kapı kapı dolaştırarak dağıtmışdır ki nedeni yobazların söylediklerine inanmasınlar dinlerini bilsinler diye arkadaşlar gözünüzü açın bulunduğumuz konumu değerlendirin

Eğer beni anladıysanız ne mutlu bana içimden geçenlere şuraya sığdırmaya çalışdım ...

Yukarı Alt