1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Uzayda hayat var, peki neden gelmiyorlar?


 1. StarkDrache

  StarkDrache Bilgiliyim

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.958
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Kuzey Yarım Küre
  Discovery’nin ABD’li komutanı Mark Kelly, uzaylıların Dünya’yı ziyaret etmemesinin basit bir sebebi olduğunu açıkladı. Kelly’ye göre sebep “geliş zorluğu”.

  Discovery uzay mekiğinin ABD’li komutanı Mark Kelly, Discovery mürettebatı ile geldiği Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlediği basın toplantısında, “Geçmişte Mars’ta hayat olabileceğine ilişkin kanıt görmüştük, dolayısıyla bütün evrende hayat olması muhtemel” dedi.

  Uzaylıların dünyayı ziyaret etmemesinin basit bir sebebinin bulunduğunu, yolculuğun zor olduğunu belirten Kelly, “Deneyimlerimizden uzayda yolculuk çok zor ve ben uzaylıların dünyayı ziyaret etmediğini düşünüyorum” dedi.

  Astronot Kelly’nin söz ettiği başka canlıların Dünya’ya “geliş zorluğu”, şundan kaynaklanıyor:

  Gözlenen evrende 100 milyar gökada bulunuyor.

  Bizim eliptik Samanyolu gök adamızın (galaksi) uzun çapı 110 bin ışık yılı, kısa yarıçapı ise 60 bin ışık yılı. 1 ışık yılı kabaca 9,5 trilyon kilometre.


  Kelly’nin konuyla ilgili yorumları, Japonların uzaylılar ve UFO’lar hakkındaki hararetli tartışmalarına eklenmiş oldu. Japon politikacılar, geçen yıl bir muhalefet milletvekilinin konuyu parlamentoya taşımasının ardından uçan dairelerin varlığını tartışmıştı. Kabine Sekreteri Nobutaka Maçimura, UFO’ların varlığına inandığını belirtirken, Başbakan Yasuo Fukuda, bu henüz doğrulanmadığı için daha ihtiyatlı olduğunu söylemişti.  Şahsi Yorumum ; Kesinlikle Var Olduğuna İnanıyorum. Sonuçta Koskoca Evrende Düşünebilen Tek Canlıların Biz Olmadığına Yüce Allah'ın Bizim Gibi Bazı Canlılarıda Yarattıgına İnanmaktayım.