Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
Okullarda Anadolu dilleri öğretilmezken batı dillerinin öğretilmesidir.

Ülkemizde batı dilleri eğitim, kültür ve iletişim dili olarak teşvik edilirken halkımızın anadillerinin üstünün örtülmesi utancından kurtulunmalıdır.

Siyasal partiler Türkçe dışındaki ülke dillerinde çalışma yürütebilmelidir. Aslında siyasal partilerin belgelerini batı dillerine çevirmeleri, bu dillerde yayın yapmaları, görüşlerini açıklamaları ve iletmelerinde herhangi bir kısıtlama yoktur. Hal böyleyken kendi halkımızın konuştuğu dillerin siyasetin dışına itilmesi utanç vericidir.

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
İstanbul'da en düşük kira 350-400'lerde, varoşlarda bile. Bu durumda 577 lira maaş alan kişinin 177 lira ile yaşamaya zorlandığı açıktır. Bu ücret ile 4 kişinin değil 1 kişinin bile geçinmesini beklemek utanç vericidir.

Macro demiş ki:
İstanbul'da en düşük kira 350-400'lerde, varoşlarda bile. Bu durumda 577 lira maaş alan kişinin 177 lira ile yaşamaya zorlandığı açıktır. Bu ücret ile 4 kişinin değil 1 kişinin bile geçinmesini beklemek utanç vericidir.
Birde bunun üzerine iktidar partisinin her öğünde 1 simit - 1 çay hesaplamasıyla geçinilebilir demesi ayrı bir utanç verici durum.

Yukie

Bknz. Türkiye'deki işsizlik oranı
Bknz. Türkiye'de geçim
Bknz. Türkiye'de haciz yemiş aile oranları
Bknz. Türkiye'de suç işleyen genç sayısı
Bknz. Türkiye'deki ihalat/ihracaat oranları
Bknz. Türkiye'deki yerli ürün kullanma oranları
Bknz. Türkiye'deki okuma-yazma bilmeyen kişi sayısı
Bknz. Türkiye'de trafik kazası oranları
Bknz. Her yıl yapılan Ülke geneli vergi zamları oranı
Bknz. Hiçbir sosyal güvencesi olmayan insan sayısı
Bknz. Türkiye ile yabancı devletler arasındaki eğitim sistemi (Extra Bknz. üniversitelere giriş sınavları)
Bknz. Türkiye'deki Laik-Yönetim Sistemi (Extra Bknz. Başörtüsü yasağı)

Yukarı Alt