1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Usame Bin Laden Böyle Öldü


 1. Anonymous

  Anonymous Guest


  [​IMG]


  "Onu Aldık"

  Usame Bin Ladin’in öldürüldüğüne dair Başkan Obama’ya ilk haber Navy Seal timinden şifreli bir mesajla geldi: Geronimo-E KIA

  [​IMG]

  El Kaide lideri Usame Bin Ladin, dün ABD tarafından düzenlenen operasyonla öldürüldü. Pakistan'da gerçekleşen operasyonu ABD Başkanı Barack Obama, ABD Dışişleri Başkanı Hillary Clinton ve CIA ekipleri izledi.

  Geronimo Blackhawk helikopterleriyle operasyona katılan 2 timin Abbotabad’ta yaptığı ve dünyanın en çok aranan adamı Usame Bin Ladin'in ölü veya diri ele geçirilmesi için yapılan operasyonun adıydı.

  İlk cesaret verici haber, saldırının başlangıcında operasyonun Bin Ladin’in bulunduğu eve yapıldığının onaylanması ile geldi. Geronimo mesajı geldiğinde Bin Ladin’in operasyonun yapıldığı evde olup olmadığından emin olmayan Washington bu mesajla rahatlamıştı.

  40 dakika sonra bir diğer şifreli mesaj Obama yönetimini sevince boğmuştu: Geronimo-E KIA ; E düşmanla temas kurulduğunu KIA ise operasyon sırasında öldürüldüğünü ifade ediyordu.

  [​IMG]

  Bir kadını kendine siper eden Bin Ladin kafasından ve göğsünden vurularak öldürülmüştü. Kadının Bin Ladin'in eşlerinden biri olduğu iddia edilirken bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

  Seal timlerinin mesajları yine de 11 Eylül ve birçok terör saldırısının yaratıcısının öldüğünün kanıtı değildi. Yapılan DNA testiyle ABD yıllar süren insan avının sona erdiği ortaya çıkmıştı. Ölen Usame Bin Ladin’di...

  Başkan Obama Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın da dahil olduğu kurmayları ile operasyon sonrasında görüntüleri izlerken ağzından şu sözcükler döküldü: “Onu aldık.”

  [​IMG]