1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

US F1 aradığı desteği buldu


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  US F1 aradığı desteği buldu
  İlk Amerikalı takım olarak Formula 1'e girmeye hazırlanan US F1, Youtube'un kurucularından Chad Hurley ile anlaşma sağladı.

  [​IMG]

  Formula 1'in yeni takımlarından US F1 sonunda aradığı maddi desteği buldu. Popüler video paylaşım sitesi Youtube'un kurucularından Chad Hurley, US F1 takımının ana yatırımcısı olmaya hazırlanıyor.
  2010 sezonundan itibaren Formula 1’de mücadele edecek Charlotte merkezli takımdan yapılan açıklamada, aynı zamanda Youtube’un CEO’su da olan Hurley’in takıma yatırım yapacağı belirtildi. Açıklamada, Hurley’in takıma sağlayacağı maddi desteğin yanısıra, kurumsal gelişim ve medya planlaması konusunda da büyük katkılarının olacağı ifade edildi.
  40 yılı aşkın bir süredir Formula 1’de yer alacak ilk Amerikan takımının yatırımcısı olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Chad Hurley, US F1’nın Formula 1’de kalıcı olması için elinden geleni yapacağını sözlerine ekledi.
  2005 yılında iki arkadaşı ile birlikte kurduğu Youtube’u kısa sürede en popüler internet sitelerinden biri haline getiren Hurley, sitenin 2006’da 1.65 milyar dolara Google’a satılmasının ardından Amerika’nın en başarılı işadamları arasında anılmaya başlanmıştı.​