Life dergisi fotoğrafçısı Alfred Eisenstadt'ın savaştan dönen ABD'li denizciyle hemşire kızın öpüşmesini ölümsüzleştiren karesi, 65 yıl sonra New York'un ünlü Times Meydanı'nda tekrarlandı.

Meydanda toplanan, yüzlerce çift, 'Ünlü Öpüşme' yada 'Koşulsuz Teslimiyet' olarak bilinen fotoğraftan esinlerek yapılan dev boyutlardaki heykel önünde, 'barış için' öpüştü.

Sabah saatlerinde New York'un dünyaca ünlü Times Meydan'ında toplanan kadınlı erkekli, yüzlerce çift, İkinci Dünya Savaşı'nın sona erdiğinin simgesi haline gelen fotoğraf karesinde olduğu gibi, birbirleriyle öpüştü. Erkeklerin başlarında beyaz denizci şapkaları, kadınların ellerinde kırmızı gül bulunduğu kalabalık, kentin en yoğun yerlerinden biri olan Times Meydan'ında, birbirlerine sevgi sözcükleri yağdırıp, savaşsız, barış dolu bir dünya dileğinde bulunduktan sonra, birbirlerini doyasıya öptü.

Fotoğraf sanatçısı Alfred Eisenstaedt tarafından Ağustos 1945'te çekilen, İkinci Dünya Savaşının en çok hatırlanan 'Ünlü Öpüşme' adlı fotoğrafında yeralan hemşire Edith Shain, geçtiğimiz haizran ayında, 92 yaşında yaşamını yitirmişti.

Savaşmayın Sevişin :P

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
harbiden bu faaliyette orada olmak lazımdı EXL Yönetim kadrosu bir binanın dibine dizilmişler fotoğrafçı düdüğü öttürüyor biz kediler gibi tuttuğumuz hatunu öpüyoruz ayağını o denizci hatunu gibi yapamıyorlarsa hemen bir başkasına herhalde 1000 tane öperdim :P

extraloob demiş ki:
harbiden bu faaliyette orada olmak lazımdı EXL Yönetim kadrosu bir binanın dibine dizilmişler fotoğrafçı düdüğü öttürüyor biz kediler gibi tuttuğumuz hatunu öpüyoruz ayağını o denizci hatunu gibi yapamıyorlarsa hemen bir başkasına herhalde 1000 tane öperdim :P
abi cok guzel hayal kuruyorsun off hayaller gercek olsa 5 dk lik :P

Ben haberde izledim kızla kız da öpüşüyordu lezbiyen işi :lol:

P.S : Bence ordaki öpüşenlerin çoğu birbirlerini tanımıyorlardır summer6:

Whisk demiş ki:
Ben haberde izledim kızla kız da öpüşüyordu lezbiyen işi :lol:

P.S : Bence ordaki öpüşenlerin çoğu birbirlerini tanımıyorlardır summer6:
New York :rolleyes1: :headbang:

p.s: bir daha böyle etkinlik olursa önceden organize olup hep beraber gidelim :twisted: :P

Yukarı Alt