1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Ünlü İtalyan Tenor Luciano Pavarotti Ş.Urfa da :D:D


 1. DragStar

  DragStar Öğretiyorum

  Kayıt:
  5 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  658
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bilinmeyen Bir Denklemin içinde

  Muhammet Taşçılar / Şanlıurfa  Gündüz bakkal dükkanı işleten akşam ise koyunlarına çobanlık yapan Yasin Hamurlu sesini duyan herkesi etkiliyor.

  12 yıl önce amcasının arabasından aldığı Pavorotti’nin kasetinin ilgisini çektiğini dile getiren Hamurlu “Bende bunu dinleyince, sesimin ona benzediğini anladım. Kaseti 3-5 günde ezberledim. Askerde söylerken komutanım duydu bu sesin benden çıktığına inanmadı üstümü aramaya başladı. Bu sesi kimse benden beklemiyor söyleyince kulaklarına inanamıyorlar.” dedi.
  Hiçbir eğitim almadığını ve tek isteğinin Pavorotti’yi görmek istediğini aktaran Yasin Hamurlu “Pavorotti ölünce bana başsağlığına gelenler bile oldu. Şimdi ise mezarına gitmek mezarı başında dua etmek istiyorum.” diye konuştu.

  Dükkana gelenlere ünlü tenorün eserlerini okuyan Hamurlu akşam koyunlarını toplarken de Pavorotti repertuvarından eserlerini açık havada seslendiriyor.

  Dinleyenleri hayran bırakan Urfalı Pavorotti işyerine gelen müşterilerine alışveriş sırasında hem türkü hem de arya seslendiriyor. Müthiş bir ses perdesine sahip olan Yasin Hamurlu müşterilerden alkış topluyor.

  Hamurlu, Tatlıses’in baş tacı olduğunu belirtirken, Pavorotti eserlerini kimsenin kendisinden iyi okuyamayacağını vurguladı.


  izlemek isteyenler ise aşağıdaki link den izleyebilir :mrgreen: :mrgreen:


  http://www.ekovizyon.com/Yurt-Haberleri/Urfali-Pavarotti---VIDEO-3560.htm