Üniversitelere Türbanla Girilsin mi?

• Evet

Votes: 48 48,0%
  • Hayır

Votes: 51 51,0%
  • Kararsızım

Votes: 1 1,0%

• Total voters
    100

bahrey

Temptation demiş ki:
Üniversitede türban sadece bir adımdır. Bunun ikinci adımı 4 sene sonra türbanla üniversiteyi okuyan kızların ellerinde diplomayla ben avukat olucam, ben doktor olucam, öğretmen olucam, ben de okudum evde mi oturucam ayaklanmasıyla başlar. Böylece türbanla okulda eğitim hizmeti alan kızlarımız, hastanelerde, mahkemelerde, okullarda türbanla hizmet veren konumuna geçmek isterler, anayasada ufak rötüşlara başvurulur. Daha sonraki adım ise bu türbanlı kadınların inançları gereği ben erkek hastalara bakamam (türbanlı bir hemşirenin erkek diye bir hastayla ilgilenmeyi red etmesi gibi bir olayı daha geçen aylarda yaşadık), ben inancım gereği erkek müvekkille yalnız kalıp görüşemem, ben inancım gereği erkek öğrencilerle ilgilenemem gibi türbanlıların rahatsızlıkları dile gelmesiyle devam eder, bu seferde erkekler ve kadınlar hizmet aldığı hastaneler, okullar, avukatlık büroları vs. ayrılır. Ha bu dönemlerde gelişen ayrı bir olayda laik kesmin duyduğu huzursuzluk nedeniyle analarını alarak ülkeyi yavaş yavaş terketmesi olacaktır (başbakan son 5 yılda yurtdışına 5000 öğrenci yollamaktan gurur duyuyormuş). E bir taraftanda içki ve sigaraya gelen vergi zamları, spor klubu lokallerindeki içki yasaklamaları, rtuk'un içkili görüntülerin sansurlenmesi konusundaki tasarılar var, bunlarda başka adımlar. Üniversitede Türban sadece bir adımdır, yavaş ama emin adımlarla ilerliyoruz ''İran'' olma yolunda. Helal olsun bize...

Ps: Cevabımı açık ve net olarak belli etmişimdir.
Bence bu yorum son noktayı koyar. :beer:

Yorumlarınızda biribirinize, birbirinizin dini inanç ve düşüncelerine, yaşam tarzına hakaret etmemeye özen gösterin. Farkında olmadan hakaret edenleriniz var. Lütfen sadece kısa ve öz yazın.

Bu konu hakkında kitap yazmanız istenmiyor.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Xanthos demiş ki:
Yorumlarınızda biribirinize, birbirinizin dini inanç ve düşüncelerine, yaşam tarzına hakaret etmemeye özen gösterin. Farkında olmadan hakaret edenleriniz var. Lütfen sadece kısa ve öz yazın.

Bu konu hakkında kitap yazmanız istenmiyor.

ben gibi di mi hacım girlmesin dedim ve çıktım :mrgreen: :muck:

:beer:
|_YakOx33_| demiş ki:
Benim ablam liseyi üstün başarıyla bitirdi ama türban sorunu olduğu için öğrenimine lise de nokta koymak zorunda kaldı.Bu türban yasağı olmasaydı eminimki türkiye için faydalı bi hukukçu olcaktı.Bu engelin kaldırılmasına karşı olanları hiç affetmiycek sanırım.

Benim samimi olduğum arkadaşlarımın çoğu sol partilerin destekçileridir.Biz tartışmaya başladığımız zaman öncelikle ortak sorunlarımızı konuşuruz , çözüm aşamasında düşünce farklılıkları meydana çıksada herkes karşısındakini saygıyla dinler.Boyle saldırgan tavırlarla kendi düşüncelerinizi karşı tarafa kabul ettirmeye çalışırsanız , yobaz sıfatını sizin için kullanmak uygun olur sanırım.

Tabii Kimse Kimseyi İnandığı Her Ne Olursa Olsun Yargılama Hakkına Sahip Değildir.İstersen Maymuna Tap :rolleyes1:.Kimse sana karışamaz.Ama benim ablamı kardeşimi inandığı şeyden dolayı eğitimine kısıtlama getiriliyosa ben buna dur derim.

Cevabım:Evet(Bide Şunu Altı Çizili Büyük Büyük Yazarlar Ya Daha Etkili Oluyomuş Gibi Ona Çok Gülüyorum :mrgreen:)

Ps:Bu topicten çıkan sonuç hiçbirşeyi değiştirmiycek.Bu yüzden kimse kasmasın :wink1:

İsteyen istediği gibi girmelidir yahu kimin nasıl giyindiğine kim karışabilirki.

SivriSinek demiş ki:
İsteyen istediği gibi girmelidir yahu kimin nasıl giyindiğine kim karışabilirki.
Yorumunu bir kere yap kimseden cevap bekleme.
Kimin nasıl giyeceğine karışanlar demekki varmış bu dünyada.
Git karışanlara sor.!

ultrAs_07 demiş ki:
....
2-Yüzyıllardan beri süregelen ve Anadoluda gelenek halini alan Başörtüsü ile Türban'ı aynı şey olarak görmeyin.Türban arap simgesidir, bizler Arap değiliz.
.....
bu yoruma sadece gülerim =) türban arap simgesi ? mi yoksa dinin getirdiği düzenlerden birisimi islamiyet bir arap dinimi yoksa evrensel bir din mi ?? kendi içinde çatışan aklı bulanık genç :!:

XipeTotec demiş ki:
ultrAs_07 demiş ki:
....
2-Yüzyıllardan beri süregelen ve Anadoluda gelenek halini alan Başörtüsü ile Türban'ı aynı şey olarak görmeyin.Türban arap simgesidir, bizler Arap değiliz.
.....
bu yoruma sadece gülerim =) türban arap simgesi ? mi yoksa dinin getirdiği düzenlerden birisimi islamiyet bir arap dinimi yoksa evrensel bir din mi ?? kendi içinde çatışan aklı bulanık genç :!:
gülüceksen gül geç tahrik edici mesajlar atma.

XipeTotec demiş ki:
ultrAs_07 demiş ki:
....
.....
:mrgreen: :beer: :thumbsup: :kalp:

Yukarı Alt