Üniversitelere Türbanla Girilsin mi?

• Evet

Votes: 48 48,0%
  • Hayır

Votes: 51 51,0%
  • Kararsızım

Votes: 1 1,0%

• Total voters
    100
JetHomme demiş ki:
Kesinlikle Evet Diyorum... Başörtüsü bir inanç sembolüdür. Bir duruş çeklidir. Eğer o üniversiteye Boynunda haç ile giriliyorsa Başörtüsüylede girilecek... Madem özgür bir ülkeyiz madem demokratik bir ülkeyiz Bunların belli edilmesi lazım.... KESİNLİKLE GİRMELİ...
:thumbsup: :thumbsup: KesinlikLe

inanç özgürlüğü buysa bir yahudide geleneksel kıyafetleri ile girebilir ki buda zıtlık ve ayrımcılık oluşturur üniversitelerimiz geleceğimizdir ayrımcı bir üniversite yozlaşan bir türkiyedir.

İsteyen istediğini yapar ister türbanla ister tanga ile her ne olursa olsun böyle bir nedenden dolayı eğitim hakkı engellenemez.

Xanthos demiş ki:
Başörtüsü ile Türban,kara peçeyi karıştırmadıkları,sınırları zorlamadıkları sürece girilsin.

Başını örtüp kıçının arasına ip geçiren kızları da gördük üniversitede... :oldie:
abi ipi nası tespit ettin :mrgreen:

İnsan istedigi yerde istedigini giyebilir tabi birisi mini etekle gelse agzınızın suyu kadar ne fark eder başörtü kafasındaki bi bez niye milletin zoruna gidiyor anlayamadım.

Absence

belarj demiş ki:
Xanthos demiş ki:
Başörtüsü ile Türban,kara peçeyi karıştırmadıkları,sınırları zorlamadıkları sürece girilsin.

Başını örtüp kıçının arasına ip geçiren kızları da gördük üniversitede... :oldie:
abi ipi nası tespit ettin :mrgreen:
Bu tür örnekler çok
ayrıca Türkler orta asyada türbanlamı geziyorlarmışta bu arap adetini Türklere özgü yapıyorsunuz

_By_DaDaSsS_ demiş ki:
İnsan istedigi yerde istedigini giyebilir tabi birisi mini etekle gelse agzınızın suyu kadar ne fark eder başörtü kafasındaki bi bez niye milletin zoruna gidiyor anlayamadım.
baş örtüsü ile türbanı karıştırma. ikisi ayrı şeyler :!: baş örtüsü nenelerimizin başına bezi örtüp gelişi güzel bağlamasıdır saçı filan net bir şekilde gözükür hatta arkasından sarkar.. Türban olayı din ile alakalı bile değildir. Biraz araştırırsanız anlarsınız.

MaRJiNaL demiş ki:
_By_DaDaSsS_ demiş ki:
baş örtüsü ile türbanı karıştırma. ikisi ayrı şeyler :!: baş örtüsü nenelerimizin başına bezi örtüp gelişi güzel bağlamasıdır saçı filan net bir şekilde gözükür hatta arkasından sarkar.. Türban olayı din ile alakalı bile değildir. Biraz araştırırsanız anlarsınız.
oha 8O aç kuranı oku biraz bilader nasıl din ile alakası yok. türban allahın emridir.zaten başörtüsünü ya sacını begenmıyodur takar ya yaslıdır o yuzden takar. dinimiz boyle emredıyo dur bı basortusu takıyım sacımın yarısı gorunsede olur dıyenı gormedım , yokda!!

Neverex

Bilgiliyim
hayır diyorum kesinlikle girilmesin yahu sonra biz kimlerle takılıcaz türbanlı türbanlı :twisted: :mrgreen:

Hayatımda türban olayı kadar saçma birşey görmedim. Niye türban takıyorlar ? Başkaları saçlarını görüp saçları diğer kişileri baştan çıkartıp kötü düşüncelere sürüklemesin diye ee peki kızlar erkeklerin saçlarını görünce içleri kıpır kıpır oluyor onlarda kötü düşünceye sürükleniyor ister istemez ozaman erkeklerde kafasına o bezden taksın ? -_-''

Baş örtüsü ise problem yok;

şöyle ki, çarşaf/türban takan kişinin inandığı sistem, çevresindeki her yabancı kişiyi ırz düşmanı yerine koyuyor,senden korunmam gerek imajını bas bas bağırıyor,bunda bir önyargı var.

insanların dinlerini yaşama hakları elbette var... peki ya bana hakaret etme hakları?..

Girilmesin.

Yukarı Alt