Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
İnci'de bir elemanın yazdığı yazıyı sansürlemeden paylaşıyorum arkadaşlar. Ben denedim, gerçekten etkili
http://inci.sozlukspot.com/e/23450389/

açıklıyorum * gelin. dünyanın en kolay şeyi ders geçmektir *, ** iş yapıp masraf çıkartmayın babanıza.

1 - liseli gibi derslere gitmemekle övüneceksin, gitsen de bi * anlamayacaksın ki zaten * onun yerine derslere git, başka şeylerle uğraş. kitap oku, karıya kıza bak, müzik dinle, hatta * yiyorsa koy kanyağı *
ama derse git ki, neler işlendiği hakkında az da olsa bi fikrin olsun,
sonra sınav haftası çok kolay şeylere * bakarsın bunlar neydi diye.
hem sınav, quiz de kaçırmamış olursun.

2 - ödevleri her zaman yapıyosun, gerekirse * yapmış birinden al, gerekirse salla, boş kağıt ver,
ama yapacaksın o * ödevlerini, küçük küçük notlar sana ders geçirtir* zaten dd ye oynuyorsun. bi ödev geçirmek 5 dakka altı üstü *

3 - sınıftaki kızlardan dersleri iyi olan bir iki tanesiyle muhabbet kuruyorsun, selamlaşıyorsun, dersler nası gidiyor falan diyorsun, ama o kadar, abartma *. o karılarla fazla yüz göz olma ki, sınavdan bi önceki hafta defter istediğinde seni * kadar az samimi, defter isteyebilecek kadar çok samimi ol. deftersiz bi ** yapamazsın.

4 - sınav haftası geldi çattı, bi hafta kala ben çalışacam diye kendini telkin et, zaten çalışmaz son güne bırakırsın * bari git bölüm fotokopicisinden çıkmış soruları al.

5 - sınavdan bi önceki gün defterdekileri oku, örnek soruları çöz, zaten çözemeyeceksin ilk kolay örnek haricindekileri. ama fikrin olsun.

6 - sınavdan 3-4 saat önce bölüme gel, ders çalışan * yapışıp defterde yapamadığın soruları çözdür, son iki saatte de , hafta bşaında aldığın geçmiş yılların sorularını çöz, zaten artık çözemesen de çözümden anlarsın, konuya hakimsin*

bunları yaptıktan sonra dersten en zor dersten bile dc üstü almazsan *

özet: sana 4 saat çalışıp, ders geçmeyi öğretiyoruz, hala da geçemiyosan * intihar et *

Jaysean demiş ki:
edit lütfen karşındaki bir kişiye p*ç diye ifade etmek bence hiç iyi değil....
m*l gerizekalı vs hiç hoş olmamış :!!&%&! [horny21
sanki hiç kullanmıyrsun normal hayatında, türk dil kurumu gibi konuşuyoruz forumda zaten 2 kelimeden ahlakımız bozulur mazallah :P

The47

Bilgiliyim
tartışma olmasın lütfen, zira son günlerde çok uyarı vermeye başladım :muck:

The47 demiş ki:
tartışma olmasın lütfen, zira son günlerde çok uyarı vermeye başladım :muck:
tartışma olsun diye yazmadım zaten :) tartışma olsun diye yazsaydım sonuna !!! fln koyardım :D benmki sadece merak günde kaç defa söylüyorz o kelimeleri ama burada duyunca farklımı oluyr onu anlayamadım :D

Ben öyle bi üniversitede okudumki ders geçmek değil geçmemek zordu. Bi ara herhangi bi dersten boş kağıt verip okulu uzatmayı ve o sürede çalışmayı bile dündüm.

Çoğu üniversitede bütünleme var büte kalan öğrenci başına hocalar devletten para alıyor. Bu yüzden bazı bölüm hocaları öğrencileri en az 2 dersten büte bırakıyor. Ardından bütte finalin aynısını soruyor ve 80 alıyorsunuz en az. Adamsa bikaç bin tlyi cebe indirmenin keyfiyle tatiline gidiyor. İşte burası Türkiye ...

Ve kendilerinide savunuyorlar 80 veriyoruz ortalamanız yükseliyor diye. Be yavşaklar mezun ettiğiniz o kadar sap bi işe yaramayan dallama mezun olup kalifiye eleman oranını düşürüyor. Ben işte o saplar yüzünden iş bulamıyorum.

Bakınız: Elektrik teknisyeni yerine mühendis alan firmalar.
Bakınız: Bakınız priz değiştiremeyen elektrik teknikerleri teknisyenleri..

Biraz sert yazmış olabilirim ama hak ediyorlar..

TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
Lütfen paylaşım yaparken daha dikkatli ve özenli olalım.İnci jargonuna izin verildi ama her zaman ki gibi b..... çıkardınız.

konu tarafımdan kilitlenmiştir..

bu dedikleriniz genelde sözel dersler için geçerli... sayısal da bir kere dikiş tutmazsa... hocanın insafına yada yanınızdakilerin insafına kalıyor :)

volkanka demiş ki:
bu dedikleriniz genelde sözel dersler için geçerli... sayısal da bir kere dikiş tutmazsa... hocanın insafına yada yanınızdakilerin insafına kalıyor :)
- Resim Silinmiş.
termodinamik , teknolojinin bilimsel ilkeleri, matematik, hidrolik pinomatik sistemler (hidrolikte debi heaspları akışkan hızı bilmem ne falan büssürü hesap var) bu derslerde işe yaramadı
adam haklı beyler

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yaramaz zaten böyle derslerde einstein olmak lazım. Sevmek lazım bu iş için yaratılmış olmak lazım :D Mesela Pic prgramlamada gözüm kapalı 100 çakarken Analog haberleşmede 30u zor alıyordum (kopyada çekmeyince böyle :D)

Hele o kazanç kayıp formülleri onların neper ve dB cinsinden hesaplanmaları of of :D

Yukarı Alt