Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Arkadaşlar myo da okuyorum birinci dönemde alttan 5 dersim kaldı ortalamam 1 78 okulum uzarmi bilgi verebilirmisiniz
2.senenin birinci döneminde kaldığın 5 dersi verebilirsen uzamaz. Tabi kendi derslerin artı 5 dersi alabiliyor musun bir fikrim yok. Kredinin yetmesi lazım.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bir dersi alamıyorum ben bu dersi bu sene bu dönem veremezmiyim
Sorununu pek anlayamadım ama anladığım kadarıyla yazayım.
5 dersin 4'ünü aldın ve hepsini geçtin, ve seneyi tek dersin kalarak uzattın. Bu tek ders eğer daha önce alıp kaldığın bir derse aitse tek ders sınavına girip geçip kurtulabilirsin ama almadığın bir ders ise tek ders sınavına giremezsin ve senen uzar.

MYO kurallarında normal ünilere göre bir farklılık var mı bilmiyorum, normal ünilerde böyle işliyor.

Sorununu pek anlayamadım ama anladığım kadarıyla yazayım.
5 dersin 4'ünü aldın ve hepsini geçtin, ve seneyi tek dersin kalarak uzattın. Bu tek ders eğer daha önce alıp kaldığın bir derse aitse tek ders sınavına girip geçip kurtulabilirsin ama almadığın bir ders ise tek ders sınavına giremezsin ve senen uzar.

MYO kurallarında normal ünilere göre bir farklılık var mı bilmiyorum, normal ünilerde böyle işliyor.

Kaldığım dersler geçen seneye ait yani 1. Sınıfa 5 drsten kaldım buyuzdende bu seneki dersin bi tanesini alamıyorum benim merak ettiğim şey ben alamadigim dersi okul uzamadan veremezmiyim

Mesela bizim okulda bazı dersler 2 dönem de açılıyor ama belli bölümlere. Örneğin mat2 dersi bilg müh. bölümünde 2. dönem mimarlıkta 1. dönem dersi. Mühendislik öğrencisi ilk dönem açılan dersi alamıyor fakat dilekçe ile mezun olacağını belirtirse alabiliyor vsvs. Bu tür şeyleri burdan değil okula gidip öğrenmen lazım.

Ayrıca ders ilk dönem hiç açılmıyorsa ders içeriği ve akts si uyan başka bir üniden dersi alabilirsin (tabi bunu da okula sorman lazım)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Kaldığım dersler geçen seneye ait yani 1. Sınıfa 5 drsten kaldım buyuzdende bu seneki dersin bi tanesini alamıyorum benim merak ettiğim şey ben alamadigim dersi okul uzamadan veremezmiyim
Bu senenin dersini alıyorsan yani hiç görmediğin bir dersi alıyorsan bunu tek ders sınavında veremezsin haliyle bir dönemin uzar. Senen uzamaz, dönemin uzar. Diğer sene 1.dönemde gider dersi verirsin.
Yaz okulun varsa dersi orada alabilirsin yada denklik verip yaz okulunda o dersin açıldığı başka bir üniden alabilirsin. Tekrar ediyorum bunlar normal üni kurallarıdır, myo'da farklılık var mı bilmiyorum.

Yukarı Alt