1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Üniversite hastanesinde asansör faciası


 1. DaRKWaTcH

  DaRKWaTcH rank8

  Kayıt:
  1 Aralık 2007
  Mesajlar:
  3.325
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İsTaNBuL
  [​IMG]

  Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü) Tıp Fakültesi'nde, 5 katta halatı kopan servis asansörü, içinde bulunan 15 kişiyle birlikte zemine çakıldı.


  ADANA (İHA) - Olayda 57 yaşındaki Kemal Ortatepe'nin beli kırılırken, diğer yolcular kazayı hafif sıyrıklar ve eziklerle atlattılar.

  Alınan bilgiye göre olay 13 Ocak 2010 çarşamba günü meydana geldi. Tıp Fakültesi'nin eski hizmet binasında muayene, refakat ve ziyaret amacıyla bulunan bir grup, asansör beklerken zaman kaybetmemeleri için görevli bir doktor tarafından servis asansörüne bindirildi. Zemin kata inmek için 6. kattan asansöre binen yaklaşık 15 kişi, 5. kat seviyesinde geldiklerinde halatı kopan asansör bir anda hızlanarak büyük bir gürültüyle zemine çakıldı. Zemine çakılan asansörde bulunanlar panik ve ölüm korkusu ile imdat çığlıkları attı. Yaklaşık 5 dakika kurtarılmayı bekleyen kazazedelerin büyük bölümü, korkunç kazayı hafif sıyrıklar, morluklar ve eziklerle atlatmayı başarırken asansörde bulunan 57 yaşındaki Kemal Ortatepe'nin beli kırıldı.

  [​IMG]