cnn türkte açıklamaları dinledim az önce. 2. öğretimden harç alınmaya devam edecekmiş. sadece 1. öğretim ve açık öğretim öğrencilerinden bu yıl harç alınmayacakmış

Server
Aspendos
Takımı
Galatasaray
peki ne zamandan itibaren başlıyor yoksa bu dönemden itibarenmi

tam bir haksızlık ya ikinci ögretim bu ülkenin insanı degilmi hadi tamam anladım adamlar gece çalışyıor hakkı ama bari yarıya indir be mübarek :(

sytgkdmr demiş ki:
peki ne zamandan itibaren başlıyor yoksa bu dönemden itibarenmi
yarın resmi gazeteye çıktıktan sonra yürürlüğe girecek yani yarından sonra 1 öğretimden harçlar alınmayacak.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
BonezCrusher demiş ki:
tam bir haksızlık ya ikinci ögretim bu ülkenin insanı degilmi hadi tamam anladım adamlar gece çalışyıor hakkı ama bari yarıya indir be mübarek :(
Ikinci ogretimden dunyanin parasini kazaniyorlar neden kaldirsinlar ki iki katina cikarmasinlar dua edelim de :)

tamam sana gene katılıyorum fakat sonuçta devlet üniversitesi okuyoruz.İkinci ögretim harçlarıda bildigin gibi biraz yüksek kendim için degilde belki durumu elvermiyen dogudan gelen ne biliyim zor durumda olan arkadaşlarımız olabilir birinci ögretimi kaldırdıysa , ikinci ögretimede bi ayar çekmesi lazım.Adaleti sağlasın parti isminde yazması ile olmuyor.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
BonezCrusher demiş ki:
tamam sana gene katılıyorum fakat sonuçta devlet üniversitesi okuyoruz.İkinci ögretim harçlarıda bildigin gibi biraz yüksek kendim için degilde belki durumu elvermiyen dogudan gelen ne biliyim zor durumda olan arkadaşlarımız olabilir birinci ögretimi kaldırdıysa , ikinci ögretimede bi ayar çekmesi lazım.Adaleti sağlasın parti isminde yazması ile olmuyor.
Biliyor musun dogudaki insanlar batidakilerden daha hirsli oluyorlar cunku aclik nedir biliyorlar.
Dedigin gibi ikinci ogretime bir ayar cekilmemesi buyuk ayip ama benim de dedigim gibi bir yeri kestilerse bunu bir yerlerden de cikaracaklar ceplerine giren para azalir yoksa mazallah Kasimpasalimiz 2001de dolandiriciliktan dustugu mapus camindan atlayan Erbakan golgesine siginan RTEmiz nasil kazandigi belli olmadigi paralar azaldigi icin Top 10 Richies listesinde yer almayabilir :/
Konuyu nasil siyasete atlattigimi inanin bilmiyorum summer6:

bence ikinci öğretim binevi özel üniversite gibi bişey zaten.. puanı yetmeyen okumak isteyen ve parası olanlara özel yani.. çalışkan adama devlet burs sağlıyor zaten sınıf birincilerinden harc alınmıyor veya birinci öğretim olma hakkı veriliyordu diye biliyorum..

UnDeFeateD demiş ki:
bence ikinci öğretim binevi özel üniversite gibi bişey zaten.. puanı yetmeyen okumak isteyen ve parası olanlara özel yani.. çalışkan adama devlet burs sağlıyor zaten sınıf birincilerinden harc alınmıyor veya birinci öğretim olma hakkı veriliyordu diye biliyorum..

birinci ögretimden 10 puan düşük aldım diye 2. sınıf insan muamelesi görmek zorundamıyım.Bilsem özel üniversiteye giderdim ya vallahi pişmanım:D

BonezCrusher demiş ki:
UnDeFeateD demiş ki:

birinci ögretimden 10 puan düşük aldım diye 2. sınıf insan muamelesi görmek zorundamıyım.Bilsem özel üniversiteye giderdim ya vallahi pişmanım:D
hiç yoktan iyidir diyenler var böyle bi seçenek olduğu için şükretmeli herkes. 2. öğretim ücretsiz olursa kaldırırlar çünkü devlet yüksek maaş alan üniversite doçentlerinin parasını ödemek istemez... özel üni dediğin 2 yıllıkların harcı 15binden başlıyor hele 4 yıllıklar 25bin lira 2. öğretim ücreti 800lira aradaki uçuruma bak.. parası olan her türlü okur parası olmayanın tek çaresi çalışmak.

hem kim demiş 10 puan olduğunu? arada 10 puan varsa da bu çok tercih edildiğini gösterir örgüne yazılamayan çareyi ikinci öğretimde buluyor puanı tavan yaptırıyor..

Yukarı Alt