• Konuyu başlatan bozkurt32
  • Başlangıç Tarihi
Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
B

bozkurt32

Guest
Uniquelerin spawn noktasını o olmuyor ise dolaşma alanını artırmak istiyorum. Yani INT char genelde bu staff oluyor rankda uçup gitmesin diye yapmak istediğim bir şey. Bu mümkün müdür?

Takımı
Seçiniz...
RefNest tablosundan ayarlıyordun sanırım.

B

bozkurt32

Guest
Tiger Woman Id: 1954. Ama bununla ilgili tek satır var. Tw haritada 5-10 yerde çıkıyor bu neye göre değişiyor?

SELECT dwTacticsID FROM Tab_RefTactics WHERE dwObjID = (SELECT ID FROM _RefObjCommon WHERE Codename128 like 'MOB_CH_TIGERWOMAN')

TG reftactics id 33. Yanlış id ye bakıyorsunuz. Common idsi ile girilmiyor o tablolara.

B

bozkurt32

Guest
Common idsini tacticsten bulup oradaki idye göre bakacağım. 33'ü filtreledim 11 tane spawn noktası çıktı. Ben bunu artırırsam ve koordinatları değiştirirsem spawn noktası artar mı? Diğer sorum ise mobun gezme alanını nasıl artırırım? Böyle bir imkan var mı?

Hocam tabloyu açıp neresine bakıyorsunuz hayret ediyorum... Biraz göz gezdirin sütunlarda neler yazıyor ne işe yarıyor bu tablo? Biraz fikir yürütün. Refnets tablosunu açıp radius yazan sütunları göremiyorsanız bırakın bu işleri...

B

bozkurt32

Guest
Sütten ağzı yanan hesap bilmeden kurcalamak istemiyorum. nradius ve nGenerateradius var bunlar mı? Ayrıca ilki ne ikincisi ne? Bilmeden bir şey yapmak istemiyorum, son çare o dediğin şey.

Forumları kapatırsak google arama sonuçlarınıda kapatmış oluruz sevgili webmaster arkadaşım. Sorun yüz kere cevap verilmiş bir soruyu yüzbirinci kere soraran kendinede.

İlla bu forumda cevap arıyorum diyorsan Let me google that for you

Arkadaşlar süs olsun diye açıyorlar bu konuları zaten. Kimsenin araştırmasına gerek yok, herkes her sorun için başlık açsın, çünkü dünyada sadece kendisi karşılaşıyor o sorunla.

B

bozkurt32

Guest
Sayın arkadaşım attığın linkte ne çıkıyor bir bak istersen? Ondan sonra bana google de...

B

bozkurt32

Guest
Collapse kabak tadı vermeye başladın. Ben query isteseydim query yazın derdim. Ben tabloların çalışma prensibini öğrenmeye çalışıyorum. Bilmiyorsan ya da söylemek istemiyorsan zorlama.

Ayrıca Tab_RefNest tablosunda "radius" ve "initradius" diye bir şey yok.

Radius: Yaratığın gezme ve takip mesafesi
Generateradius yaratığın spawn olacağı alanın genişliği.

Bu cevabı verdiğime göre konuyu kapatıyorum.

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt