Hacettepe, Manisaspor'dan Ümit Bozkurt'u 1 yıllığına renklerine bağladı

Emek'teki kulüp binasında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan başkan Turgay Kalemci, Hacettepespor ismini aldıktan sonra ilk transferlerini yaptıklarını vurgulayarak, ''Ümit tanıdığımız bir arkadaşımız. Karakterli, insani bakımından takımımıza katkı sağlayacağına inanıyoruz. Hedeflerimiz yönünde büyük katkı sağlayacaktır. Bun nedenle de çok memnunuz'' dedi.

Hacettepespor'un Ankara'nın en köklü kulüplerinden biri olduğuna dikkati çeken Kalemci, ''Ankaralıların aklından silinmeyen bir takım. Başkentlilerle bütünleşerek, takımı istediğimiz yerlere getireceğiz'' diye konuştu.

Ümit Bozkurt'un transferiyle kaptanlık konusunda bir sıkıntı yaşanmayacağını ifade eden kulüp başkanı Turgay Kalemci, tecrübeli oyuncunun Türk futbolunun kaptanı olduğunu söyledi.

Hacettepespor'un ilk transferi olması ve Ankara'ya geri dönmesi nedeniyle çok mutlu olduğunu anlatan Ümit, kendisini bu kulübe layık görenlere teşekkür etti.

Ümit Bozkurt, kendisinin tecrübesiyle takıma katkı sağlayacak olması nedeniyle transfer edildiğini hatırlatarak, ''Ben katkı sağlayacağıma inanıyorum, ancak onların bana daha fazla katkısı olacağına inancım tamdır'' dedi.

Kaptanlık konusuna da açıklık getiren tecrübeli oyuncu Ümit, mevcut kaptanlar Orhan ve kaleci Recep'in kendisine teklifte bulunduğunu belirterek, ''Bu takımı onlar buralara getirdiler. Onlara daha çok yakışır'' diyerek sözlerini tamamladı.

Yukarı Alt