1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Ulusal programlamada ODTÜ birinci


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından Türkiye'de ilk kez düzenlenen ve 19 üniversiteden katılımı ile gerçekleştirilen Uluslararası Programlama yarışmasında, ODTÜ birinci oldu.

  ODTÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Bilgisayar Mühendisliği bölümü tarafından TÜBİTAK'ın desteğiyle 13-18 Eylülde düzenlenen Ulusal Programlama Eğitimi (UPEM), Ulusal Yarışma ile sona erdi.

  Türkiye'de ilk kez yapılan programlama yarışmasına, aralarında ODTÜ, Koç, Bilkent, Boğaziçi ve İTÜ'nün de bulunduğu 19 üniversitenin bilgisayar mühendisliği bölümlerinden 40 takım katıldı.

  Üçer kişilik öğrenci gruplarının mücadele edeceği yarışmada, her grup tek bir bilgisayar başında 5 saatlik süre içinde kendilerine verilen programlama sorularından en fazla sayıda doğru kodlamayı yapmaya çalıştı. Yarışma, programlama bilgisinin yanı sıra algoritma bilgisi ve yeni algoritma geliştirebilme yeteneğine dayanıyor.

  ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinde yapılan UPEM eğitimi sonrasında düzenlenen yarışmada, ODTÜ takımı birinci, Boğaziçi Üniversitesi takımı ikinci ve Bilkent Üniversitesi takımı da üçüncü oldu.

  Yarışmanın ardından sertifika töreni düzenlendi.