Server
Flora
Takımı
Galatasaray

Zamansız ve mekânsız bir öykü… Film, düzeni yekten bozulmuş bir köye, köy köy dolaşan bir seyyahın, Zekeriya’nın gelişiyle ve beraberinde getirdiği sırlarla başlar. Zekeriya ile gelen sırlar, köye geri dönülmez bir değişim yaşatacaktır. Filme adını veren “Ulak İbrahim”, Ocak ayında seyirciye yüzünü gösterecek ve tüm sırlar su yüzüne çıkacak… Ulak 7 haftalık bir çekim sürecinde tamamlandı.

Yönetmen : Çağan Irmak
Senaryo : Çağan Irmak
Oyuncular : Çetin Tekindor, Hümeyra, Feride Çetin, Şrif Sezer, Kaya Akkaya
Orijinal Adı : Ulak
Yapımcı Firma : Avşar Film
Yapım Yılı : 2007
Yapım Ülkesi : Türkiye
Orijinal Dili : Türkçe
Resmi Sitesi : http://www.ulakfilm.com/
Dağıtıcı Firma : UIP Filimcilik
Vizyon Tarihi : 25.01.2008

extraloob demiş ki:
dikkatimden kaçmış bir filmin fragmanını tv'de görünce işi gücü bıraktım ve filmi bekledim oturdum izledim; Çağan Irmak oluşu zati beni benden alıp götürdü ve karşılaştığım tablo tam benlik bir Türk filmi diyip kestirmiyorum gerçekten hepimizin izlemesi gereken destansı bir masal hayatı masal olarak görmemizi ve herkesin kendi masalına inanmasını istiyor, şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Çağan Irmak ın Issız Adam ve Ulak filmlerini tek geçerim.
Bu adam bu işi biliyor.
Sanatı para için yapmıyor.
İzlenmesi gereken bir filmdir.
Extraya katılıyorum bu konuda ...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
yazıma dikkat ettimde benden harbiden ya yazar ya da ressam olurdu, önceki hayatımda kesin bunlardan birisiydim 8)

Ps : kütüphanemin en güzide kitabı Ulyses James Joyce'un kitabıdır bir ressamı anlatır ama kitap 2000 sayfa 95e kadar ancak geldim 95 yılından beri :/

Yukarı Alt