mozilla firefox olsun silkroad olsun diğer oyunlar olsun bellek kullanımını bir süre sonra çok yemeye başliyor ve donup duruyor.
bunun sebebi ne olabilir?

işletim sistemim : windows 7 32 bit
Sistem özelliklerim:

Intel Core 2 Duo E7400 2.8Ghz 3MB L2 Cache 1066FSB 45nm SpeedStep Technology
Asus P5KPL-AM SE Sata 3Gb/s FSB 1600(O.C.) PCI-Ex16 DDR2 1066(O.C.)
Zotac GeForce 9800GT Synergy Edition 1GB 256Bit GDDR3 550MHz Core Clock 1600MHz Memory Clock
Kingston 2GB + 2GB DDr2 800MHz Ram
Samsung 320GB 7.200RPM 32MB HDD

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
1) ff beta sürüm kullanmayın bu günlerde güncelleme yaptıkça sorun çıkartıyor.
2) sro donuyorsa kalıyorsa sorun ısı kaynaklı işlemci sökülüp termal macun yenilenip takılacak kasa içi hava akışı sağlanacak.
3) madde 1-2 yapıldıktan sonra sorun devam ediyorsa sorun muhtemelen ekran kartı kaynaklıdır onun temizliği ve bakımları yapılacak.
4) 1-2-3 yapıldı sorun devam ediyorsa sorun işletim sistemi kaynaklıdır format atılacak.

anakart ekrankartı ve kasa çıkış fanlarını kontrol et düzgün çalışıp çalışmadıklarını.. çalıştığına emin olduktan sonra sana bir format atmanı öneririm. Formattan sonra pc ne gereksiz programlar yükleme ayrıca. Bellek içi bilgileri parçalışıyor pc ne her kurduğun şey. En sade şeklinde kullan pc ni. Mesela bende internet arama motoru olarak OPERA müzik video için Win.med.player + silkroad +sbot ^^ bunlar var, müzik filim vs. farklı CD ve Belleklerde saklıyorum. Senin de böyle yapmanı tavsiye ederim. Kendine 250GB lık bir harici al. Programlarını oraya kur. müzik ve videolarını oraya at. ek oyunları oraya at. PC ne yüklenme elinden geldiğince. Bunları yap pek sorunun kalmaz. Saygılar cCc inci cCc love ! Malazgirt BLueNesS

anakart ekrankartı ve kasa çıkış fanlarını kontrol et düzgün çalışıp çalışmadıklarını.. çalıştığına emin olduktan sonra sana bir format atmanı öneririm. Formattan sonra pc ne gereksiz programlar yükleme ayrıca. Bellek içi bilgileri parçalışıyor pc ne her kurduğun şey. En sade şeklinde kullan pc ni. Mesela bende internet arama motoru olarak OPERA müzik video için Win.med.player + silkroad +sbot ^^ bunlar var, müzik filim vs. farklı CD ve Belleklerde saklıyorum. Senin de böyle yapmanı tavsiye ederim. Kendine 250GB lık bir harici al. Programlarını oraya kur. müzik ve videolarını oraya at. ek oyunları oraya at. PC ne yüklenme elinden geldiğince. Bunları yap pek sorunun kalmaz. Saygılar cCc inci cCc love ! Malazgirt BLueNesS :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

extraloob demiş ki:
1) ff beta sürüm kullanmayın bu günlerde güncelleme yaptıkça sorun çıkartıyor.
2) sro donuyorsa kalıyorsa sorun ısı kaynaklı işlemci sökülüp termal macun yenilenip takılacak kasa içi hava akışı sağlanacak.
3) madde 1-2 yapıldıktan sonra sorun devam ediyorsa sorun muhtemelen ekran kartı kaynaklıdır onun temizliği ve bakımları yapılacak.
4) 1-2-3 yapıldı sorun devam ediyorsa sorun işletim sistemi kaynaklıdır format atılacak.
Güzel bir anlatım ellere sağlık yapılacak en doğru şeyler bunlar. 2 haftada bir salı günü sro kapalıyken bir pc temizliği yapmanda her zaman fayda var ^^ :thumbsup: termal macun kontrolüde yaptır ben yakıyordum pc yi macun fln kalmamış summer4: Love Extraloob ^^ şu tshirt lerden de alasım var admin ne dersin ? :) o konuda güzel bir fikirde belirttim inş kabul edersiniz

Yukarı Alt