1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

''UEFA'ya Sivasspor gidecektir!''


 1. Uykucu

  Uykucu rank8

  Kayıt:
  12 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.369
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Ünsal, kulüp tesislerinde bazı yöneticilerle birlikte yaptığı basın toplantısında, cumartesi günü oynanan son hafta müsabakalarından sonra Sivasspor'un averajla üçüncü sırada olması gerekirken, birden bire bu üçüncülüğün, dördüncülüğe dönüştüğünü öne sürdü.

  Birçok televizyon kanalında önce Sivasspor'un üçüncü olduğunun ilan edildiğini öne süren Fikret Ünsal, şöyle konuştu:
  "Ama daha sonra televizyonlara açılan telefonlarla birden bire bu üçüncülük dördüncülüğe dönüştü. (Üçlü averaj sistemi devreye girdi) denildi. Biz de bunun üzerine hemen araştırmalarımızı yaparak televizyon kanallarına ulaştık. Bunun yanlış olduğunu, Sivasspor'un kesinlikle üçüncü olarak tescil edilmesi gerektiğini söyledik."

  Sivasspor olarak herhangi bir haksız istekte bulunmak veya birilerini karalamak gibi niyetlerinin olmadığını ifade eden Ünsal, "Biz bir yanlışlığı düzeltmek için bu açıklamaları yaptık" dedi.

  Bu konudaki statü ve talimatnameye göre Sivasspor'un üçüncü olması gerektiğini savunan Ünsal, sözlerini şöyle sürdürdü:
  "Zaten hukuki mantık da bunu gerektirir. Biz bunu iddia ettik ve bugüne geldik. Muhtemelen yarın, federasyon yönetim kurulu toplanacak. Türkiye Futbol Federasyonu bu konuda herhangi bir görüş açıklamadı. Daha doğrusu karar vermedi. Ama karar vermemesine rağmen ne yazık ki, basında estirilen rüzgarla Beşiktaş tüm gazetelerde üçüncü sırada yer aldı. Oysa Beşiktaş İntertoto'ya, Sivasspor UEFA'ya gidecek. Gerçek buydu."

  Kendilerinin bu yanlışlığı düzeltmek istediklerini ifade eden Ünsal, "UEFA nezdinde bizim federasyonumuzun da bir hataya düşmemesi için konunun üzerine gittik. Hem kendi hakkımızı aramak açısından, hem de ileride olabilecek böylesi yanlışların bir daha basınımız tarafından da yapılmaması açısından hakkımızı arama yoluna girdik" diye konuştu.

  UEFA'nın internet sitesinde yer alan lig puan durumunu basın mensuplarına gösteren ve bu puan durumunda Sivasspor'un üçüncü sırada gösterildiğini belirten Ünsal, şöyle devam etti:
  "Bugün aldığımız UEFA'nın yayınladığı listede Sivasspor'un UEFA'ya katılacağı da resmen UEFA tarafından açıklanmıştır. Yani UEFA'nın Türkiye'den çağıracağı takımın biri kupa galibi Kayserispor, biri de Sivasspor'dur. Bu resmen de UEFA tarafından açıklanmıştır. Hal böyle olunca bu yanlışlığı düzeltmek de elbette ki bizlere düştü."

  Sivasspor'un amacının bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek olduğunu dile getiren Ünsal, "Biz hakkımızı aradık. Bu da bizim en doğal hakkımızdı. Biz aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu'nun UEFA nezdinde bir hataya düşmemesi derdindeyiz" dedi.

  Bu konuda avukatlarının çalışmalarını halen sürdürdüğünü ifade eden Ünsal, şöyle konuştu:
  "Bizim Futbol Federasyonu olarak UEFA'ya başımız bağlıysa burada UEFA zaten sonucu açıklamış. Sivasspor'u üçüncü olarak ilan etmiş. Adı üstünde zaten UEFA Kupası. UEFA'ya göre UEFA Kupası'na çağrılacak takım Sivasspor'dur. Yani Sivasspor UEFA'ya, Beşiktaş da İntertoto'ya gidecektir. Bunu tüm futbol ve Türk kamuoyunun takdirlerine ve bilgilerine sunuyoruz."

  Ünsal, İntertoto'ya katılıp katılmayacaklarının sorulması üzerine, "Gitmek zorundayız. Ama bizim UEFA'ya gitmeme gibi bir durumumuz yoktur. Bu artık UEFA tarafından resmen tescillenmiştir. Futbol Federasyonu da tescilleyecek, olay bitecektir" diye konuştu.
   
 2. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  nereye gidiyor sivas spor ? adamlar 3lü averaj kuralı için uefa ya gitmişler.bu nasıl iştir.kurallarda açıkca yazıyor ama sivas ne yapıyor ? tamam cok basarılı bir sezonu gecirdiler ama anadolu takımlarını yenerek buyuk takım olunmuyor. evinden fb den 4 gs den 5 yemiş bi takımdan bahsediyoruz.