Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Sebze meyve fiyatlarındaki artışı önlemek amacıyla hayata geçirilecek tanzim satış için Ankara Büyükşehir Belediyesince, satış noktaları kurulmaya başlandı.

15 Noktada Kuruldu

İlk etapta, Abdi İpekçi Parkı, Kızılay 15 Temmuz Milli İrade Meydanı, Kurtuluş Parkı, Altındağ Ulus Metrosu çıkışı, Altındağ Siteler İtfaiye Meydanı, Hasköy Cemre Parkı, Keçiören Kuyubaşı Metrosu çıkışı, Keçiören Belediyesi önü, Pursaklar Hicret Camisi önü, Etimesgut Belediyesi karşısı, Sincan Lale Meydanı, Mamak Şafaktepe Parkı, Mamak Bostancık Caddesi, Yenimahalle Batıkent Gimsa karşısı, Gölbaşı Belediyesi karşısında olmak üzere 15 noktada "halk sebze" tanzim satış noktası kuruldu.

belediyeler kârsız satacak diyorlar ama ben belediyelerin bu konuda "nefs"lerine çok uzun süre hakim olabileceklerini zannetmiyorum ve ilk andan itibaren masraf üzerinden kâr payı edineceklerini tahmin ediyorum.

faturalardaki vergileri de %18 den %8 'e düşürseler :rolleyes1:

Son düzenleme:
belediyeler kârsız satacak diyorlar ama ben belediyelerin bu konuda "nefs"lerine çok uzun süre hakim olabileceklerini zannetmiyorum ve ilk andan itibaren masraf üzerinden kâr payı edineceklerini tahmin ediyorum.

faturalardaki vergileri de %18 den %8 'e düşürseler :rolleyes1:
Belediyeler karsız satış yapabilir ancak satış fiyatlarının içine çalışan ücretleri ve masrafları, nakliye ve bilimum masrafları illaki eklerler... Karsız satış, aldığımız fiyata satacağız demek değildir. Kar amacı gütmeden, kendi masraflarımızı çıkartıp satacağız demektir. E haliyle bu "masrafların" neler olduğu ve neler olabileceği de meçhul? Misal en basiti akaryakıt için kendi anlaşmalı benzinliklerini kullanırlar, oradaki akaryakıt satışından hemencik elde ederler karlarını...

Belediyeler karsız satış yapabilir ancak satış fiyatlarının içine çalışan ücretleri ve masrafları, nakliye ve bilimum masrafları illaki eklerler... Karsız satış, aldığımız fiyata satacağız demek değildir. Kar amacı gütmeden, kendi masraflarımızı çıkartıp satacağız demektir. E haliyle bu "masrafların" neler olduğu ve neler olabileceği de meçhul? Misal en basiti akaryakıt için kendi anlaşmalı benzinliklerini kullanırlar, oradaki akaryakıt satışından hemencik elde ederler karlarını...
"hayırlısı" :detective:

Son düzenleme:
Takımı
Seçiniz...
Önceden tüp kuyruğu olurdu, şimdi domates-salatalık kuyruğu var. Komik.

Takımı
Galatasaray
Bakırköy meydanında gördüm bugün iyi sıra vardı, ama soğan 2 liraydı :D Satılanlar güzelse fiyatlar uygun.
Merak ettiğim kaç kilo alınabiliyor acaba?

Marketlerde soğanı ₺2 den satmaya başlamış. Kârsız iş yapmaz onlar ₺2 den maliyet + kâr ile satabiliyorlardı neden satmadılar bugüne kadar?
Geçinmek için katolik İncil satan yahudi- yi The Founder filminde gördüm ama geçinmek için ülkesini satanı hiçbir film de görmedim. Çekseler çok güzel acıklı film olur.

Son düzenleme:
Takımı
Fenerbahce
Bakırköy meydanında gördüm bugün iyi sıra vardı, ama soğan 2 liraydı :D Satılanlar güzelse fiyatlar uygun.
Merak ettiğim kaç kilo alınabiliyor acaba?
Kişi başı 3 kilo yazıyor.

Yukarı Alt