1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Uçaktaki Arıza, Yolcuları Perişan Etti


 1. Kobe

  Kobe rank8

  Kayıt:
  3 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.698
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ndeki bagaj taşıyıcı bantlarda meydana gelen arıza nedeniyle uzun yolcu kuyrukları oluşurken, bagajlar görevliler tarafından elle taşındı.

  Alınan bilgiye göre, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ndeki bagaj taşıyıcı sistemlerinde sabah saatlerinde arıza meydana geldi. Yurt dışına gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na Dış Hatlar Terminali'ne gelen yolcular, check-in işlemlerini yaptırmak üzere kontuvarlara yöneldiklerinde uzun kuyruklarla karşılaştı.

  Yolcu bagajlarını uçağa taşıyan taşıyıcı sistem arızası nedeniyle bagajlar görevliler tarafından elle taşındı. Check-in işlemleri uzayan yolcular da uzun süre beklemek zorunda kaldı. Bu sırada yolcular ile görevliler arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı.

  Arıza nedeniyle taşıyıcı bantlar üzerinde ve terminalde bagaj yığınları oluşurken, bazı yolcular yetkililerin kendilerini bilgilendirmediği gerekçesiyle duruma tepki gösterdi.

  Havalimanı yetkilileri ise saat 07.36'da yolcu bagajlarının taşındığı ve ''bagaj 1'' olarak adlandırılan taşıyıcı sistemde teknik bir arıza meydana geldiğini, arızanın yaklaşık 45 dakikada giderildiğini, ancak bu süre içerisinde yolcu bagajlarının uçaklara taşınamaması ve aşırı birikme nedeniyle sorunun sonraki bagaj dağıtımını da olumsuz etkilediğini belirtti.

  Sorunun öğle saatlerinde tamamen normale döneceğini belirten yetkililer, bagaj ayırma ve taşıma sisteminin sürekli yenilenen, modern bir sistem olduğunu, 10 yıldır böyle bir arızanın meydana gelmediğini, sistemle saatte 12 bin bagajın ayrılıp taşınabildiğini dile getirdi.