1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Uçağa bomba ihbarı


 1. TorQ

  TorQ rank8

  Kayıt:
  12 Ocak 2009
  Mesajlar:
  1.693
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Satasma Baba Yorgun xD
  Almanya'dan kalkan Türk Sunexpress uçağı bomba ihbarı nedeniyle Selanik'e acil iniş yaptı...

  Almanya’dan Türkiye’ye seyahat eden bir yolcu uçağının, bomba tehdidi nedeniyle Yunanistan’a acil iniş yaptığı bildirildi. Adının açıklanmasını istemeyen Yunan sivil havacılık yetkilisi, bir kişinin, uçağın pilotunu cep telefonundan arayarak, kendisini tehdit ettiğini ve uçağın, Selanik kentine güvenli iniş yaptığını söyledi.
  SunExpress şirketine ait uçakta 69 yolcunun bulunduğu belirtildi.

  PİLOT, TUVALETTE TEHDİT MEJASI BULUNMASI ÜZERİNE ACİL İNİŞ KARARI ALMIŞ
  Türkiye’ye gelmek üzere Almanya’dan havalanan Sun Express’e ait uçağın Selanik Havaalanına inişine pilotun tuvaletlerde bir tehdit mesajı bulunması üzerine karar verdiği bildirildi.
  Havaalanı kaynakları, mürettebatın tuvalette ölüm tehditleri içeren bir mesaj bulması ve pilotu durumdan haberdar etmesi üzerine pilotun acil iniş talebinde bulunma kararı aldığını kaydetti.
  Uçağın Stuttgart’tan İzmir’e gitmek üzere 62 yolcusuyla havalandığı belirtiliyor.

  SELANİK HAVALANINDA KIRMIZI ALARM
  Yunan polisi, Almanya-Türkiye seferi sırasında bomba ihbarı nedeniyle Yunanistan’a acil iniş yapan Sun Express Havaayollarına ait yolcu uçağında patlayıcıya rastlanmadığını ve uçağın seferine devam edeceğini bildirdi.
  Uçağın mecburi inişinin, Selanik havaalanında "kırmızı alarma" geçilmesine neden olduğu bildirildi.
  Yunan basını, yerel saatle 18.15’te Selanik’teki Makedonya Havaalanına güvenli iniş yapan, Stuttgart-İzmir seferindeki uçakta patlayıcı bulunduğu yönündeki ihbarın doğruluğunun yetkililerce araştırıldığını duyurdu.
  Öte yandan Selanik havalimanı yetkilileri AA muhabirine yaptıkları açıklamada, "Şu anda konu hakkında herhangi bir bilgi veremeyeceklerini" söyledi.
  Yunan polis kaynakları ise uçakta araştırmanın yapıldığını ve patlayıcıya rastlanmadığını, uçağın seferine devam edeceğini söyledi.
  Yunan basını ayrıca, bomba tehdidinin uçağın pilotunun cep telefonuna gönderilen SMS ile yapıldığını duyurdu.
  Uçakta, 69 yolcu bulunduğu belirtilmişti.

  SUNEXPRESS AÇIKLAMA YAPTI...
  SunExpress, yaşanan gelişmelerle ilgili olarak yazılı açıklama yaptı.
  Açıklamada şöyle denildi:
  " SunExpress'in XQ973 sayılı Stuttgart - İzmir seferini gerçekleştiren uçuş ekibi, uçak Belgrad hava sahasında seyir halindeyken, tuvalet kabininde bir kağıda yazılı bomba ihbarı metni bulmuştur. Kaptan, güvenlik yönetmeliği gereğince uçağı derhal en yakındaki Selanik Havaalanı'na yönlendirmiş, güvenli bir şekilde iniş yapılmış, 62 yolcu ve 6 mürettebat uçaktan tahliye edilmiştir. Yetkililer tarafından uçakta bomba araması başlatılmıştır. Alanda yolcularının her türlü ihtiyacını karşılayan SunExpress, Yunan makamlarının izin vermesinin ardından, yolcularının İzmir'e güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlayacaktır. Yolcularımızın rahatsızlığından ötürü üzgün olduğumuzu belirtir, ancak uçuş güvenliği en önemli önceliğimiz olduğu için prosedürler tamamlanır tamamlanmaz yolcularımızı İzmir'e ulaştıracağımızı bildiririz. Kamuoyunun bilgisine sunarız. "
   
 2. Hallow Heart

  Hallow Heart Öğreniyorum

  Kayıt:
  21 Ocak 2010
  Mesajlar:
  118
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Belki uçaktan biri uçak mecburi iniş yapsın da fazladan memleket görelim diye yazmıştır o şeyi lol ^^